Strona głównaLekiPinopresura - opinie, kurs, cena

Pinopresura – opinie, kurs, cena

Pinopresura to popularna, mało inwazyjna i całkiem młoda metoda leczenia terapeutycznego i została ona zapoczątkowana w Polsce. Przede wszystkim to, co charakteryzuje ten sposób leczenia, jest to, że łączy on medycynę konwencjonalną z alternatywną. Pinopresura jest również zaliczana jako terapia odruchowa, która cechuje się tym, że wykorzystuje pewne możliwości regeneracyjne organizmu, całość polega na tym, aby uciskać i odpowiednio stymulować określone punkty znajdujące się na ciele, w tym celu do tej metody wykorzystuje się miedziane gwoździe – piny. W dalszej części wpisu omówimy dokładnie czym jest pinopresura, jakie można znaleźć opinie w sieci o tej metodzie i jaka jest cena za kurs szkoleniowy.

Pinopresura – jakie opinie?

Pinopresura została opracowana przez polskich terapeutów, jednak mimo wszystko opiera się ona na azjatyckiej formie akupresury i refleksoterapii, a nawet metod manualnych (masażu) z wykorzystaniem suchego igłowania. W ten sposób po połączeniu tych wszystkich metod powstała pinopresura, która w dość szybkim tempie zyskała popularność i pozytywne opinie.

Pinopresura zawiera szereg różnorodnych metod manualnych, w skład których wchodzą m.in. manipulacja krótko-dźwigniowa, odpowiednia mobilizacja stawów, pinowanie, czyli inaczej punktowanie ciała specjalistycznymi gwoździami czy techniki powięziowo-mięśniowe. Charakterystyką pinopresury jest całokształt i odstępstwo od schematycznego podejścia, w ten sposób w środowisku fizjoterapeutów pinopresura zyskuje dość pochlebne opinie.

To, co wyróżnia pinopresurę to jego nie inwazyjność, metoda ta polega na tym, aby uciskać i mobilizować określone mięśnie czy punkty znajdujące się na ciele człowieka przy użyciu miedzianych pinów. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że piny nie uszkadzają powierzchni skóry, dlatego w sieci pojawiają się opinie o tym, że poprzez odpowiednie bodźcowanie skóry, można pobudzić pewne ośrodki, które mają miejsce w mózgu. W rezultacie cały układ mięśniowy człowieka przechwytuje sygnały z poszczególnych części mózgu, z kolei to doprowadza do automatycznego rozluźnienia tych partii, i w ten sposób łagodzi bóle. Zazwyczaj cena za jednorazowy zabieg pinopresury to koszt około 100 złotych.

Pinopresura – kurs, jaka cena?

Często internauci pytają o to, jaka jest cena za kurs szkoleniowy pinopresury, w dalszej części wpisu przygotowaliśmy odpowiedź. Przede wszystkim pinopresura to zestawienie tych metod, które oddziałują na ludzki organizm, dodatkowo tę metodę cechuje niejednorodne znaczenie i cel. W sieci znajduje się wiele szkoleń i kursów, które w odpowiedni sposób przygotowują osoby do tego, aby przeprowadzić odpowiednią stymulację poprzez uruchomienie pewnego rodzaju odruchów. Z reguły zakres szkoleniowy w większości kursów jest podobny, a działania te zazwyczaj obejmują przygotowanie do prac na urządzeniach piezoelektrycznych, zaznajomienie się z całym układem nerwowym, obwodowym i anatomicznym, poznanie metod uruchamiania procesów detoksacyjnych organizmów i jego odpowiednie wzmocnienie. Dodatkowo każdy kursant przygotuje się do pracy na polach morfogenetycznych, czyli poznanianie poziomów, które oddziałują na akupunkturę. W sieci znajduje się wiele dostępnych ofert kursów, które mają nieposzlakowaną opinię, a średnia cena takich kursów pinopresury to koszt około 2000 złotych. Taki kurs z reguły trwa do czterech dni.

To, na co kładziony jest największy nacisk na takich kursach, to wzbudzenie pełnej świadomości u terapeuty. Z reguły efektywna pinopresura człowieka nie odnosi się tylko do technik i sprawdzonych algorytmów, ale głównie do tego, aby poznać w pełni strukturę ciała, która stanowi niezwykle ważny czynnik w tym leczeniu. W związku z tym, na kursach pinopresury omawia się również te procesy, które zachodzą w ciele człowieka, dodatkowo pełna znajomość budowy szkieletowej czy organów wewnętrznych to podstawa do tego, aby zidentyfikować objawy i zachodzące zaburzenia.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE