Strona głównaSuplementacjaKorzeń Kudzu - właściwości, opinie, forum

Korzeń Kudzu – właściwości, opinie, forum

Kudzu to roślina, która zawiera niezwykle cenne właściwości lecznicze. Największe działania wykazuje korzeń Kudzu, która jest wykorzystywana w trakcie kuracji i leczenia nałogów, które są związane z nadmiernym spożywaniem alkoholu i paleniem wyrobów tytoniowych. Oczywiście poza tą właściwością korzeń Kudzu wykazuje inne zastosowania lecznicze. W dalszej części wpisu omówimy czym dokładnie jest korzeń Kudzu, sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie na jego tego na forum, co znajduje się na Wikipedii i w jaki sposób działa na palenie i alkohol.

Korzeń Kudzu – opinie, forum, właściwości

W takim razie czym jest korzeń Kudzu i jakie można znaleźć opinie na forum na jego temat? Roślina Kudzu, to inaczej zwany opornik, jego największe właściwości lecznicze znajdują się w korzeniu i liściach. Przede wszystkim jest ona zaliczana do grupy strąkowców, czyli roślina pnąca. W niektórych przypadkach może nawet osiągać do trzynastu metrów wysokości, co jak na rośliny pnące jest niezwykle dużo. Jego źródło pochodzenia w Azji wschodniej, a dokładnie w Japonii. Już 250 lat p.n.e. roślina ta cieszyła się dużą popularność i dzięki swoim właściwościom była stosowana w medycynie ludowej. W ubiegłym wieku trafiła ona do Ameryki Północnej, w której była ona na początku wykorzystywana jako pasza dla zwierząt, ze względu na jej szybki porost.

Na forum można znaleźć opinie o tym, że korzeń Kudzu jest wykorzystywany w Azji w trakcie kuracji takich chorób jak cukrzyca, grypa, bóle głowy, czy innych objawów, które są związane z górnymi drogami oddechowymi. To, co charakteryzuje korzeń Kudzu to jego właściwości, które mogą zniwelować podwyższone ciśnienie krwi i wspomaga odpowiednie funkcjonowanie układu żołądkowo-jelitowego. Kolejną zaletą Kudzu jest tak naprawdę niedawno odkryta właściwość, która wykazuje pozytywne działania związane z leczeniem uzależnień od palenia i od alkoholu. Przede wszystkim jest to spowodowane tym, że dzięki związkom flawonoidowym hamuje ono przyswajanie alkoholu, dodatkowo ogranicza ono zatrucie alkoholowe. W rezultacie wcześniej wspomniane związku przyczyniają się do tego, że wywołują one wrażenie podobne do tych, kiedy jest się pod wpływem alkoholu.

Na forum znaleźć można opinie o korzeniu Kudzu i o tym, że roślina ta może ograniczyć nawet do 38% ilości wypijanego alkoholu. Dodatkowo korzeń Kudzu znajduje również zastosowanie w trakcie leczenia raka prostaty. Dzięki swoim właściwościom hamuje ono aktywność testosteronu, w efekcie niweluje wpływ androgenów na rozwój tej choroby. Kudzu cieszy się pozytywnymi opiniami wśród kobiet, dlatego że przyczynia się do obniżenia objawów, które wywołuje menopauza.

Korzeń Kudzu – palenie i alkohol

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, korzeń Kudzu pomaga w walce z nałogiem palenia wyrobów tytoniowych i alkoholizmem. Wszystko zawdzięcza dzięki związkom flawonoidowym, które ograniczają spożywanie alkoholu. Związki te działają w takim sposób, że stymulują wydzielanie takich substancji jak serotoniny i dopaminy, czyli inaczej zwanych hormonów szczęścia. W ten sposób człowiek, stosując korzeń Kudzu nie ma w ogóle ochoty sięgnąć po używkę, z tego względu, że zostaje ona zastąpiona przez właściwości Kudzu. Na forum można znaleźć różne opinie lekarzy, którzy odnoszą się do tego, że leczenie za pomocą tej rośliny może przynieść w szybkim czasie pożądane efekty, jest to spowodowane tym, że Kudzu działa na organizm człowieka wielokierunkowo. Poza tym dostarcza niezbędnych składników odżywczych i mineralnych takich jak węglowodany, dodatkowo wspomaga odpowiednie funkcjonowanie całego układu nerwowego. 

Kudzu charakteryzuje się tym, że działa długookresowo, na jednym z dostępnych na forum badań naukowych można znaleźć informacje o tym, że stosowanie Kudzu systematycznie przez siedem dni zmniejsza u osób badanych ilość wypijanego alkoholu, aż o 38%. Dodatkowo trwają badania nad tym, czy właściwości lecznicze Kudzu działają na osoby palące.

Korzeń Kudzu – Wikipedia

Na Wikipedii można znaleźć informacje o tym, że roślina Kudzu to inaczej Ołownik łatkowaty, i według nowych analiz taksonomicznych, ta odmiana należy do kategorii Pueraria Montana. Na Wikipedii znajduje się również ciekawostka odnosząca się do tego, że Kudzu jest również stosowany podczas produkcji włókna tekstylnego.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE