Strona głównaSuplementacjaSok z selera naciowego na czczo - właściwości, przeciwskazania

Sok z selera naciowego na czczo – właściwości, przeciwskazania

Nie od dzisiaj wiadomo, że sok z selera naciowego ma szczególne właściwości zdrowotne. Odkryto, że regularne picie ma pozytywny wpływ na działania organizmu. Czy powinniśmy go pić na czczo czy po posiłku? Zdecydowanie rekomenduje się picie soku z selera naciowego na czczo. Dzięki temu z jednej strony oczyszcza nasz organizm z toksyn, wspomaga układ trawienny a z drugiej strony przy tak dużej zawartości błonnika przyspiesza proces odchudzania. Picie selera naciowego na czczo postawi nasz dzień w innym świetle – będziemy zrelaksowani, a nasza cera stanie się promienna. 

Sok z selera naciowego – właściwości

Picie soku z selera naciowego, który posiada bardzo dobre właściwości dla organizmu jest polecane wszystkim osobom, które zmagają się z dolegliwościami układu pokarmowego. Sok z selera naciowego pity na czczo nawadnia nasz organizm, gdyż jego głównym składnikiem jest woda. Dzięki temu elementowi ma działanie moczopędne – przez co oczyszcza organizm z toksyn. Zawiera w sobie dużo żelaza, witaminy C oraz cynku, dlatego poleca się osobom z obniżoną odpornością.

Sok z selera naciowego – na co pomaga?

Rekomenduje się picie selera w celu poprawy pracy wątroby czy układu pokarmowego. Ale na co pomaga picie soku z selera naciowego? Dzięki zawartej dużej ilości magnez możemy zminimalizować ryzyko występowania stresu. Regularne spożywanie soku z selera naciowego na czczo eliminuje występowanie zaparć, przywracając prawidłowe działanie żołądku.  Nie są to jedyne zalety picia selera naciowego. Posiada niewiele kalorii, dlatego wzbudza zainteresowanie wśród osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Kolejną zaletą jest wysoka zawartość witaminy A, która pomaga zmniejszyć problemy ze wzrokiem. Na co jeszcze pomaga sok z selera naciowego? Zawarte w nim sole mineralne pozytywnie wpływają na działanie jelit oraz wspierają funkcjonowanie nerek. 

Seler naciowy – przeciwwskazania

Nie poleca się nadmiernego spożywania selera naciowego osobom, które zmagają się z problemami związanymi z pęcherzem lub nerkami. Zawarte szczawiany mogą być kłopotliwe również dla tych, którzy leczą się z kamicy nerkowej. Kolejnym przeciwwskazaniem może być picie selera naciowego przy braniu leków diuretycznych – w tym wypadku należy skontaktować się z lekarzem. 

Seler a potencja

Seler naciowy lub korzeniowy nie od dzisiaj uchodzą za afrodyzjak. Ale czy mają one wpływ na potencję? Zawarte w selerze naciowym aminokwasy odpowiadają za pracę układu krwionośnego. Dostarczając dużej ilości argininy do organizmu spowodować może wzmocnienie odczuć seksualnych. Dlatego jeżeli mężczyzna walczy z problemami związanymi z impotencją powinien bez zbędnej zwłoki zacząć pić regularnie sok z selera naciowego. Co zatem z selerem korzeniowym i jego oddziaływaniu na potencje? Specjaliści zalecają picie selera korzeniowego, który zawiera więcej witaminy B,K czy też kwasu foliowego- co poleca się osobom, które  zmagają się z trudnościami podczas stosunku seksualnego. Zdecydowanie poprawia funkcjonowanie układu hormonalnego i rozrodczego, dlatego zanim pójdziesz do apteki po tabletki warto spróbować naturalnego sposobu, który przynosi oczekiwane efekty. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE