Strona głównaPoradyBaby face - czym charakteryzuje się uroda

Baby face – czym charakteryzuje się uroda

Baby face, czyli uroda dziecięca, w większości przypadków jest pożądana. Wiecznie młody wygląd, niewinne rysy twarzy – marzenie. Jak się jednak okazuje nie zawsze. Osoby z tego typu urodą często są niepoważne traktowanie, nieadekwatnie do wieku danej osoby. Jak pozbyć się baby face? Jakie cechy ma baby face? Czy można wykonać makijaż, który uwydatni baby face? Czy jest zabieg, który sprawi, że zyskamy baby face? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższej treści artykułu.

Dlaczego baby face może stać się uciążliwe w codziennym życiu?

Baby face w dorosłym życiu ma zarówno swoje pozytywne, jak i negatywne strony. Często osoby z dziecięcymi rysami twarzy podczas nawiązywania nowych znajomości, podczas wizyt w urzędzie, na rozmowie o pracę są traktowane niepoważnie. Z czasem bywa to naprawdę uciążliwe, tym bardziej, kiedy jest się już w dojrzałym wieku. Uroda baby face jest pożądana w modelingu, ponieważ wydłuża ona możliwość rozwoju kariery w tej branży. Przykładem osoby z takimi rysami twarzy jest modelka Miranda Kerr. Kobieta ma już 37 lat, jednak ciężko wywnioskować to z jej wyglądu. Gdyby nie baby face już dawno musiałaby zakończyć karierę w modelingu, ona zaś do dziś bierze udział w wielu kampaniach. Czym cechuje się taka uroda? Przede wszystkim delikatnością, niewinnością, świeżością, naturalną promiennością, młodzieńczością. Często baby face porównuje się do wiosny – jasna, gładka twarz, różowe rumieńce, złotawe włosy, przez którą tryska radość, witalność i słońce. 

Sposoby na pozbycie się baby face

Baby face jest czasami na tyle uciążliwe, że niektórzy decydują się na to, aby zmienić w swoim wyglądzie coś, co zmieniłoby wygląd tw\rzy na poważniejszy. Jak pozbyć się baby face? W przypadku kobiet wiele można zdziałać makijażem. Często zalecanym sposobem jest bardziej wyrazisty, mocniejszy makijaż. Świetnie sprawdza się pomalowanie kresek na powiece oka eyelinerem. Dodatkowo możesz wykonturować twarz, użyć podkładu, bronzera i rozświetlacza. Podkreślone mocniejszym cieniem oczy, tusz na rzęsach i mocniejszy kolor szminki na ustach mogą zmienić charakter Twojego wyglądu. Nie łudź się jednak, że baby face nagle zniknie. Może jedynie lekko go zatuszuje. Taka jest Twoja uroda i bez ingerencji chirurga plastycznego nie zmienisz diametralnie swojej twarzy. Wiesz już jak się “pozbyć” baby face, czas dowiedzieć się ,co można zrobić, żeby mieć cechy baby face. 

Zabiegi medycyny estetycznej w celu uzyskania efektu baby face

Jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, które sprawią, że poprawisz wygląd swojej skóry, jej kondycję, spowolnisz starzenie, a nawet odmłodzisz to mezoterapia laserowa. Terapię tę nazywa się anti – age i najczęściej stosuje się, kiedy zauważa się pierwsze oznaki starzenia. Laser działa odmładzająco, przeciwstarzeniowo, rozjaśniająco i przeciwzmarszczkowo, skóra staje się elastyczna. Ten zabieg świetnie sprawdza się dla osób, które nie chcą poddawać się agresywnym terapiom czy operacjom plastycznym. Zabiegi laserowe są jednymi z najbardziej bezpiecznych, dlatego też tak chętnie korzystają z nich osoby, które pożądają baby face. Po zabiegu skóra nie wygląda na podrażnioną, jak po zabiegu typowej mezoterapii. Nie występuje także opuchlizna, która często pojawia się po działaniu lasera. Jedynym śladem po mezoterapii lasowej jest zaczerwienienie, którego stopień jest zależny od tego, jaka energia została zastosowana i ile substancji aktywnej dostarczono do skóry. Zaczerwienienie znika nawet po 5 godzinach, w najgorszym wypadku po 48 godzinach. Po zabiegu nie ma przeciwwskazań do wykonania makijażu. Wiele osób zadaje pytanie, czy zabieg jest bolesny. Nie, ponieważ przed zabiegiem na skórę twarzy aplikowana jest maść znieczulająca, dzięki czemu pacjentka nie odczuwa dyskomfortu. Jedynie można poczuć delikatne mrowienie, które większość pacjentek uznaje jako przyjemność. Zabieg trwa zazwyczaj pół godziny. Rekomenduje się od trzech do sześciu zabiegów w odstępie od tygodnia do 10 dni. Warto jednak podkreślić, że efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE