Strona głównaPoradyTablice i gabloty ogłoszeniowe dla przychodni i szpitali - na co zwracać...

Tablice i gabloty ogłoszeniowe dla przychodni i szpitali – na co zwracać uwagę?

Przychodnie i szpitale nie są z natury przyjaznymi miejscami. Wiele osób czuje się w nich nieswojo, część z nich jest zagubiona. Jako pacjenci często nie wiemy, o której wydawane są posiłki czy do jakiej sali mamy się kierować w celu uzyskania jakichś informacji. W przychodniach panie recepcjonistki są często zajęte i dobrze, jeśli możemy przeczytać jakąś informację na tablicy czy w gablocie, bez konieczności zawracania im głowy. Jakie tablice i gabloty wybrać? Na co zwracać uwagę kupując je? Poniższy artykuł jest krótkim poradnikiem – mam nadzieję, że pomoże Ci on wybrać jak najlepszą gablotę do szpitala lub przychodni. 

gabloty ogłoszeniowe wewnętrzne dla szpitala

Gablota informacyjna dla szpitali i przychodni

Na co zwracać uwagę wybierając gablotę informacyjną do szpitala lub przychodni? Na przykład na rozmiar – jeśli masz mało przestrzeni, to zwróć szczególną uwagę na grubość gabloty. Wielu producentów oferuje dość cienkie, 3 cm gabloty. Zastanów się również nad tym, gdzie chciałbyś tę gablotę postawić – na zewnątrz czy w środku. Jeśli przed szpitalem czy przychodnią, to ważne, aby miała ona solidne uszczelki, dzięki którym woda nie przedostanie się do jej wnętrza. Drzwi takiej gabloty muszą być bardzo trwałe i bezpieczne – rozważ zakup tych ze szkła akrylowego lub z poliwęglanu. Dobrze, żeby były one umieszczone na mocnych, niezawodnych zawiasach – najlepiej aluminiowych ze stalowym rdzeniem. Oczywiście gablota powinna mieć też zamek, który zabezpieczy jej wnętrze. Jeśli chodzi o ramy, to bardzo dobrze sprawdzają się te z aluminium anodowanego – tworzywo to jest nie tylko bardzo trwałe, ale również łatwo się je czyści, bo zbiera się na nim mniej kurzu. 

Jeśli szukasz gabloty stojącej, to ważne, aby jej nogi były zrobione z trwałego materiału – profile aluminiowe będą dobrym wyborem, bo świetnie utrzymują całą konstrukcję oraz są odporne na korozje. Jeśli wolisz gablotę wiszącą, to dobrze, jeśli będziesz mógł wybrać sobie czy chcesz ją powiesić w pionie, czy w poziomie – wiele modeli gablot możesz wieszać na dwa sposoby. Zastanów się, czy wolisz korkową tablicę, czy raczej magnetyczną – jeśli celujesz w drugą opcję, to polecam zaopatrzyć się w magnesy neodymowe, które utrzymują nawet ciężkie plakaty. Z pozoru mało istotna, ale tak naprawdę bardzo ważną kwestią jest to, czy gablota ma uchwyty – ułatwiają one otwieranie drzwiczek bez pozostawiania na ich powierzchni śladów po palcach. Przydatnym bajerem jest oświetlenie LED. 

Gablota ogłoszeniowa dla przychodni – gdzie kupić? 

W naszych czasach jako konsumenci mamy ogromny wybór. Z jednej strony jest to bardzo dobre, bo mnogość modeli na rynku pozwala nam jak najlepiej dopasować kupowany przedmiot do naszych preferencji. Jednak wiele możliwości może nam sprawiać problem – ostatecznie ciężko jest się zdecydować na jednego producenta. Firma Karta, która jest właścicielem sklepu internetowego https://gabloty.com/69-gabloty-ogloszeniowe-wewnetrzne  ma w ofercie wiele różnych gablot i tablic informacyjnych do szpitali i przychodni. Co ich wyróżnia? Na pewno doświadczenie w produkcji gablot – robią je od 20 lat i wiedzą, jak je tworzyć, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę. Firma robi również gabloty na zamówienie, więc jeśli chcesz dopasować jej wielkość czy kolor do własnych preferencji, to Kartka zrobi Ci idealną gablotę.

Wybór między producentami jest ciężki, a kupując gablotę informacyjną do szpitala czy przychodni chcemy, aby służyła ona pacjentom i pracownikom latami. Przy wyborze zwróć uwagę na jej grubość, podłoże (magnetyczne czy może korkowe?), nogi, zabezpieczenia (przed deszczem i zamek) oraz na to, z jakiego materiału wykonane są drzwi i rama. Daj znać w komentarzu czy artykuł podpowiedział Ci, na co zwrócić uwagę kupując gablotę informacyjną do szpitala, czy przychodni.

Artykuł sponsorowany

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE