Strona głównaPoradyOprogramowanie w chmurze dla aptek - wszystko co warto o nim wiedzieć!

Oprogramowanie w chmurze dla aptek – wszystko co warto o nim wiedzieć!

Systemy informatyczne odgrywają coraz większe znaczenie w branży medycyny i farmacji. Zarządzanie sprzedażą, optymalizacja zamówień, obsługa bazy, realizacja recept, zakupy leków online – to tylko niektóre z zadań, stojących przed nowoczesną apteką. Zatem jaki system wybrać? Czy potrzeby zaspokoi gotowy system, czy raczej warto postawić na rozwiązania dedykowane? Sprawdź, jakie oprogramowanie w chmurze dla apteki sprawdzi się najlepiej!

Kryteria wyboru oprogramowania dla aptek

Niezależnie czy zarządzasz jedną apteką, czy całą siecią aptek – kontrola magazynu i sprzedaży to kluczowe zadania systemu. Nowoczesne oprogramowanie powinno optymalizować proces realizacji zamówień, pomagać w uzupełnianiu brakującego towaru i automatyzować powtarzalne czynności. Oszczędność czasu pozwala pracownikom skupić się na dobru pacjentów. Ważnym kryterium wyboru oprogramowania dla aptek jest również łatwa integracja platformy z innymi programami i urządzeniami zewnętrznymi. Powinny one tworzyć jedno, zintegrowane środowisko, które działa w trybie pełnej synchronizacji.

Czy dedykowane systemy to konieczność? 

Właściciele aptek często korzystają z zaawansowanych rozwiązań informatycznych, które są tworzone w odpowiedzi na ich potrzeby. I choć dostosowanie systemu do zadań najczęściej spełnia wygórowane wymagania, takie systemy są najczęściej o wiele droższe niż gotowe oprogramowanie. Co więcej, sprawdzone systemy dla firm w wersji chmurowej są na tyle elastyczne, że pod kątem funkcjonalności dorównują one rozwiązaniom dedykowanym. Modułowa budowa pozwala dopasować systemy ERP do potrzeb i zarządzać apteką w sposób wygodny i intuicyjny.

Jaki systemy dla apteki będzie najlepszy?

Na liście proponowanych systemów dla branży farmaceutycznej znajdują się sprawdzone systemy. Warto jednak przemyśleć wdrożenie poniższych platform i przetestować je w darmowej wersji demo w ramach usługi firmy Cloudport. 

Jeśli chodzi o zarządzanie apteką, do godnych polecenia platform należy Teneum marki Sente. Nowoczesne oprogramowanie klasy ERP tworzy jeden, spójny obszar workflow. Dzięki wyszukiwarce każdy pracownik apteki ma tutaj dostęp do dokumentów, które ułatwiają obsługę klientów, np. poprzez odszukanie informacji o lekach. System Sente Teneum bazuje na zespole modułów, który można dostosować do swoich potrzeb. 

Inne warte uwagi oprogramowanie dla aptek to system enova365 marki Soneta. Elastyczne rozwiązanie z łatwością dostosujesz do wielkości biznesu przy spełnieniu wszelkich jego potrzeb. System oferuje wiele funkcji, które pomogą Ci rozwinąć dział księgowości, sprzedaży, dystrybucji i logistyki. Dzięki systemowi enova365 każdy właściciel apteki będzie mógł prognozować, analizować i kontrolować wydatki, w celu ich optymalizacji. 

Wiele osób poleca także platformę Subiekt Nexo marki InsERT. Oprogramowanie stanowi udoskonaloną wersję Subiekta GT i doskonale radzi sobie z zadaniami związanymi z zarządzaniem firmą. Oprogramowanie jest łatwe w obsłudze, interfejs przejrzysty a wszelkie dane dostępne w jednym miejscu. Wersja Nexo została zaopatrzona w wiele dodatkowych funkcji, które są przyjazne prowadzeniu sprzedaży w aptece i obsłudze zamówień online.

Jak wdrożyć oprogramowanie w chmurze dla aptek?

Systemy dla firm w chmurze poszerzają ich funkcjonalność i czynią obsługę jeszcze łatwiejszą. Systemy dla aptek w chmurze pozwalają na pracę w każdym miejscu z dostępem do internetu. Wirtualna infrastruktura to także oszczędność pieniędzy, związaną z brakiem konieczności utrzymywania serwera w wersji fizycznej. To rozwiązanie zapewnia także łatwy dostęp do plików dla każdego pracowników i wygodną pracę bez względu na zaistniałe okoliczności.

Jeśli chcesz wdrożyć oprogramowanie w chmurze w swojej aptece, skontaktuj się z firmą Cloudport. Na stronie dystrybutora znajdziesz wiele informacji dotyczących systemów. Eksperci pomogą w doborze najlepszych rozwiązań i przeprowadzą Cię przez cały proces wdrożenia oprogramowania.

Sprawdź systemy dla firm oferowane przez Cloudporta: https://cloudport.pl/systemy-dla-firm

Artykuł sponsorowany

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE