Strona głównaDopingBoldenon - dawkowanie, cena, efekty, skutki uboczne

Boldenon – dawkowanie, cena, efekty, skutki uboczne

Boldenon jest sterydem anabolicznym, który należy do sterydów nowej generacji w związku z łagodnym profilem chemicznym, który jednocześnie skutecznie umożliwia budowanie suchej masy mięśniowej. Jednak wpływa na organizm człowieka i pozostają w nim ślady jego stosowania.  Ma działanie androgeniczne i estrogenowe. Aplikuje się go za pomocą zastrzyku domięśniowego, a po jego iniekcji, co ceni sobie wielu kulturystów, w organizmie gromadzi się niewielka ilość wody. Jest środkiem dopingującym, o łagodnych skutkach. Efektem działania Boldenonu jest poprawa definicji mięśni, czyli poprawie ulega ich gęstość, twardość oraz rzeźba. Stosuje się go podczas przygotowań do zawodów sylwetkowych, ponieważ efektem jest wyraźna sylwetka, ale również podczas samego budowania masy mięśniowej oraz redukcji. Innym, bardzo pożądanym rezultatem przyjmowania tego sterydu jest zwiększony apetyt, co przy odpowiedniej diecie, przeradza się w budowanie suchej, twardej masy mięśniowej oraz zwiększaniu przyrostów. Na zdjęciach bardzo często widać ogromne różnice przed zastosowaniem Boldenonu, a po kilku tygodniach cyklu. Efekty na zdjęciach widać gołym okiem. 

Jak brać Boldenon? 

Bardzo ważne jest dawkowanie Boldenonu. Zazwyczaj standardowa dawka Boldenonu oscyluje w granicach 300-400 mg tygodniowo w jednym zastrzyku. Niektórzy kulturyści uważają, że dawkowanie powinno się zacząć od fazy ładowania, a więc przez 2 tygodnie zalecają stosowanie 600-800 mg tygodniowo, a następnie spadek do 300-400 mg tygodniowo. Cykl stosowania Boldenonu trwa zazwyczaj od 10 do 12 tygodni. Zaawansowani kulturyści, którzy wiedzą, jak brać tego typu środki lub ich spotkanie z nimi nie jest pierwsze, mają swój indywidualny cykl oraz dawkę. Dla początkujący poleca się korzystanie ze standardowych dawek i długości stosowania lub zasięgnięcia porady specjalistów, jak brać Boldenon.

Boldenon – z czym łączyć?

W przypadku wyrabiania rzeźby mięśni warto łączyć Boldenon z innymi środkami anabolicznymi. Z czym łączyć najlepiej stosowanie Boldenonu? Przede wszystkim łaczyć można z Winstrolem albo Primobolanem. W przypadku budowania masy mięśniowej bardzo często stosuje się go z testosteronem lub anadrolem. Jaki efekt daje połączenie Boldenonu z testosteronem? Testosteron plus Boldenon daje zwiększony apetyt, który jest korzystny przy zwiększaniu masy ciała, a tym samym możliwe będzie osiągnięcie dużych przyrostów. Połączenie Testosteronu z Boldenonem daje efekty, które odczuwalne będą one już od 4 tygodnia stosowania, natomiast widoczne duże przyrosty po 6. tygodniu. Boldenon najlepiej łączyć ze sterydami anabolicznymi. 

Boldenon – skutki uboczne 

Jako steryd, Boldenon może wywoływać skutki uboczne. Podczas stosowania go w czasie redukcji, zgubny okazać się może zwiększony apetyt, który mimo diety redukcyjnej, może nie dać jej efektów. Skutkiem ubocznym Boldenonu dla zdrowia są zakrzepy, zwłaszcza przy dłuższym stosowaniu, stąd też warto zażywać aspirynę, aby tego uniknąć. Występujące jeszcze działania niepożądane to między innymi podwyższone tętno, czy zaburzenia jednostajności pracy serca, a także wypadanie włosów i zmiany skórne. Występowanie skutków ubocznych w głównej mierze zależy od nieumiejętnego stosowania sterydu. 

Boldenon – cena, opinie

Stosujący Boldenon cenią sobie jego działanie i według wielu opinii jest jednym z łagodniejszych środków, który daje zamierzone efekty, zwłaszcza w połączeniu z innymi środkami. Na forach internetowych można się spotkać z opiniami, że stosowanie samego Boldenonu, pomimo jego skuteczności i niskiej toksyczności, jest dosyć drogie z uwagi na cenę Boldenonu. Dlatego też bardzo często kulturyści łączą go w cyklu z testosteronem. Cena Boldenonu waha się od 120 złotych do 180 złotych za 10 ml w zależności od stężenia substancji aktywnej. Cena zazwyczaj dotyczy 250 mg do 300 mg/ml produktu oraz zależy od producenta. Bardzo często stosujący przedstawiają efekty na zdjęciach po stosowaniu środka. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE