Strona głównaUncategorizedJak Lech przygotowuje się do wiosennych rozgrywek?

Jak Lech przygotowuje się do wiosennych rozgrywek?

Przygotowania do sezonu wiosennego trwają, ale jak radzi sobie Lech Poznań? Piłkarze tej drużyny znajdują się obecnie w Dubaju, ale treningi przed rozgrywkami trwają już od grudnia. Co ciekawego dzieje się w klubie z zachodniej części Polski? O tym w dzisiejszym artykule.

Jak wyglądał początek przygotowań Lecha Poznań do wiosny 2023?

W grudniu 2022 roku rozpoczęła się I tura przygotowań do sezonu wiosna 2023. W pierwszym etapie zajęcia trwały tylko 10 dni, bo przerwały je urlopy świąteczno-noworoczne piłkarzy, ale już wówczas nie obyło się bez niespodzianek. W przygotowaniach do wiosny 2023 wzięli udział młodzi zawodnicy, którzy grają w biało-niebieskich młodzieżówkach. Patryk Olejnik, Oskar Tomczyk, Mateusz Pruchniewski, Maksymilian Dziuba oraz Bartosz Tomaszewski – to oni dostali szansę, aby uczyć się od mistrzów. Piłkarze trenowali do 21 grudnia, przy czym wszystkie ich zajęcia odbywały się na boiskach treningowych przy ul. Bułgarskiej. Pierwsze spotkanie drużyny w Nowym Roku miało miejsce już 3 stycznia 2023, a zaledwie dzień później piłkarze trafili do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Można powiedzieć, że jest to ewenement w historii całego klubu, gdyż dotychczas przygotowania drużyny Lech Poznań odbywały się w Turcji.

Polska drużyna w Emiratach: część II przygotowań do nowego sezonu

4 stycznia 2023 roku drużyna Lecha Poznań wyleciała na przygotowania do wiosny 2023 do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W niedzielę 8 stycznia 2023 rozegrali pierwszy mecz w Nowym Roku z Ajmanem Club, który zakończył się remisem 1:1. Kapitanem podczas spotkania po stronie polskiej był Bartosz Salamon. Co ciekawe, do przerwy Lech Poznań utrzymał wynik 1:0. Gola dla Polski strzelił w 18.minucie Michała Skórasia, ale po przerwie kolejną bramkę strzelił Isam Faiz z drużyny przeciwników. W piątek 13 stycznia 2023 Lech Poznań zagrał kolejne dwa sparingi z niemiecką drużyną Eintrachtem Frankufrt. Niestety, spotkanie zakończyło się porażką Polaków, choć zespół wystąpił w najmocniejszym składzie. Bramkę strzelił Daichi Kamada w 51. minucie. Jeszcze tego samego dnia doszło do kolejnego meczu, który dał nieco lepszy wynik, bo remis 2:2. Trafione strzały na rzecz poznańskiego klubu strzelili Artur Sobiech i Nika Kvekveskiri, natomiast Lucas Alario oraz Aurelio Butra zdobyli bramki dla klubu niemieckiego. Ten sparing był ostatnim, jaki Lech Poznań miał zagrać w Dubaju.

Czy Lech będzie gotowy na mecz z Bodo/Glimt? Można obstawiać już zakłady bukmacherskie związane z tym spotkaniem.

Jakie plany po powrocie? Przyszłość Lecha Poznań po Emiratach

Powrót do kraju ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie będzie oznaczał zakończenia przygotowań. Dalsze zajęcia dla piłkarzy będą odbywać się na miejscu, w Poznaniu. Planowany jest też trzeci, ostatni ostatni sparing przed rozpoczęciem nowego sezonu. Mecz ma być rozegrany pomiędzy Lechem Poznań a Hansą Rostock z Niemiec. Niestety rozgrywka ma być zamknięta dla publiczności, ale nie zmienia to faktu, iż wierni fani Lecha Poznań będą mogli oglądać wyczyny piłkarzy za pośrednictwem Internetu, gdyż planowana jest transmisja przez kanał YT drużyny oraz na antenie Lech TV.
W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adres www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Materiał partnera

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE