Strona głównaPoradyZalety teleporady

Zalety teleporady

Odkąd pojawiła się możliwość skorzystania z teleporady – coraz więcej osób interesuje się takim rozwiązaniem. Wcześniej rzadko kiedy w ogóle myśleliśmy o tym, aby uzyskać receptę lub prawidłową diagnozę na odległość – było to po prostu niemożliwe. Niestety miało to też sporo konsekwencji, bo wiele osób w takiej sytuacji po prostu w ogóle nie chodziło do lekarza – nie mieliśmy na to czasu i kupowaliśmy w aptece środki bez recepty. 

Takie rozwiązanie nie jest idealne, bo łatwo można przeoczyć poważne choroby – tylko lekarz jest w stanie prawidłowo zdiagnozować nasze objawy i zalecić dodatkowe badania. Teleporada jest więc pod tym względem o wiele wygodniejsza – nie musimy wychodzić z domu, aby dowiedzieć się, co powinniśmy dalej robić. Lekarz wysłucha naszych obaw i zdecyduje, jakie leki musimy zażywać lub na jakich testach musimy pojawić się osobiście. Nie sprawdzi się to oczywiście w każdej sytuacji, bo czasami specjalista będzie musiał na żywo zobaczyć np. wysypkę czy guza – ale te mniej poważne problemy jesteśmy dzięki temu w stanie zdiagnozować szybciej.

Kiedy teleporada sprawdzi się najlepiej?

Po wielu miesiącach korzystania z teleporady wiemy już, w jakich sytuacjach tego typu konsultacja sprawdza się najlepiej. Zadowolone są z tego osoby, których przytrafiło się zwyczajne przeziębienie i które nie muszą już wychodzić z łóżka, aby móc porozmawiać z lekarzem. Jest to też idealne rozwiązanie dla osób, które chorują przewlekle i u których nie wystąpiła żadna zmiana ich stanu zdrowia – w kilka minut mogą omówić z lekarzem dalsze kroki i upewnić się, że obecna kuracja dalej działa.

Podczas teleporady możemy też przedstawić lekarzowi nasz stan zdrowia i dowiedzieć się, jakie badania musimy dalej zrobić – jest to więc dobry sposób na to, aby uniknąć wielu niepotrzebnych wizyt. Jeśli nie mamy zbyt dużej ilości informacji, ale po prostu czujemy się źle to tak czy inaczej będziemy musieli najpierw wybrać się na pobranie krwi, USG czy rentgen – a pierwsza wizyta może się równie dobrze odbyć na odległość.

E-recepta

Ogromną zaletą korzystania z teleporady jest także to, że wystawiona może nam zostać recepta online – to dzięki niej jesteśmy w stanie od razu udać się do apteki i wykupić sobie zalecane leki. Zamiast marnować czas na wizytę w przychodni i odbieranie recepty w formie papierowej – otrzymujemy kod SMS-em i e-receptę może zrealizować za nas także ktoś z rodziny. Potrzebny jest tutaj tylko wspominany kod i nasz osobisty numer PESEL. Sprawdź serwis Receptomat.pl

Artykuł sponsorowany

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE