Strona głównaDopingWinstrol - cena, tabletki, efekty, dawkowanie

Winstrol – cena, tabletki, efekty, dawkowanie

Winstrol jest środkiem zwiększającym masę mięśniową oraz siłę. Inną nazwą jest Stanazolol i jest to pochodna dihydrotestosteronu. Należy do grupy sterydów anabolicznych i jest dostępny na każdym rynku. Wpływa na siłę oraz wytrzymałość, więc jest stosowany przez duże grono sportowców, nie tylko kulturystów. Atutem jest fakt, że stosując Winstrol nie zyskuje się dodatkowych kilogramów na wadze. Oprócz zażywania go jako środka dopingującego, znalazł też on zastosowanie w medycynie w leczeniu chorób związanych z niszczeniem tkanki mięśniowej, a także w przypadku osteoporozy. Wykorzystanie znalazł również jako środek leczniczy w gojeniu się ran, a także w walce z otyłością. Działanie tego sterydu polega na wzroście wolnego testosteronu, zwiększaniu liczby czerwonych krwinek oraz hamowaniu hormonów glukokortykoidowych. Mechanizm działania Winstrolu opiera się na wzroście syntezy białek oraz zwiększonej retencji azotu – nie aromatyzuje, a więc w efekcie dawkowania Winstrolu nie dochodzi do odkładania tkanki tłuszczowej.  Zastosowanie znajdzie też w przypadku redukcji, czego efektem jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Przy dawkowaniu Winstrolu można zaobserwować wzrost siły oraz sprawdzi się świetnie do rzeźbienia sylwetki. 

Dawkowanie Winstrolu – jak brać?

Stosowanie Winstrolu może polegać na dawkowaniu tabletki lub też w postaci iniekcji. Według niektórych, Winstrol podawany w tabletkach ma słabsze działanie, niż za pomocą zastrzyków, ponieważ zostaje częściowo dezaktywowany w wątrobie. Obie formy, czyli iniekcja oraz Winstrol w tabletkach są toksyczne dla wątroby, szczególnie jeżeli podawana jest duża dawka w tabletkach. Cykl dawkowania Winstrolu nie powinien być dłuższy niż 6 tygodni, niektórzy przekraczają ten okres dwukrotnie. W przypadku dawkowania tabletek zażywa się je przez 3 tygodnie, natomiast w formie iniekcyjnej przez 9. Aby działanie było zauważalne, przyjmuje się, że cykl powinien trwać przynajmniej cztery tygodnie, ponieważ krótsze nie dadzą żadnych efektów. Związane jest to z krótkim okresem półtrwania Winstrolu. 

Jakie są efekty przed i po?

Po zastosowaniu Winstrolu efektami zauważalnymi będą znacznie twardsze mięśnie, ale także bardziej wzmocnione. Dzięki zwiększonej produkcji czerwonych krwinek w wyniku stymulacji Winstrolem efektem przed i po będzie zwiększona wytrzymałość mięśni. Efekt before and after to nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również efekty przed i po można poczuć w środku organizmu. 

Jak brać Winstrol?

Można brać solo, ale również z innymi sterdyami. Standardowe dawkowanie u mężczyzn wynosi od 20 do 100 mg w postaci tabletek oraz 25 – 100 mg w formie zastrzyków. Na ogół zaleca się podawanie w dawce 10 mg co 4 godziny, ponieważ okres półtrwania jest bardzo krótki i wynosi 6 godzin. Winstrolu nie zaleca się do stosowania solo z wielu względów. Można się nabawić kontuzji przy przyjmowaniu Winstrolu pojedynczo, ponieważ środek ten wysusza stawy i mięśnie, ponieważ nie aromatyzuje do estrogenów, a tym samym stawy nie są chronione przed ewentualnymi urazami. To samo dotyczy wątroby. Obydwie formy dawkowania mają negatywny wpływ na wątrobę, stąd też dawkowanie Winstrolu solo może powodować uszkodzenie wątroby, dlatego też ważne jest stosowanie środków wspomagających pracę wątroby, ale również mających działanie ochronne. Przed rozpoczęciem dawkowania tabletek czy iniekcji Winstrolu, należy zapoznać się ze skutkami ubocznymi oraz zaleceniami, jak brać ten środek. 

Winstrol – skutki uboczne

Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć toksyczność dla wątroby, jednak ten skutek uboczny zależy od długości cyklu, ale także od wielkości dawki oraz przyjmowania innych SAA. Jest też potencjalnie toksyczny dla nerek, może wywoływać żółtaczkę cholestatyczną. Do skutków ubocznych należy także spadek dobrego, a wzrost złego cholesterolu, a także poprzez swoją toksyczność, Winstrol ma negatywny wpływ na układ pokarmowy, powodując zgagę, nudności, wymioty, a także wzdęcia. Dotyczy to doustnego przyjmowania. W przypadku iniekcji ryzyko w wystąpieniu skutków ubocznych Winstrolu dotyczą higieny wykonywanych zastrzyków i reakcjami alergicznymi. Obserwuje się też drętwienie rąk i nóg oraz bóle głowy i bezsenność.

Winstrol – opinie, cena 

Gdzie kupić Winstrol? Winstrol jest dostępny w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Miejsc, gdzie kupić Winstrol jest wiele, ponieważ można go kupić w sklepach z produktami dopingującymi, sterydami lub odżywkami, a także w aptekach. Jak wynika z opinii konsumentów, efekty działania Winstrolu są widoczne, jednak należy przestrzegać diety oraz treningów i pamiętać o dopasowaniu dawki do organizmu. Według opinii, wielu osiągnęło założony cel po jego stosowaniu. Cena Winstrolu jest inna w przypadku tabletek oraz iniekcji. Cena za opakowanie Winstrolu w stężeniu 10 mg/tabletkę wynosi od 100-110 złotych wzwyż, opakowanie zawiera zazwyczaj 100 tabletek, natomiast w formie iniekcyjnej cena waha się od 100-170 złotych. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE