Strona głównaLekiUndofen Amorolfina - Ceneo, opinie

Undofen Amorolfina – Ceneo, opinie

Jeśli zmagasz się z grzybicą paznokci, dobrym sposobem na rozwiązanie problemu może okazać się stosowanie specjalistycznego lakieru do paznokci o miejscowym działaniu. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej lakierowi Undofen Amorolfina. W swoim składzie ma substancję czynną amorfinę, która działa grzybobójczo na grzyby wywołane przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie. W tym artykule poznasz, jakie opinie na temat tego środka panują na forum, jaka jest jego cena, jakie treści zawarte są w ulotce i co mówi nam o tym produkcje porównywarka Ceneo.

Undofen Amorolfina – opinie, cena

Na forum znajdujemy wiele opinii na temat lakieru Undofen Amoroflina. Ten preparat ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Z opinii dowiadujemy się, że lakier jest łatwy do zaaplikowania, skuteczny i wydajny. Użytkownicy forum piszą, że lek jest zgodny z opisem. Niektórzy twierdzą, że należy bardzo długo stosować ten preparat, zanim dostrzeżemy jakąś poprawę. W opiniach czytamy, że jedną z wad produktu jest jego wysoka cena (analiza cenowa będzie dokonana w dalszej części artykułu). Na forum możemy znaleźć opinie, które mówią, że Undofen Amorolfina w lakierze ma bardzo jasną instrukcję, co wyróżnia go wśród innych lakierów. Użytkownicy wspominają, że po stosowaniu lakierów innej firmy nie było żadnej poprawy, dopiero po użyciu Undofenu Amorolfiny, zauważyli jakieś pozytywne efekty.

Ten preparat można stosować w przypadku zmiany koloru płytki paznokcia (zabarwienie białe, żółte, brązowe), ponieważ ma to podłoże grzybicze. Nadaje się do stosowania na zgrubienia powstające na płytce paznokcia, ponieważ jest to wywołane zaatakowaniem powierzchni przez grzyby. Z opinii wynika, że bezwzględnie zabronione jest stosowanie leku u pacjentów, którzy wykazują nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku (przedstawimy je dokładniej we fragmencie o ulotce). Undofenu Amorolfiny nie można stosować, będąc w ciąży, podczas karmienia piersią. Lek nie nadaje się również dla dzieci. Inne opinie mówią, że lek pomimo długiego stosowania nie przyniósł żadnych pożądanych rezultatów. Niestety może okazać się, że preparat tego rodzaju jest za słaby w przypadku posiadanej grzybicy paznokci. Stopień zaawansowania choroby może wpływać na niedostateczne jego działanie. Wtedy należy przestać działać na własną rękę i wybrać się do specjalisty – lekarza dermatologa, który dobierze odpowiednią ścieżkę leczenia dla naszego przypadku. Rozwój grzybicy postępuje dosyć szybko, natomiast walka z nią jest dosyć ciężka i długotrwała, dlatego nie należy zwlekać i szybko działać. Kiedy zobaczymy pierwsze oznaki grzybicy i od razu przyjmiemy leki, będzie nam ją łatwiej zwalczyć niż w przypadku, kiedy grzybica będzie kilkumiesięcznym, czy nawet kilkuletnim zaniedbaniem. Warto dbać o zdrowy wygląd swoich paznokci, ponieważ, jak piszą użytkownicy w swoich opiniach są one poniekąd wizytówką człowieka.

Undofen Amorolfina – Ceneo

Zorientowaliśmy się, na jakim poziomie cenowym kształtuje się Undofen Amorolfina. Do tego celu użyliśmy porównywarki cenowej Ceneo. Najtańsza buteleczka lakieru Undofen Amorolfina o objętości 2,5 ml, jaka widnieje na Ceneo, jest w cenie 39,59 zł w jednej z aptek internetowych. Różnica w cenach, które przedstawia porównywarka Ceneo to aż prawie 10 zł. Najdroższa oferta jest w cenie 48,48 zł. W celu posiadania lakieru w atrakcyjniejszej cenie, lepiej jest, przed zakupem, prześledzić ceny, np. na wygodnej stronie Ceneo i dokonać zakupu w możliwie najniższej cenie.

Undofen Amorolfina – ulotka

W ulotce znajdziemy przede wszystkim informacje odnośnie składu, który wygląda następująco: substancją czynną jest Amorolfina, natomiast substancje pomocnicze to amoniowy metakrylan kopolimer (typ A), tracetyna, octan butylu, octan etylu, etanol bezwodny. Z ulotki wynika, że w opakowaniu znajdują się wszystkie akcesoria, które są niezbędne do wykonania prawidłowej aplikacji. Ważne jest, aby przed aplikacją lakieru dobrze opiłować paznokcie i dokładnie oczyścić i odtłuścić płytkę. W ulotce znajduje się informacja, że lakier nakłada się szpatułką na całą powierzchnię paznokcia. Lakier wysycha od 3 do 5 minut.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE