Strona głównaPoradyUbezpieczenie na wypadek cukrzycy - ile kosztuje?

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy – ile kosztuje?

Choroby cywilizacyjne dotykają coraz więcej osób. Jedną z nich jest cukrzyca, której sprzyja nieregularne spożywanie posiłków, niezdrowa dieta oraz brak ruchu. Jej konsekwencje mogą być bardzo poważne, dlatego warto pomyśleć o polisie na życie gwarantującej odszkodowanie w przypadku zdiagnozowania tej choroby. Z jakim wydatkiem jest związane wykupienie takiego ubezpieczenia?

Polisa na wypadek cukrzycy – co to takiego i kto może ją wykupić?

Cukrzyca może zostać zdiagnozowana u osób w każdym wieku i w najmniej oczekiwanym momencie. Jej leczenie jest długie, uciążliwe, wymaga regularnych wizyt u specjalistów, co generuje spore koszty. Dlatego też Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują polisy stanowiące wsparcie dla tych, których dotknęła ta choroba.

Istnieją pewne ograniczenia co do tego, kto może wykupić takie ubezpieczenie. Jest ono przeznaczone dla osób, które:

  • w momencie zawarcia umowy są zdrowe
  • nie ukończyły 61. roku życia.

Wyjątkiem jest oferta Nationale-Nederlanden. Towarzystwo to proponuje możliwość ubezpieczenia się również osobom, które są już chore. Dzięki temu mogą one otrzymać odszkodowanie, jeśli wystąpią u nich groźne powikłania – na przykład niewydolność nerek.

Ubezpieczenie to gwarantuje wsparcie oraz wypłatę świadczenia, gdy u chorego zostanie rozpoznana cukrzyca typu 1. Lub 2. Nie obejmuje ono innych, specyficznych rodzajów tej choroby.

Na co może liczyć osoba, która wykupiła polisę na wypadek cukrzycy?

Ubezpieczenie to zapewnia wszechstronne wsparcie choremu – dlatego mimo konieczności poniesienia pewnych kosztów, jego wykupienie jest dobrą decyzją.

Ci, u których diagnoza cukrzycy zostanie postawiona w ciągu 90 dni od momentu podpisaniu umowy z ubezpieczycielem, otrzymają odszkodowanie równe do tej pory opłacony składkom. Natomiast po tym terminie można liczyć na wypłatę kwoty odszkodowania bezpośrednio wynikającej z treści polisy.

Jednak pomoc ze strony Towarzystwa Ubezpieczeniowego nie kończy się na przekazaniu świadczenia pieniężnego. Chory, który dowiedział się o cukrzycy w czasie obowiązywania umowy, może także spodziewać się, że:

  • otrzyma (nieodpłatnie) zestaw służący do kontrolowania poziomu glukozy we krwi
  • ubezpieczyciel pokryje koszt zakupu leków
  • dostanie dostęp do narzędzi i platform internetowych, które pomogą mu kontrolować chorobę
  • nad jego zdrowiem będą czuwali diabetolog oraz dietetyk, a koszty konsultacji z tymi specjalistami poniesie ubezpieczyciel.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

Choroba ta jest coraz powszechniejsza, dlatego ubezpieczenie takie jest dobrym pomysłem i poduszką bezpieczeństwa. Wykupienie tego typu polisy kosztuje od 150 zł w górę, a jej cena zależy od sumy ubezpieczenia, ale także od stanu zdrowia danej osoby. Ubezpieczyciela będzie również interesowała historia chorób w rodzinie. Więcej o tym, ile wydasz na to ubezpieczenie, przeczytasz na https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-na-wypadek-cukrzycy.

Koszt zakupu leków na cukrzycę, konsultacji ze specjalistami, gleukometru, pasków do pomiaru glukozy w krwi to duże koszty, które trzeba ponosić regularnie. Właśnie dlatego opłaca się być przezornym, pomyśleć o swojej przyszłości i o polisie na wypadek cukrzycy.

Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here