Strona głównaDopingTurinabol - dawkowanie, cena, efekty, opinie

Turinabol – dawkowanie, cena, efekty, opinie

Turinabol jest streoidem anaboliczno – androgennym, pochodną testosteronu. Powstał w wyniku połączenia struktur Dianabolu oraz Clostebolu, jednak jego efekty działania oraz skutki uboczne są słabe. Ma działanie anaboliczne i w niewielkim stopniu androgeniczne. Stworzono go w latach 60. XX wieku, następnie po opracowaniu substancji sprzedawany był jako lek o szerokim zastosowaniu. Efektem stosowania Turinabolu było wspomaganie rozwoju tkanki mięśniowej bez tkanki tłuszczowej u pacjentów, którzy leżeli długo w łóżkach. W latach 70. stosowano go również u dzieci i kobiet, jednak skutki uboczne Turinabolu u tych dwóch grup były znacznie poważniejsze niż u mężczyzn. Turinabol stosowany był również jako środek dopingujący w NRD w latach 70. i 80. Z braku możliwości wykrywania go, komisjom antydopingowym udało się to dopiero w latach 90.

Turinabol stosowany jest w kulturystyce razem z innymi sterydami.  Efektem Turinabolu jest między innymi zwiększenie siły zawodnika, pozwala na utrzymanie masy mięśniowej na pożądanym poziomie zwłaszcza podczas etapu redukcji i deficytu kalorii przed zawodami. Zapobiega ona również rozpadowi białek mięśniowych. Efekty Turinabolu będą widoczne zarówno u mężczyzn, jak i stosujących go kobiet. 

Dawkowanie i skutki uboczne Turanabolu 

Aby efekty działania były widoczne, ważne jest dawkowanie Turinabolu. Zazwyczaj zależy ono od kilku czynników. Dla osób, które wcześniej nie przyjmowały sterydów anabolicznych, najlepiej będzie zacząć od najniższych dawek, aby móc organizm przyzwyczaić. Początkujący powinni przyjmować Turinabol solo. W przypadku doświadczonych kulturystów stosowany jest z innymi środkami, jak Testosteron Enanthate czy Insulina. Stosowanie Turinabolu solo trwa zazwyczaj 5 pierwszych tygodni cyklu. Zaleca się dawkowanie Turinabolu u mężczyzn 20-80 mg dziennie, a u kobiet do 20 mg. Stosując Turinabol nie należy zapominać o odpowiedniej diecie i suplementacji, a także, by dawkę dobrać odpowiednio do organizmu. Tak jak większość środków, tak i Turinabol skutki uboczne może wywoływać. Omijać go powinny szczególnie te osoby, które mają problem z nerkami i wątrobą, ponieważ jednym ze skutków ubocznych Turinabolu jest toksyczne uszkodzenie wątroby. W wyniku zbyt długiego stosowania, może doprowadzić do zapalenia wątroby, żółtaczki, czy nawet powstawania guzów. Jednym z najbardziej niebezpiecznych skutków ubocznych Turinabolu jest uszkodzenie serca. W tym przypadku wpływ sterydu na serce zachodzi stopniowo i nie da się go zauważyć z dnia na dzień. Do skutków ubocznych Turinabolu należą też zaburzenia hormonalne, szczególnie w przypadku stosowania sterydów doustnych. Może on też prowadzić do czasowej lub trwałej bezpłodności. 

Opinie o Turinabolu

Opinie na temat Turinabolu są podzielone. Według niektórych steryd przynosi efekty, dla niektórych jest to strata pieniędzy. Efekty działania Turinabolu zależą głównie od dawki, jaka jest przyjmowana. Nieodpowiednio dobrana może nie przynieść zamierzonych efektów. Z pozytywnych opinii o Turinabolu są te, które dotyczą skutków ubocznych, a przynajmniej łagodniejszego działania tego sterydu, niż w przypadku na przykład Metanabolu. 

Gdzie i za ile można kupić Turianabol?

Steryd dostępny jest w wielu sklepach z suplementami, odżywkami, a także środkami dopingującymi. Cena Turinabolu zależy w firmy, która go produkuje i na przykład za jeden zapłacimy ok. 90 zł, a za drugi o podobnym składzie i takiej samej ilości kapsułek już 250 zł.  W sklepach Turinabol jest dostępny od różnych producentów, sugerować się można preferencjami. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE