Strona głównaLekiTrittico CR - opinie, cena, ulotka, skutki uboczne

Trittico CR – opinie, cena, ulotka, skutki uboczne

Ulotka leku mówi, że Trittico CR to lek przeciwdepresyjny, który zalecany jest do stosowania przypadku wystąpienia zaburzeń depresyjnych, głównie zaburzeń lękowych, a także w przypadku zaburzeń snu. Jest lekiem dostępnym na receptę w trzech dawkach: 150 mg w 20 tabletkach, 150 mg w 60 tabletkach oraz 75 mg w opakowaniu z 30 tabletkami. Substancją czynną tego leku jest trazodon, a każda z pastylek lekarstwa o przedłużonym uwalnianiu zawiera 75 mg chlorowodorku trazodonu. Na ulotce leku Trittico CR podane jest dawkowanie, a także wskazania do jego zażywania oraz skutki uboczne stosowania go. Według niej, lek nie jest zalecany dla dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia, ponieważ jako lek przeciwdepresyjny, może wpływać na ich rozwój psychofizyczny. Leczeniem lekiem Trittico CR objęte są osoby, u których stwierdzono stany depresyjne o różnym podłożu oraz depresję, która przebiega ze stanami lękowymi. Informacje o leku i leczeniu lekiem Trittico CR można znaleźć w Internecie.

Kiedy zaczyna działać Trittico CR?

Trittico CR jest to lek o przedłużonym uwalnianiu, a więc efekt działania leku na organizm może być widoczny dopiero po dłuższym czasie. Zdarzają się przypadki, w których działanie można zauważyć w pierwszym tygodniu stosowania, a w niektórych dopiero po trzech tygodniach. Z reguły wizyty kontrolne po rozpoczęciu leczenia tym lekiem zalecane są po 3-4 tygodniach, kiedy zaczyna działać lek Trittico CR. Interakcja organizmu na lek jest cechą indywidualną, stąd też czas działania leku będzie różny u różnych pacjentów. Działanie leku będzie coraz bardziej widoczne wraz ze zwiększaniem podawanej dawki, a tym samym, stosujący go sami zauważą, kiedy zaczyna działać Trittico CR na ich organizm.

Cena Trittico CR

Cena leku waha się w zależności od wielkości opakowania, a także od wielkości jego dawki. Cena Trittico CR 150 mg to od około 40 do 60 złotych i wzrasta wraz z ilością tabletek w opakowaniu. Mniejsze dawki leku kosztują mniej. W przypadku Trittico CR 75 mg cena plasuje się na poziomie 10-15 złotych za opakowanie. Mniejsze dawki leku zalecane są pacjentom, którzy walczą z przewlekłą bezsennością, a więc stosują ten lek długo. Cena Trittico CR 150 jest niższa, niż opakowanie Trittico CR 75 mg.

Trittico CR a alkohol

Łączenie leku Trittico CR według ulotkiz alkoholem może powodować skutki uboczne, ponieważ może dojść do szkodliwych interakcji w organizmie. Trittico CR z alkohoem to nie zalecane połączenie, ponieważ może ono dać w efekcie senność, osłabienie koncentracji, ale także mogą występować zaburzenia mowy czy koordynacji. Sam lek nasila działanie uspokajające alkoholu. Spożywanie alkoholu a przyjmowanie leku przyczyniać się może do występowania innych niepożądanych skutków.

Czy lek Trittico CR uzależnia?

Niezależnie od dawki lek Trittico CR nie uzależnia, w małych dawkach stosuje się do leczenia przewlekłej bezsenności. Nagłe odstawienie leku może spowodować występowanie nieprzyjemnych objawów, typowych przy reakcjach odstawiennych, jednak nie należy ich łączyć z uzależnieniem. Trittico nie ma potencjału uzależniającego. Na forach można przeczytać o skutkach ubocznych leku u pacjentów, jak spadek libido, czy ogólne zmęczenie, ale również znaleźć informacje o leku, czy lek Trittico CR uzależnia. Może to być swoista reakcja organizmu na lek, ale wiele z tych skutków ubocznych na forum budzi niepokój wśród pacjentów, a okazuje się, że są zazwyczaj są to te, na które lek został przepisany. Na forum o skutkach ubocznych można znaleźć wiele informacji o leku, jednak występowanie działań niepożądanych zależy indywidualnie od organizmu.

Trittico CR 150 – opinie

Opinie na temat leku Trittico CR 150 mg, ale również mniejszych dawek, są podzielone. Część pacjentów chwali sobie działanie leku i zastrzega, by zaobserwowali jakiekolwiek skutki uboczne. Jednak na forach, według opinii drugich, lek tylko pogarsza stan faktyczny, zamiast go poprawiać i często pacjenci nie są zadowoleni z leczenia Trittico CR. W zależności od występowania skutków ubocznych, a także osiągnięcia zamierzonych efektów, opinie na temat Trittico CR 150 są podzielone.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE