Triderm to preparat leczniczy do stosowania na skórę. Stosowany jest w terapii miejscowej, na zmienione chorobowo części skóry. Preparat należy do leków z grupy kortykosteroidów, charakteryzujących się wysoką skutecznością i szybkością działania. Warto dowiedzieć się, na co pomaga Triderm.
Triderm – zastosowanie i charakterystyka leku
Triderm jest preparatem leczniczym z grupy kortykosteroidów. Charakteryzuje się szybkim i skutecznym działaniem, daje długotrwałe efekty lecznicze. Triderm jest dostępny tylko na receptę, można go kupić w aptece, w przystępnej cenie. Preparat działa miejscowo przeciwzapalnie i przeciwświądowo, zwalcza bakterie oraz grzyby. Triderm skutecznie łagodzi stany zapalne skóry. Może być stosowany w przypadku nadkażeń bakteryjnych oraz grzybiczych. W skład tego leku wchodzą trzy niezwykle skuteczne substancje czynne. Substancjami tymi są: betametazon – silny kortykosteroid, gentamycyna – antybiotyk o szerokim spektrum działania oraz klotrymazol, działający przeciwgrzybiczo. Lek występuje w postaci maści oraz kremu. Oba preparaty zawierają te same substancje lecznicze, różnią się strukturą oraz stosowane są w przypadku różnych zmian zapalnych.
Na co pomaga Triderm?
Preparat Triderm ma zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych skóry, nadkażonych bakteryjnie i grzybiczo. Działa przeciwzapalnie, obkurczająco i przeciwświądowo. Należy go nakładać zewnętrznie, na zmienioną chorobowo skórę, najlepiej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Lek skutecznie zwalcza infekcje bakteryjne, w tym zakażenia gronkowcem złocistym, a także zakażenia grzybicze, np. stóp, pachwin i innych nie owłosionych partii ciała. Najnowsze opinie i testy wskazują na dużą skuteczność leku w przypadku zmian zakażonych bakteriami lub grzybami, wrażliwymi na składniki leku. Triderm powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami opisanymi w ulotce leku. Nie należy go używać u dzieci poniżej 2 lat, a u starszych dzieci nie powinno się go stosować dłużej niż 5 dni. Lek może powodować skutki uboczne, które nie występują jednak zbyt często. Są to głównie działania w postaci uczucia pieczenia i podrażnienia skóry, czasem występuje rumień lub suchość skóry. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Przeciwwskazaniami do stosowania leku są także trądzik pospolity i różowaty oraz wirusowe zakażenia skóry, takie jak opryszczka czy np. ospa wietrzna. Leku nie stosuje się na uszkodzoną skórę oraz rany Szczególna ostrożność należy zachować u kobiet w ciąży. Triderm cieszy się dobrymi opiniami pacjentów, którzy szczególnie zwracają uwagę na dużą skuteczność i szybkie działanie.
Triderm – maść czy krem?
Preparat leczniczy Triderm występuje w postaci kremu oraz leku. Czy wybrać maść, czy też krem Triderm? O wyborze decyduje lekarz przepisujący receptę. Należy zauważyć, że zarówno maść, jak i krem mają tak samo wysoką skuteczność działania, zawierają takie samo stężenie substancji czynnych. Krem ma lżejszą formułę, szczególnie przydatny jest w leczeniu zmian sączących. Maść działa silniej, głównie dzięki bardziej tłustemu podłożu, co powoduje, że substancje lecznicze dłużej wnikają w skórę. Na co pomaga maść Triderm? Maść zalecana jest głównie do łuszczących się i suchych zmian na skórze. Zarówno maść, jak również krem należy stosować regularnie, maksymalnie przez okres 3-4 tygodni, chyba że lekarz zaleci inaczej.
Gdzie kupić bez recepty Triderm?
Preparaty Triderm, zarówno maść, jak i krem są dostępne jedynie na receptę. Lekarz wystawiający receptę powinien poinformować pacjenta o sposobie stosowania leku oraz możliwych działaniach niepożądanych. Triderm dostępny jest w aptekach, w przystępnej cenie, kosztuje ok. 20 zł. Lek nie jest dostępny bez recepty. W sprzedaży dostępne są preparaty zamienne, wydawane bez recepty. Zwykle jednak nie zawierają one wszystkich substancji czynnych, mają także słabsze działanie niż Triderm.Triderm to skuteczny lek, o złożonym składzie. Działa miejscowo na skórę, szybko zmniejsza stany zapalne skóry oraz uczucie świądu i pieczenia. Lek ma pozytywne opinie pacjentów, przy krótkim stosowaniu działania niepożądane występują niezwykle rzadko. Triderm doskonale radzi sobie z zakażeniami bakteryjnymi lub grzybiczymi, dlatego jest z powodzeniem stosowany w dermatologii.