Torsemed to lek wydawany wyłącznie na zlecenie lekarza. Jeśli chcesz go kupić, musisz posiadać stosowną receptę. Dostępny jest zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeśli chcesz zamówić Torsemed przez internet, to jego odbiór będzie wymagał okazania ważnej recepty.
Masz problemy z sercem? Dokucza Ci nadciśnienie tętnicze? Pojawiają się u Ciebie obrzęki związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego? To dolegliwości, które powinny Cię zaniepokoić. Jak najszybciej skonsultuj się ze swoim lekarzem. Sprawdź też, na co stosuje się lek Torsemed, jak długo brać ten lek, czy możliwa jest jego refundacja, a także jakie mogą pojawić się skutki uboczne, a także czy opinie innych powinny mieć wpływ na wybór leczenia.
Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, koniecznie przeczytaj artykuł w całości. Znajdziesz w nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania:
- Ile wynosi w przypadku Torsemed 20 mg cena opakowania?
- Torsemed – zamiennik: co wybrać?
- Czy Torsemed wycofany został z aptek, czy można go bez problemu dostać?
- Jaka jest refundacja?
Zapraszamy do lektury!
Na co stosuje się lek Torsemed?
Przekonaj się, na co stosuje się lek Torsemed. Wydawany jest z przepisu lekarza w takich schorzeniach jak nadciśnienie, obrzęki związane z niewydolnością serca, a także obrzęki płuc czy obrzęki powstałe w wyniku zaburzenia prawidłowego funkcjonowania nerek.
Obrzęki pojawiają się w związku z zaleganiem w organizmie człowieka zbyt dużej ilości wody. Torsemed, dzięki swoim moczopędnym właściwościom ma za zadanie usunięcie jej nadmiaru z organizmu.
Torsemed – jak długo brać? Jakie dawkowanie?
W przypadku każdego preparatu medycznego wydawanego na receptę, w tym także leku Torsemed, jak długo brać tabletki i jakie zastosować dawkowanie decyduje lekarz. Dawkowanie uzależnione jest m.in. od wieku pacjenta, schorzenia, z którym się boryka, a także od stadium zaawansowania choroby. Np. w przypadku obrzęków, przeważnie stosuje się 5 mg na dobę, jednak w uzasadnionych sytuacjach lekarz zdecydować o zastosowaniu dawki maksymalnej, która wynosi 20 mg.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, to lek powinien być przyjmowany w porze porannej. Nie ma konieczności połykania tabletek wraz z posiłkiem, jednak trzeba je popić niewielką ilością płynu. Pamiętaj także o tym, aby Torsemed przyjmować w całości. Nie rozgryzaj tabletek ani nie rozdrabniaj ich – możesz podzielić je na równe dawki wzdłuż wyznaczonej linii.
Torsemed – zamiennik
Torsemed to nie jedyny lek, który stosowany jest m.in. w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Inne produkty, które w swoim składzie mają taką samą substancję czynną, mogące stanowić zamienniki Torsemedu to np. Diured, Toradiu oraz Toramide.
Torsemed wycofany
Informacje na temat tego, że lek Torsemed wycofany został z aptek, są nieprawdziwe. Torsemed można kupić bez problemu w aptekach stacjonarnych na terenie całego kraju, a także w niektórych aptekach internetowych. Decyzję o wycofaniu określonych partii leków z aptek podejmuje Główny Inspektor Farmaceutyczny. Może tak stać się np. w przypadku, gdy konkretna partia leku zostanie zanieczyszczona, przez co mogłaby stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjentów.

Torsemed – 10 mg, 20 mg – cena
Pacjentom może zostać przepisane opakowanie leku 5 mg, 10 mg, 20 mg Torsemed. Cena uzależniona jest m.in. od wielkości opakowania. W przypadku 30 tabletek Torsemed 20 mg cena opakowania będzie niższa, niż przy takiej samej dawce, ale gdy w opakowaniu będzie 60 tabletek. Pomimo że Torsemed jest lekiem wydawanym na receptę, to nie podlega refundacji. Oznacza to, że obowiązuje 100% odpłatność za każde zakupione opakowanie.
Torsemed – skutki uboczne, opinie na forum
Każdy lek może powodować pewne skutki uboczne, także Torsemed. Skutki uboczne, których występowanie określono jako częste, to m.in. skurcze mięśni, obniżenie poziomu potasu we krwi, obniżenie poziomu sodu we krwi, za to większe stężenie kwasu moczowego tłuszczu, podniesiony poziom glukozy. U niektórych osób mogą pojawić się także zaburzenia ze strony układu pokarmowo-trawiennego (m.in. dolegliwości żołądka, jelit), ponadto może wystąpić zmęczenie oraz bóle i zawroty głowy. Pacjenci zgłaszali także dolegliwości takie jak nudności, wymioty, biegunki lub wręcz przeciwnie – zaparcia.
Każdy organizm jest inny i w odmienny sposób może zareagować na wdrażane leczenie. To, że w ulotce informacyjnej pojawiają się skutki uboczne, wcale nie oznacza, że wystąpią one u każdego pacjenta. Co więcej, dolegliwości opisane jako rzadkie, pojawiają się u mniej niż 1 na 10 000 osób. Na forach internetowych można spotkać się z pozytywnymi opiniami pacjentów.
Zobacz też: