Strona głównaOpinieTelemedika - szybkie recepty, opinie

Telemedika – szybkie recepty, opinie

Jak reklamuje się Telemedika na ich portalu można uzyskać szybkie konsultacje lekarskie w 15 minut. Elektroniczne recepty są obsługiwane w każdej aptece w Polsce od 1 stycznia 2020 roku. Opinie wskazują na przeciętność cenową. Za konsultację i e-receptę zapłacisz 49 zł. Koszt e-zwolnienia na maksymalnie 7 dni to 119 zł. Konsultacja specjalistyczna kosztuje 129 zł, natomiast konsultacja „Medyczna Marihuana” jest w cenie 149 zł. 

Opinie wskazują na szeroką gamę specjalistów. Na liście lekarzy znajdziesz: internistę, neurologa, psychologa, psychiatrę, dermatologa, ginekologa, kardiologa, neurochirurga, pediatrę, ortopedę i urologa. Jeśli chcesz uzyskać e-receptę pierwszym krokiem jest założenie karty pacjenta, w której zostaniesz poproszony o podanie takich danych jak nazwa leku, a także wskazanie czy jest to przedłużenie leku na podstawie dokumentacji, czy nowy lek. Będziesz musiał podać także imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr domu/lokalu, kod pocztowy, miejscowość, adres e-mail, numer telefony, PESEL, opis dolegliwości, alergie. Jeśli posiadasz dokumentację medyczną należy załączyć ją w odpowiednim miejscu. Na koniec zostaniesz zapytany o to, czy potrzebujesz analizy wyników badań oraz poproszony o akceptację regulaminu. Jeśli nie posiadasz dokumentacji będziesz musiał dopłacić 9 zł za poradę telefoniczną. E-recepta zazwyczaj pojawia się na mailu w przeciągu 30 minut, co wiąże się z wieloma pozytywnymi opiniami. Opłatę wnosi przed wywiadem lekarskim.

Telmedika – L4, opinie na temat platformy

Na portalu Telemedika możesz ubiegać się o uzyskanie L4, czyli e-zwolnienia. W tym przypadku również będziesz poproszony o podanie imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, numeru domu i lokalu, kodu pocztowego, miejscowości, adresu e-mail, numeru telefonu, PESELU, NIP-u pracodawcy. Będziesz musiał opisać swojego dolegliwości, a także poinformować o alergiach. Jeśli posiadasz jakieś wyniki badań oraz inne potrzebne informacje w celu zwolnienia lekarskiego możesz dodać załącznik. Możesz także zaznaczyć opcję analizy badań. Koszt analizy to 19 zł. Opinie wskazują, że analiza badań jest kluczowa do wystawienia zwolnienia lekarskiego, dlatego też nie powinna być dodatkowo płatna. Konieczne będzie potwierdzenie regulaminu. Pozytywne opinie wynikają z faktu, że L4 dostaniesz na maila w przeciągu 30 minut. Jeśli realizujesz zwolnienie między godziną 20:00 a 8:00, czas usługi może się wydłużyć.

Ciekawą i przydatną usługą Telemedika według opiniodawców jest możliwość otrzymania nie tylko L4, ale także skierowania w cenie 129 zł. Inną ciekawą opcją, wg opiniodawców jest możliwość uzyskania recepty na preparaty z medycznej marihuany. Są one zalecane osobom, którym nie pomaga tradycyjne leczenie. W tym przypadku także konieczne podanie jest wszystkich danych. Dodatkowo należy określić swoją płeć, tętno (liczbę uderzeń na minutę) oraz ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. Pod koniec czeka na pacjenta wywiad, w którym lekarz pyta o to, czy w przeszłości stosowane były preparaty marihuany, jak np. susz konopny, haszysz, poza wskazaniami medycznymi; czy pacjent jest uzależniony od używek, czy leczy się psychiatrycznie i jeśli tak, to jaki jest tego powód, czy pacjent stosuje leki nasenne i jeśli tak, to jakie, czy występuje myśli samobójcze, czy pacjent ma padaczkę, uczulenia na jakieś leki, czy stosował lub obecnie stosuje preparaty medyczne. Należy także opisać przebieg choroby, objawy i jak wyglądało dotychczasowe leczenie. Lekarz w wywiadzie pyta także o to, czy odczuwane były skutki uboczne po zastosowaniu preparatów marihuany medycznej, jeśli była wcześniej stosowana. Dołączyć należy także niezbędną dokumentację medyczną, na podstawie której lekarz Telemediki stwierdzi, czy marihuana medyczna może być przepisana w danym przypadku.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE