Strona głównaLekiTabletki dopochwowe Canesten - jakie są opinie?

Tabletki dopochwowe Canesten – jakie są opinie?

Canesten to lek przeciwgrzybiczy, służący do zwalczania zakażeń pochwy i żeńskich zewnętrznych narządów płciowych wywołanych przez grzyby z rodzaju Candida. Substancją czynną jest klotrymazol. Występuje w postaci kremu i globulki. Jedna globulka dopochwowa zawiera 500 mg klotrymazolu. W tym artykule dowiesz się, jakie opinie panują na temat Canesten, czy krem Canesten jest dostępny bez recepty, jak sprawdzają się tabletki dopochwowe.

Canesten – jakie ma opinie?

Tabletki dopochwowe Canesten mają wiele pozytywnych opinii od kobiet. Opakowanie zawiera jedną globulkę i aplikator. Po zastosowaniu 1 dawki, uporczywe dolegliwości związane z zakażeniem grzybiczym pochwy. Opinie wskazują na szybkość działania, łatwość aplikacji i wydajność. Na forum widnieje kilka negatywnych opinii krytykujących sposób aplikacji leku, który dla niektórych jest dość kłopotliwy. Inne panie twierdzą, że nie miały problemów z aplikacją. Na pozytywne opinie wpływa przede wszystkim natychmiastowa szybkość działania, przynosząca ulgę po 1 tabletce dopochwowej. Lek można stosować powyżej 16 roku życia. Oprócz substancji czynnej, czyli klotrymazolu, tabletka dopochwowa Canesten zawiera substancje pomocnicze, takie jak: wazelina biała, parafina ciekła, żelatyna. glicerol, lecytyna sojowa, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, woda oczyszczona, dwutlenek tytanu, żółcień chinolinowa, żółcień pomarańczowa.

Tabletkę dopochwową Canesten umieszcza się w pochwie przed snem, aby składnik mógł jak najlepiej się wchłonąć. Dobrze jest zabezpieczyć odpowiednio bieliznę, ponieważ podczas działania leku, mogą wypłynąć jego resztki i inne wydzieliny. Warto wiedzieć, że leku nie stosuje się podczas miesiączki. Zakończenie stosowania powinno mieć miejsce przed rozpoczęciem menstruacji. Jeśli Twój partner także posiada objawy zakażenia grzybiczego także powinien zastosować miejscową kurację lekami przeciwgrzybiczymi. Canesten hamuje wzrost i niszczy grzyby. Pozytywne opinie wynikają także z faktu, że Canesten działa także na drożdżaki, pleśnie i dermatofity.

Kobiety w swoich opiniach na forum twierdzą, że lek jest pomocny w przypadku pieczenia, upławów, swędzenia zewnętrznych narządów płciowych i pochwy. Warto jednak jest udać się do lekarza, aby stwierdził, czy przyczyną objawów jest grzybica. 

Czy lek Canesten może spowodować wystąpienie skutków ubocznych? Tak, jak każdy inny lek. Jednak występują one bardzo rzadko. U więcej niż 1 na 100 osób po zastosowaniu pojawia się pieczenie. U mniejszej grupy – ból brzucha, swędzenie, zaczerwienienie skóry i podrażnienie. Bardzo rzadko występują reakcje alergiczne, obrzęk, wysypka skórna, krwawienie z pochwy. Najrzadziej występuje złuszczanie w obrębie narządów płciowych, uczucie dyskomfortu, bóle w obrębie miednicy.

Pamiętaj, że jeśli podejrzewasz, że Twoje objawy charakteryzują grzybicę, ale nigdy wcześniej nie zostało to stwierdzone, przez zastosowaniem Canestenu, skonsultuj się z lekarzem, aby potwierdził lub zaprzeczył Twoje przypuszczenia. Jeśli do pojawienia się objawów dochodzi częściej niż 4 razy w roku to także jest to powód do wizyty u lekarza. Nie zwlekaj z wizytą jeśli towarzyszy Ci gorączka, bóle dolnej części pleców, brzucha, cuchnące upławy, nudności, krwawienia z pochwy, ból w ramionach. 

Canesten – czy krem można kupić bez recepty?

Lek Canesten występuje także w formie kremu do stosowania zewnętrznego. Stosuje się go jednak w przypadku zmian grzybiczych paznokci, rąk i nóg. Krem Canesten jest dostępny bez recepty. Dużym plusem kremu Canesten jest fakt, że zapobiega on ryzyku nawrotu choroby. Krem Canesten, pomimo tego, że jest dostępny bez recepty, posiada wiele pozytywnych opinii, wynikających z jego szybkiego działania i wydajności.

Pamiętaj także o prawidłowej higienie miejsc intymnych, a także całego ciała. Zakażenia grzybicze często pojawiają się w miejscach zalegania wody, jak miejsca pomiędzy palcami u rąk, czy nóg, dlatego należy zawsze dobrze wycierać ciało suchym ręcznikiem.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE