Strona głównaPoradySzczoteczka soniczna - jak wybrać najlepszą?

Szczoteczka soniczna – jak wybrać najlepszą?

Szczoteczka soniczna to obecnie jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń, które pozwala na efektywne dbanie o higienę jamy ustnej. W czyszczeniu i pielęgnacji zębów oraz dziąseł są po prostu bezkonkurencyjne. Jak w gąszczu produktów znaleźć szczoteczkę, która będzie dla nas najlepsza? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Tryby pracy i rodzaje końcówek

Praktycznie każda nowoczesna szczoteczka soniczna posiada co najmniej kilka trybów czyszczenia. Oprócz maksymalnej mocy powinniśmy mieć możliwość wyboru kilku ustawień, które pozwolą zadbać o zęby w różnoraki sposób. Najpopularniejsze tryby to intensywne wybielanie oraz delikatny masaż dziąseł. Oprócz tego większość urządzeń pozwala na swobodną zmianę prędkości czyszczenia, więc można dopasować ją do stanu uzębienia.

Ciekawym rozwiązaniem są szczoteczki do których producent dołącza kilka końcówek lub istnieje możliwość zakupu wśród szerokiej gamy takich możliwości. W ten sposób możemy wybrać taką, która będzie nam pasować między innymi pod względem twardości.

Czas pracy na jednym ładowaniu

Jeśli korzystamy ze szczoteczki dwa lub trzy razy dziennie to na jednym ładowaniu powinniśmy być w stanie korzystać z niej przez co najmniej dwa lub trzy tygodnie. Producenci urządzeń zwiększają ten czas nie tylko poprzez modyfikację pojemności baterii, ale również dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań. Dzięki temu możemy znaleźć także niezbyt ciężkie szczoteczki soniczne, które mogą działać nawet 2 miesiące.

Przydatne funkcje w szczoteczce sonicznej

Wśród ciekawych rozwiązań, które znajdziemy w nowoczesnych szczoteczkach sonicznych warto wymienić między innymi informację o czasie mycia, która może być dostępna na wyświetlaczu lub podawana dźwiękowo. Szczoteczka po zakończeniu program czyszczenia wyłączy się automatycznie sama. Czujnik siły nacisku to kolejna ciekawa funkcja, która może nas poinformować na końcu mycia, że należy mocniej dociskać ją do dziąseł, aby uzyskać dobry efekt mycia.

Niezwykle przydatną opcją jest możliwość sparowania urządzenia ze smartfonem. Działa to najczęściej z wykorzystaniem łączności Bluetooth. Dzięki dedykowanej aplikacji będziemy w stanie przejrzeć historię użytkowania szczoteczki oraz sprawdzić to czy prawidłowo myjemy zęby.

W droższych modelach szczoteczek sonicznych znajdziemy zaawansowany żyroskop. Urządzenie analizuje to czy w trakcie mycia zębów sięgamy do wszystkich miejsc w jamie ustnej, a następnie wyświetla analizę mycia w aplikacji na naszym telefonie. W ten sposób jesteśmy w stanie łatwiej wyrobić sobie pewne nawyki związane z efektywnym szczotkowaniem.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj