Strona głównaDopingSynthol - opinie, jaka cena, gdzie można kupić?

Synthol – opinie, jaka cena, gdzie można kupić?

Synthol to środek przeznaczony dla kulturystów. Występuje w postaci olejku używanego do efektywniejszego ukazania mięśni podczas pozowania, a w rzeczywistości to preparat powodujący nienaturalny i szybki przyrost masy mięśniowej. Stosowanie Syntholu może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. W tym artykule dowiesz się, jakie są opinie na temat Syntholu, jakie są skutki uboczne wynikające z jego stosowania, jak jest cena, a także gdzie kupić ten preparat.

Synthol – cena, gdzie kupić?

Synthol nie jest łatwo dostępną substancją, szczególnie w Polsce, dlatego pewnie zastanawiasz się, gdzie kupić ten środek. Zakup najczęściej odbywa się przez różnego rodzaju zagraniczne serwisy aukcyjne. Cena Syntholu jest mocno zróżnicowana. Najniższa cena za ten preparat to 150 złotych za 100 ml, natomiast najwyższa, to aż 1000 złotych za  tę samą objętość. Nie jesteśmy jednak w stanie stwierdzić od czego, zależy cena Syntholu.

Synthol – skutki uboczne

Nie bez powodu Synthol ciężko jest dostać w Polsce. To substancja posiadająca ogrom skutków ubocznych, które mają bardzo negatywny wpływ na nasze życie. Synthol wstrzykuje się bezpośrednio do mięśnia. Muskuły zaczyna wypełniać oleista substancja, która nienaturalnie i w szybkim tempie zwiększa ich objętość. W rzeczywistości dochodzi do rozszerzenia włókien mięśniowych, co przyczynia się do puchnięcia bicepsów. Nie ma to nic wspólnego ze zwiększeniem masy mięśniowej. Przerażający jest fakt, że stosowanie Syntholu powiększa biceps o kilkadziesiąt centymetrów w parę tygodni. Używanie Syntholu prowadzi do karykaturalnego wyglądu. Synthol wpływa tylko na wygląd mięśni, a nie na poprawę ich sprawności. W celu osiągnięcia efektów substancję tę należy wstrzykiwać regularnie, inaczej muskuły błyskawicznie wracają do dawnych rozmiarów. Skutkiem ubocznym stosowania Syntholu jest to, że powoduje on zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Olej szybko się metabolizuje, jednak pozostałości oleju ulegają otorbieniu. Innym skutkiem ubocznym wynikającym ze stosowania Syntholu jest paraliż, uszkodzenie nerwów, infekcja. Nieumiejętna aplikacja Syntholu, czyli wstrzyknięcie w naczynia krwionośne, a nie w mięśnie, doprowadza do zatorów płuc, serca, czy mózgu, co w konsekwencji prowadzi do śmierci. Kolejnym skutkiem ubocznym jest możliwość wystąpienia udaru, niewydolności oddechowej, zatrzymanie akcji serca. Kiedy w porę nie zareaguje się na jakikolwiek z objawów grozi to śmiercią. Następnym skutkiem ubocznym jest powstawanie ropni w mięśniach, które tworzą się na wskutek niesterylnej aplikacji Syntholu. Ropnie usuwa się chirurgicznie.

Usuwanie Syntholu z organizmu niestety nie jest takie łatwe. Należy poddać się operacji, ponieważ to jedyny sposób na pozbycie się tej substancji. Nieusunięta, będzie zalegać w mięśniach przez wiele lat.

Synthol – opinie

Jak można się domyślić po przeczytaniu poprzedniej części artykułu, Synthol nie ma zbyt wielu pochlebnych opinii. Osoby, które używały tego środka, bardzo żałują tego nieodpowiedniego posunięcia, do dziś odczuwając skutki uboczne, wynikające ze stosowania Syntholu. Opinie wskazują na to, że preparat jedynie szkodzi i prowadzi do wielu niebezpiecznych chorób. W środowisku kulturystycznym znane są także przypadki zgonów spowodowane przez stosowanie tej substancji. W opiniach znajdujemy także informację, że czym dłużej stosuje się Synthol, tym bardziej bolesne są jego aplikacje, ponieważ organizm uodparnia się na działanie zawartej w oleju substancji znieczulającej. Po zastrzykach powstają zrosty, które powodują nałożenie się na siebie mięśni. Kolejne aplikacje są przez to bardzo bolesne, ponieważ kiedy zrostów jest bardzo dużo, trzeba się przez nie przebić, aby trafić do mięśnia. Inni użytkownicy w swoich opiniach wyrażają także fakt, że operacyjne usunięcie tej substancji z organizmu także nie należy do przyjemnych, a jej nieusunięcie powoduje ogromne zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Długotrwałe aplikacje Syntholu osłabia włókna mięśniowe i obciąża pracę całego organizmu.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE