Strona głównaLekiSumamed – co to jest?

Sumamed – co to jest?

Sumamed jest antybiotykiem wydawanym na receptę. Wskazaniami do jego stosowania są różnego rodzaju zakażenia bakteryjne. W aptekach Sumamed jest dostępny w różnych postaciach, między innymi kapsułek, proszków i tabletek do sporządzania zawiesin oraz klasycznych tabletek powlekanych. Główną substancją czynną w Sumamedzie jest azytromycyna, która wpływa na zatrzymanie procesów syntezy białek.

Sumamed 500 – jak długo działa?

W przebiegu zakażeń górnych dróg oddechowych, ucha środkowego, czy dolnych dróg oddechowych lekarz często przepisuje Sumamed 500. Jak długo działa? Substancja czynna utrzymuje się w organizmie nawet do 2-3 dni. Dopiero po tym czasie stężenie spada o połowę, po całej kuracji antybiotyk pozostaje aktywny około 20 dni. Uzasadnia to fakt częstego przepisywania Sumamedu 500. Jak długo działa? To pytanie jest zadawane przez wielu pacjentów.

Sumamed – kiedy zaczyna działać?

W przebiegu bakteryjnych zakażeń lekarz przepisuje dość często Sumamed. Kiedy zaczyna działać? Ta kwestia pozostaje w sferze największego zainteresowania pacjentów. Jak się okazuje, po 3-4 dniach powinna być zauważona poprawa stanu zdrowia, dolegliwości powinny ustępować coraz szybciej. Oczywiście zawsze pod warunkiem regularności stosowania, zgodnie z załączoną ulotką. Właśnie ze względu na skuteczność przepisywany jest Sumamed. Kiedy zaczyna działać odczuwa się ogromną ulgę.

Sumamed – zamiennik

Niekiedy zdarza się, że przepisany przez lekarza antybiotyk jest już niedostępny w aptece. Sytuacja może dotyczyć również leku Sumamed. Zamiennik powinien wówczas rozwiązać problem, może zostać dobrany przez farmaceutę. Oczywiście wyjaśniane są wszelkie zasady używania, zazwyczaj są one podobne do Sumamedu. Zamiennik może różnić się nieznacznie, na przykład pod względem stężenia konkretnej substancji.

Antybiotyk Sumamed – cena

Jako jeden z najbardziej skutecznych uznaje się antybiotyk Sumamed. Cena jest uzależniona od kilku czynników, na przykład wielkości opakowania i formy, w jakiej występuje lek. Opakowanie w ilości 6 tabletek kosztuje około 24 złotych, jest to ilość przeznaczona na dwie kuracje trwające po 3 dni. Dostępne są również opakowania z 3 tabletkami antybiotyku Sumamed. Cena wynosi wówczas około 19-20 złotych.

Sumamed bez recepty

Przepisanie antybiotyku to czasami jedyna możliwość na pozbycie się zakażenia bakteryjnego. Jeśli chodzi o problemy z górnymi i dolnymi drogami oddechowymi przepisywany jest Sumamed. Bez recepty jednak nie można kupić leku. Może zostać on wydany przez farmaceutę jedynie po okazaniu ważnego wskazania lekarza. Sumamed bez recepty nie może być przyjmowany, nie ma najmniejszych szans na jego nabycie w inny sposób.

Sumamed – dawkowanie

Jedną z najważniejszych kwestii jest sposób przyjmowania Sumamedu. Dawkowanie jest uzależnione od wagi pacjenta oraz dolegliwości, na które się skarży. Właściwe dawki określone są zawsze w ulotce dołączonej do leku Sumamed. Dawkowanie najczęściej zakłada przyjmowanie jednej tabletki raz dziennie, na godzinę przed posiłkiem, ewentualnie dwie godziny po nim.

Sumamed – ile dni podawać?

Zasadniczo kuracja antybiotykowa trwa 7 dni, jednak nieco inaczej wygląda kwestia przyjmowania leku Sumamed. Ile dni podawać? Najbardziej optymalnym okresem stosowania są 3 dni, możliwe jest jednak przedłużenie do 5, pod warunkiem takich wskazań od lekarza. Czy istnieją jakieś odstępstwa od tej zasady zażywania Sumamedu? Ile dni podawać jeśli objawy nie ustępują, lub poprawa jest nieznaczna? Można przedłużyć ten okres do maksymalnie 7 dni.

Sumamed – skutki uboczne

W przypadku wszystkich leków może zdarzyć się sytuacja wystąpienia niepożądanych objawów. Mogą one mieć miejsce również w przypadku stosowania Sumamedu. Skutki uboczne są ewentualne, w postaci na przykład biegunek, uczucia niepokoju, zaburzeń w funkcjonowaniu układu trawiennego. W przypadku ich wystąpienia, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Przypadki mogą być różne, mimo wszystko lekarze przepisują Sumamed. Skutki uboczne nie zawsze występują, w ulotce określone jest procentowo ryzyko ich pojawienia się.

Sumamed Forte – kiedy zaczyna działać?

Efekty antybiotykoterapii są zauważalne już po 3-4 dniach zażywania, podobnie jest w przypadku Sumamedu Forte. Kiedy zaczyna działać? Pomimo większej koncentracji substancji aktywnej ten czas jest porównywalny do innych antybiotyków. Czytając w Internecie informacje o poszczególnych antybiotykach, pojawiają się pytania takie jak: „Sumamed Forte kiedy zaczyna działać”. Każdemu zależy przecież na możliwie najszybszych pozbyciu się choroby.

Sumamed – cena refundacja

Otrzymując receptę na konkretny lek, większość jest dostępna w niższych cenach. Nie dziwią zatem zapytania w sieci typu „Sumamed – cena refundacja”. Koszt antybiotyku jest wtedy uzależniony od wartości refundacji – 50% i 100%. Oczywiście bardziej opłacalna jest ta druga. Na szczęście można dość łatwo sprawdzić, gdzie dostępny jest nieco tańszy Sumamed. Ceny refundacji są wskazane na wielu stronach internetowych, ze wskazaniem konkretnych aptek.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE