Strona głównaPoradySpotkajmy się w Szkole Diabetyka!

Spotkajmy się w Szkole Diabetyka!

Niewiedza i nieświadomość. Oto dwa czynniki, które najczęściej powodują strach przed chorobą. Ale czy rzeczywiście cukrzyca jest tak straszna, jak ją malują? Okazuje się, że wcale nie! Wystarczy dostęp do rzetelnych źródeł informacji, z których dowiemy się, jak efektywnie zarządzać chorobą oraz jak sprawić, by każdy dzień był coraz lepszy! Szkoła Diabetyka to portal, który wspiera i łączy osoby chore na cukrzycę, ponieważ jego twórcy wiedzą, że razem jest łatwiej i raźniej żyć z tą chorobą.

Diagnoza: cukrzyca. I co teraz?

Istnieje wiele momentów, które radykalnie zmieniają nasze życie. Jednym z nich jest wizyta u lekarza, który – na podstawie naszych wyników badań – potwierdza, iż mamy cukrzycę. Co oznacza taka diagnoza? Oczywiście – od tej pory wiele się w naszym życiu zmieni. Jedną z takich rzeczy będzie z pewnością dotychczasowy tryb życia oraz dieta. 

Z czym jeszcze może zmagać się osoba, która dopiero co została zdiagnozowana? Czynnikiem, który pojawia się najczęściej i burzy nasz spokój jest… strach. Czego można się bać? Najczęściej tego, co jest nam nieznane. Niewiedza na temat cukrzycy często sprawia, że choroba ta urasta do ogromnych rozmiarów, przez co wydaje nam się prawdziwie koszmarnym doświadczeniem, sytuacją pełną ograniczeń, wyrzeczeń i zakazów… Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. 

Cukrzyca jest chorobą, z którą można żyć normalnie, dążąc do tego, aby czuć się równie doskonale, jak zdrowa osoba. To właśnie między innymi tego uczymy w Szkole Diabetyka!

Szkoła Diabetyka: źródło rzetelnych informacji o cukrzycy dla każdego

Serwis wspiera zarówno osoby, które chorują na cukrzycę od dawna, jak również te, które dopiero ją u siebie podejrzewają. Będzie także wspaniałą pomocą dla osób, których bliscy zmagają się z cukrzycą – dzięki temu dowiedzą się więcej na temat choroby dziecka, partnera, czy też przyjaciół, dając im bezcenne wsparcie i zrozumienie. 

Co ważne, platforma Szkoła Diabetyka stworzona jest z myślą o osobach na każdym etapie tej choroby – na portalu znajdują się podstawowe informacje, pomocne na początku tej drogi, ale również ciekawe materiały dla osób chcących wzbogacić swoje wieloletnie doświadczenie. 

Tym, co wyróżnia portal Szkoła Diabetyka jest fakt, że jest on tworzony we współpracy z lekarzami oraz innymi specjalistami, co świadczy o prawdziwości i wiarygodności publikowanych informacji. Wyjątkowość tego serwisu potwierdza również fakt, że nie jest on zwykłym poradnikiem, a wirtualną społecznością, która zaraża pozytywną energią oraz atmosferą pełną życzliwości i wsparcia. Oprócz dostępu do wiedzy i cennych wskazówek, każdy uczestnik Szkoły Diabetyka zyskuje coś więcej – staje się częścią wspaniałego, stale powiększającego się grona zaangażowanych i dzielących się doświadczeniami ludzi. 

Co można znaleźć na portalu Szkoła Diabetyka?

Serwis Szkoła Diabetyka to skarbnica wiedzy o cukrzycy, chorobach towarzyszących, a także wielu innych kwestiach, które jej dotyczą. Znajdziemy tam wiele porad, dotyczących np.: 

 • różnic pomiędzy cukrzycą typu 1 oraz typu 2; 
 • charakterystyki cukrzycy LADA;
 • metody leczenia poszczególnych typów cukrzycy; 
 • metody na poprawę snu; 
 • mądrego planowania wysiłku fizycznego; 
 • wpływu cukrzycy na życie seksualne; 
 • diety stosowanej przy cukrzycy; 
 • prawidłowego zastosowania glukometru;
 • wpływu wysiłku fizycznego na zapobieganie i leczenie cukrzycy;
 • wskazówek jak dbać o przesuszoną skórę cukrzyka;
 • cukrzycy ciążowej i tego co się z nią wiąże;
 • czego unikać w diecie cukrzycowej;
 • kwasicy ketonowej;
 • oraz wielu innych zagadnień.

Mnogość tematów i przejrzysty podział kategorii ułatwia możliwość wyszukiwania interesujących nas treści. Intuicyjny panel to dodatkowa swoboda przy poruszaniu się po stronie Szkoła Diabetyka, dzięki temu szybko znajdziemy odpowiedzi na nurtujące pytania, czy też inspirację wśród tekstów poradnikowych. 

Szkoła Diabetyka – największa społeczność diabetyków w Polsce

Nasza społeczność w Szkole Diabetyka jest tworzona przez ludzi takich jak Ty! Każdy może liczyć na pełne wsparcie, zrozumienie, pomoc i cenne wskazówki ludzi, którzy doskonale wiedzą, czym jest cukrzyca i co się z nią wiąże. Jest to niezwykle bogate źródło ciekawostek, wiedzy, porad i sprawdzonych patentów pozwalających w pełni cieszyć się urokami życia.

Szkoła Diabetyka- portal dla diabetyków dba o to, aby wszyscy członkowie jej społeczności otrzymywali jak najwięcej wsparcia oraz cennych informacji. Aby być w stałym kontakcie, warto zapisać się do darmowego newslettera. Dzięki temu, społeczność Szkoły Diabetyka jest na bieżąco z każdym organizowanym wydarzeniem tematycznym, a także uzyskuje aktualne i ciekawe materiały edukacyjne. 

Wiele interesujących informacji znajduje się także na stronie Szkoły Diabetyka w serwisie społecznościowym Facebook. Znajdziemy tam przypomnienia o nadchodzących webinariach, które poruszają niezwykle ważne kwestie i są prowadzone z udziałem wyjątkowych gości – lekarzy, dietetyków oraz specjalistów z wielu dziedzin dotyczących cukrzycy.

Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here