Strona głównaOpinieSlinda - opinie o tabletkach antykoncepcyjnych

Slinda – opinie o tabletkach antykoncepcyjnych

W obecnych czasach najpopularniejszą formą antykoncepcji hormonalnej, to forma przyjmowania doustnego tabletek i globulki dopochwowe. Przede wszystkim doustna forma antykoncepcji charakteryzuje się wydłużonym działaniem, w ten sposób umożliwia ona zniwelowanie liczby pojawiających się menstruacji do czterech w ciągu całego roku. Taka forma przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych jest najczęściej wybierana przez młode, prowadzące aktywnie fizycznie tryb życia, kobiety. Jest ona również zalecana starszym kobietom, które przechodzą okres perimenopauzy, jest to spowodowane tym, że zmniejsza się w ten sposób intensywność uporczywych objawów, które mają miejsce w trakcie przechodzenia perimenopauzy. Dodatkowo przeprowadzono wiele badań, które potwierdzają skuteczność tej formy antykoncepcji w zniwelowaniu bólu, które towarzyszą w trakcie endometriozii. Obecnie na rynku znajduje się wiele producentów, jednak pojawia się pytanie, które tabletki wybrać? W dzisiejszym wpisie weźmiemy pod lupę markę Slinda. Sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie o tej marce, jaka jest ich cena i czy mogą one powodować brak okresu.

Slinda tabletki antykoncepcyjne – opinie

W takim razie, jakie można znaleźć opinie w sieci o tabletkach antykoncepcyjnych marki Slinda? Przede wszystkim marka Slinda jest dostępna na polskim rynku już od wielu lat. Tabletki antykoncepcyjne Slinda, zawierają 24 białe tabletki, które nazywane są tabletkami „aktywnymi”, dodatkowo w opakowaniu znajdują się również 4 zielone, które nie zawierają w swoim składzie żadnej substancji czynnej, w ten sposób nazywane są one tabletkami „placebo”.

Tabletki Slinda cieszą się coraz większą popularnością i zyskuje pozytywne opinie w sieci dzięki swojej wysokiej skuteczności antykoncepcyjnej. Jak dokładnie działają te tabletki? Przede wszystkim Slinda charakteryzuje się tym, że odpowiada za hamowanie owulacji, przyczynia się do zmian, które zachodzą w śluzie szyjkowym i tym samym wpływa na endometrium, które w ostateczności staje się cieńsze. Często w sieci pojawiają się opinie, które odnoszą się do tego, że w trakcie stosowania preparatu Slinda, nie ma okresu. W dalszej części wpisu wyjaśnimy, dlaczego takie zjawisko ma miejsce.

Tabletki antykoncepcyjne Slinda są dostępne tylko i wyłącznie na receptę, w związku z tym przed podjęciem chęci stosowania tego leku, należy skonstatować się z lekarzem ginekologiem, który przeprowadzi odpowiednie badania, wyda opinie i wskaże, czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania związane z przyjmowaniem tego leku.

Przed przyjmowaniem Slindy należy zapoznać się dokładnie z ulotką, która jest dołączona do każdego opakowania. Lek Slinda przejmuje się raz dziennie, popijając przy tym tabletkę niewielką ilością wody. Lekarze zalecają, aby tabletki antykoncepcyjne przyjmować codziennie o stałej godzinie tak, aby odstępy wynosiły zawsze równe 24 godziny. Istotną kwestią odnoszącą się do stosowania tabletek Slinda jest to, aby pierwsza tabletka była przyjmowana w pierwszym dniu okresu, a następnie przyjmować ten lek systematycznie.

Slinda – brak okresu

W sieci często znaleźć można zapytania o to, czy brak okresu w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Slinda jest normalnym zjawiskiem? Przede wszystkim brak okresu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem. Jest to spowodowane tym, że najczęściej kobiety, które stosują antykoncepcję w formie tabletek doustnych, nie przechodzą w ogóle owulacji. Najczęściej pojawiające się krwawienie występuje w przypadku odstawienia tabletek antykoncepcyjnych i nie jest to krwawienie menstruacyjne.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że gdy pojawi się brak okresu w trakcie stosowania takiej formy antykoncepcji, należy skontaktować to zaburzenie z ginekologiem.

Slinda – cena

W takim razie, jaka jest cena tabletek antykoncepcyjnych marki Slinda? Cena za opakowanie, w którym znajduje się 28 sztuk tabletek powlekanych 4mg jest najczęściej zależna od punktu sprzedaży. Cena najczęściej waha się między 30-60 złotych. Lek dostępny jest na receptę.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE