Strona głównaLekiSkudexa - zamienniki, skutki uboczne, opinie

Skudexa – zamienniki, skutki uboczne, opinie

Bóle to sygnały ostrzegawcze, które są wysyłane, w momencie kiedy dzieje się coś z organizmem złego. W tym przypadku wyróżnia się kilka stopni bólu, który mają charakter ostry, nagły i przewlekły. Przyczyn powstawania bólu jest nieograniczona ilość, wymienia się głównie te, które wywoływane są przez bodźce fizyczne lub stany zapalne. Oczywiście występują również takie bóle, które przyczyny powstawania są nieznane, mimo to towarzyszą one człowiekowi nawet do kilku lat. W związku z tym na rynku mamy olbrzymią ilość różnych preparatów przeciwbólowych i przeciwzapalnych, jednym z nich jest Skudexa. W dalszej części sprawdzimy co to jest Skudexa, na co pomaga, jakie można znaleźć opinie na temat tego preparatu na forum, czy wydawany jest bez recepty i jakie występują skutki uboczne.

Skudexa – opinie, forum, co to jest?

W takim razie co to jest Skudexa, na co pomaga i jakie można znaleźć opinie na forum? Przede wszystkim Skudexa to dość popularny preparat przeciwbólowy, który jest wypisywany tylko na receptę. To, co charakteryzuje ten preparat to jego skład. Skudexa zawiera ważne substancje czynnie takie jak deksketoprofen i tramadol. Lek ten występuje tylko w postaci kapsułek. Substancja czynna, która znajduje się w leku, to niesteroidowy preparat przeciwzapalny. Na stronie producenta tego preparatu, znaleźć można informacje o tym, że lek ten działa efektywnie na zmniejszanie ilości cyklooksygenazy i zachodzących procesów syntezy prostaglandyn, dodatkowo wyróżnia go szybkość działania, bowiem już po około 30 minutach od zażycia są widoczne pierwsze efekty, dlatego dość często na forum znaleźć można pozytywne opinie o tym preparacie, warto również pamiętać o tym, że przyjmowanie Skudexa w trakcie spożywania posiłku znacznie wydłuża okres półtrwania. Oczywiście występują również też negatywne opinie, które są najczęściej umieszczane przez osoby, które nie doświadczyły żadnych efektów.

Druga substancja czynna, która zawiera Skudexa to tramadol, który jest odpowiedzialny za działanie przeciwbólowe. Przede wszystkim substancja ta jest odpowiedzialna za ośrodkowy układ nerwowy. Substancja ta wykazuje pierwsze efekty już nawet po dwóch godzinach od przyjęcia dawki.

Skudexa – na co pomaga?

W takim razie, na co pomaga Skudexa? Tak jak już wspomnieliśmy wyżej, w skład Skudexa znajdują się dwie ważne substancje czynne, które są odpowiedzialne za działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Skudexa jest najczęściej stosowany w krótkotrwałej kuracji leczenia ostrego bólu o natężeniu umiarkowanym do niezwykle ciężkiego. Szczegółowe informacje na temat tego, na co pomaga Skudexa, znaleźć można na ulotce, które jest dołączona do każdego opakowania.

Skudexa – skutki uboczne

Czy po przyjmowaniu Skudexa mogą wystąpić skutki uboczne? Tak jak każde inne leki, tak w przypadku Skudexa mogą wystąpić skutki uboczne. W skrajnych przypadkach mogą to być niezwykle groźna objawy, które mogą zagrozić życiu, w ten sposób wymaga się natychmiastowej konsultacji ze specjalistą. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że przed przyjmowaniem takich preparatów powinno się skonsultować z lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania i wykaże czy nie pojawiają się żadne przeciwwskazania związane z przyjmowaniem tego leku i wyda odpowiednią opinię.

Do skutków ubocznych najczęściej zalicza się pojawienie się reakcji alergicznych, czyli m.in. trudności w połykaniu i oddychaniu, pojawiające się obrzęki w jamie ustnej, wysypka na twarzy czy też inne objawy alergii. Oczywiście najczęściej na forum pojawiają się opinie o skutkach ubocznych i do tych najbardziej popularnych zalicza się bóle głowy i senność.

Skudexa – zamienniki

Czy na rynku są dostępne zamienniki preparatu Skudexa? Preparat Skudexa nie ma zamienników, które można by było dostać bez recepty w aptece. W przypadku, gdy koszty leczenia znacznie przewyższają pewne możliwości finansowe, warto wtedy skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć się, czy istnieją inne, alternatywne sposoby kuracji preparatami, które zawierają tramadol. Pamiętaj o tym, aby nie podejmować takich decyzji bez odpowiedniej konsultacji z lekarzem.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE