Strona głównaOpinieSaxenda - jakie pojawiają się opinie?

Saxenda – jakie pojawiają się opinie?

Saxenda to dostępny na receptę roztwór do wstrzykiwania, który stosuje się w celu dbania o masę ciała u osób, u których jest ona zbyt duża. Do leku często dopasowuje się właściwą dietę, oraz odpowiednie ćwiczenia. Substancją aktywną preparatu, jest przypominający hormon GLP-1, liraglutyd. Substancja ta ma za zadanie zmniejszać głód oraz powodować wrażenie sytości, co ogranicza apetyt. Przekłada się to na mniejsze zapotrzebowanie pokarmu, spadek masy ciała, oraz utratę części tkanki tłuszczowej. Lek zmniejsza stężenie glukozy we krwi, regulując wydzielanie insuliny i glukagonu. Preparatu nie powinny stosować osoby po ukończeniu 75 roku życia, oraz pacjenci ze stwierdzonymi zaburzeniami czynności nerek czy wątroby, oraz dużą niewydolnością serca. Kobiety w ciąży, lub karmiące piersią nie powinny stosować leku Saxenda. Nie ma informacji o tym czy lek koliduje z innymi lekami.

Saxenda – opinie

Wiele osób stosujących lek Saxenda chętnie dzieli się swoimi opiniami na temat tego preparatu. Najczęściej dyskutuje się o skuteczności leku, oraz jego wydajności. Według znacznej większości osób preparat Saxenda spełnia swoje zadanie, zmniejszając apetyt i zapotrzebowanie na pokarm. Prawidłowo stosowany i połączony z odpowiednią dietą, oraz aktywnością fizyczną, daje pożądane efekty, trzeba na nie jednak poczekać. Stopniowe zanikanie apetytu można odczuć już w pierwszych dniach stosowania preparatu, utrata wagi następuje jednak stopniowo, w pierwszych tygodniach stosowania leku. Na początku kuracji środkiem Saxenda mogą się pojawić skutki uboczne takie, jak złe samopoczucie, czy bóle brzucha. Według porad osób stosujących lek powinno się go brać każdego dnia o tej samej porze, trzymając się niskokalorycznej diety i pijąc dużo wody. Jedno opakowanie leku wydaje się też być bardzo wydajne, wystarcza na około miesiąc użytkowania. Efekty stosowania preparatu zależą w głównej mierze od systematyczności stosowania, oraz przestrzegania wskazań lekarza, oraz wskazań znajdujących się na ulotce leku. Dla każdego sposób i prędkość działania leku, to sprawy indywidualne, zależne od różnych czynników. Podobnie jest ze skutkami ubocznymi, które powoduje preparat. U niektórych osób nie pojawiają się wcale, czasem są bardzo łagodne, ale bywa też, że są uciążliwe i bardzo utrudniają codzienne życie. Dla wielu osób największą wadą produktu jest jego wysoka cena.

Saxenda – forum

Na forum można znaleźć szereg informacji na temat skuteczności leku Saxenda. Często dyskutuje się o sposobie podawania leku, szybkości jego działania, oraz wydajności produktu. Dużo artykułów na forum traktuje o dostępności leku, o tym gdzie go kupić i o właściwych sposobach jego przechowywania. Lekarze udzielający się na forum dają porady co do używania preparatu, a także przeciwwskazania co do jego stosowania. Można spotkać się z dużą ilością opinii na temat leku, jego skuteczności oraz skutków ubocznych, które może powodować.

Saxenda – efekty

Lek Saxenda ma za zadanie kontrolować masę ciała. Lek połączony z odpowiednią, niskokaloryczną dietą oraz aktywnością fizyczną, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz ogranicza apetyt. Substancja aktywna leku – liraglutyd, uruchamia receptor GLP – 1, co sprawia, że czujemy się syci i odczuwamy znacznie mniejszy głód. Efektem tego wszystkiego jest spadek masy ciała. Preparat jest przepisywany przede wszystkim osobom ze stwierdzoną otyłością, lub osobom z nadwagą, u których stwierdzono powiązane z tym choroby. Efektem stosowania roztworu leczniczego Saxenda może być regulacja ciśnienia tętniczego, lub innych chorób wynikających z nadwagi. Oczekiwany skutek to zrzucenie co najmniej 5% masy ciała po upływie 12 tygodni kuracji.

Należy pamiętać, że Saxenda może powodować skutki uboczne. Najczęściej pojawiające się efekty niepożądane to nudności, biegunka, wymioty oraz zaparcia. Inne, nieco rzadziej spotykane skutki uboczne to zawroty głowy, czy uciążliwa bezsenność. Mogą pojawiać się też zaburzenia smaku i stany zapalne żołądka, spowodowane tym wzdęcia, a także refluks. Rzadko pojawiać się mogą reakcje alergiczne i anafilaktyczne.

Saxenda – gdzie kupić?

Lek Saxenda jest dostępny w dosyć małej ilości aptek w Polsce. Preparat nie jest produktem często wykupowanym, więc miejsc, gdzie można kupić lek, jest naprawdę niewiele.

Saxenda – cena

Cena leku Saxenda, w opakowaniu zawierającym 3 wstrzykiwacze waha się w granicach od 350 złotych, do aż 1000 złotych, w zależności od apteki. Lek nie podlega refundacji i jest dostępny tylko i wyłącznie na receptę.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

1 KOMENTARZ

  1. Biore juz 4 miesiace bez zadnego efektu . Na poczatku schudlam 4 kg a teraz waga idzie w gore ……. diazlam do wniosku ze sa to wyrzucane pieniadze w bloto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE