Strona głównaLekiSastagnus - opinie lekarzy, skutki uboczne

Sastagnus – opinie lekarzy, skutki uboczne

Miesiączka, w przypadku wielu kobiet, niesie ze sobą wiele nieprzyjemnych objawów przed jej rozpoczęciem. Mogą to być bóle kręgosłupa, obrzmienie i ból piersi, ból podbrzusza, rozdrażnienie, nerwowość, pobudzenie emocjonalne. Jest to tzw. zespół napięcia przedmiesiączkowego. Na rynku istnieje wiele medykamentów, które wpływają na jego łagodniejsze lub całkowite zniwelowanie. W tym artykule na tapet weźmiemy preparat leczniczy o nazwie Castagnus. Dowiesz się, jakie są opinie na jego temat, zarówno pacjentów, jak i lekarzy, a także, czy Castagnus powoduje zatrzymanie okresu, jakie są skutki uboczne, wynikające z jego stosowania, czy powoduje chudnięcie. Porównamy go również do znanego Cyclodynonu. W celu poznania tych wszystkich informacji, koniecznie przeczytaj cały artykuł.

Castagnus – opinie

Na forum widnieje wiele opinii na temat Castagnusa. Ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wiele opinii na forum mówi, że preparat ten skutecznie wyregulował cykl miesiączkowy, dzięki czemu w kolejnych miesiącach można było dokładnie przewidzieć, kiedy wystąpi miesiączka, unikając przykrych niespodzianek. Inne opinie wychwalają preparat Castagnus za jego formułę, opartą na ziołach. W porównaniu do hormonów, ich stosowanie nie obciąża aż tak organizmu. Opinie użytkowniczek wskazują na to, że objawy przed miesiączką, a także w jej trakcie są dużo łagodniejsze, co pozwala na normalne funkcjonowanie lub bardziej znośne, niż wcześniej. Kobiety w swoich opiniach wyrażają fakt, że dzięki Castagnusowi zażegnały problem z bolesnymi i obfitymi miesiączkami. Opinie wskazują na to, że nawet po kilku tygodniach od stosowania zauważyły łagodniejszy PMS i mniej przykrych dolegliwości podczas miesiączki. W późniejszym etapie stosowania, często były mniejsze huśtawki nastrojów. Niektóre pacjentki twierdzą, że dzięki ustabilizowaniu miesiączkowania, wyregulowania cyklu, udało się im zajść w upragnioną ciążę.

Castagnus a prolaktyna

Lekarze ginekolodzy polecają Castagnus w przypadku niezbyt ciężkich problemów z układem rozrodczym kobiety, ponieważ formuła tego leku oparta jest na ziołach. W przypadku nasilenia się problemu przepisują tabletki hormonalne, ponieważ leki ziołowe nie poradzą sobie z większymi dolegliwościami. Castagnus powoduje obniżenie poziomu prolaktyna, za której produkcję odpowiada przysadka mózgowa. Prolaktyna w trakcie ciąży powoduje wzrost gruczołów mlekowych, natomiast po porodzie znacząco wpływa na produkcję mleka kobiecego. Ze względu na działanie Castagnusa, jest on zalecany tylko w przypadku łagodnej hiperprolaktynemii (wzrost stężenia prolaktyny w surowicy krwi).

Castagnus – skutki uboczne

Do skutków ubocznych Castagnusa zaliczamy ciężkie reakcje alergiczne, które mogą prowadzić do obrzęku twarzy, duszności i problemów z przełykaniem, problemów skórnych- pokrzywka, wysypka, trądzik. Do innych skutków ubocznych należą bóle i zawroty głowy, bóle brzucha i nudności. Oprócz wyżej wymienionych skutków ubocznych, pomimo głównego zadania, jakie ma spełniać Castagnus, czyli regulacja cyklu menstruacyjnego, może wystąpić jego zaburzenie.

Castagnus – chudnięcie

Istnieje mit, który mówi, że Castagnus powoduje chudnięcie. Regularne miesiączki mogą powodować prawidłową pracę organizmu, która może również wyregulować metabolizm i wpłynąć na odpowiednie działanie hormonów. Jeśli przechodzimy ze stosowania tabletek hormonalnych na ziołowe, jakimi są tabletki Castagnus, może dojść do utraty wody, co uważane jest powszechnie za efekt chudnięcia. Tabletki same w sobie nie mają działania odchudzającego.

Cyclodynon, czy Castagnus?

Cyclodynon różni się od Castagnusa składem. Cyclodynon zawiera 20 mg suchego ekstraktu, natomiast Castagnus 4,5 mg w jednej tabletce. Cyclodynon jest również alternatywną dla terapii hormonalnej, ponieważ podobnie jak Castagnus, jest pochodzenia naturalnego. Zawiera ekstrakt z niepokalanka mnisiego, który obniża poziom prolaktyny, co prowadzi do zmniejszenia dolegliwości związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, a także wyregulowaniem cyklu. Tak więc decyzja o tym, czy wybrać Cyclodynon, czy Castagnus, powinna być podjęta, biorąc pod uwagę stopień nasilenia objawów. Jeśli są one silniejsze, to lepszym rozwiązaniem będzie lek, który ma więcej substancji czynnych. Można również zacząć od słabszego Castagnusa i jeśli on upora się z problemem to zostać przy nim. Jeśli jednak okaże się, że na nas nie działa, to sięgnąć po mocniejszy Cyclodynon. Każdy wybór należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE