Strona głównaDopingRad140 - opinie, dawkowanie, sarm

Rad140 – opinie, dawkowanie, sarm

Należy on do grup SARM, czyli jest selektywnym modulatorem receptora androgenowego. Działanie jego polega na stymulowaniu receptorów hormonów steroidowych. Ma właściwości anaboliczne i efekt działania porównywalny jest z syntetycznym testosteronem, jednak w odróżnieniu do niego, nie wykazuje typowych skutków ubocznych testosteronu. Na rynku pojawił się dosyć niedawno, ponieważ został zaprezentowany w 2011 roku, jako środek, który miał znaleźć zastosowanie w leczeniu zaburzeń układu kostno – stawowego, a także nowotworów hormonów płciowych. Zamysł ten oparty został na podstawie jego działania, jako androgenu w mięśniach, co umożliwia leczenie urazów i obrzęków kości i stawów, oraz działania antagonistycznego androgenów w przypadku pęcherzyków nasiennych i prostacie. Głównym celem była walka z nowotworem piersi, ponieważ RAD-140 wykazał silne przywiązanie do receptora androgenowego w komórkach nowotworowych, które również posiadają receptor estrogenowy. 

RAD-140 – działanie

Do zalet działania tego środka należy między innymi obniżenie wpływów innych środków androgennych, których skutkiem ubocznym było na przykład wypadanie włosów, ale również nie jest hepatotoksyczny i pozwala na przyrost beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Jest również bezpieczny dla trzustki, nie konwertuje do DHT oraz nie aromatyzuje. Ma działania neuroptotekcyjne, ponieważ ochrania neurony. Atutem RAD-140 jest redukcja tkanki tłuszczowej z wyeliminowaniem katabolicznego wpływu na mięśnie. Stosować go mogą również kobiety, ponieważ wykazuje niewielki efekt androgenizacyjny. Nie tylko poprawia wyrazistość mięśni, ale również wpływa pozytywnie na cały układ kostny, a także poprawia parametry wysiłkowe. Ma ogólny profil bezpieczny. Występuje w formie doustnej i wykazano, że po spożyciu, 70% substancji czynnej zostało wchłoniętych do krwioobiegu.

RAD-140 – dawkowanie

Aby uzyskiwać najlepsze efekty, dawkowanie RAD-140 należy zacząć 10 mg dziennie. Jednak dla początkujących zaleca się dawkowanie 5 mg na dzień. Zalecany czas cyklu stosowania RAD-140 wynosi od dziesięciu do czternastu tygodniu, ale wpływ na długość ma stosowanie także innych środków. Środek ten stosować można do osiągnięcia zamierzonych celów, jednak sprawdza się również do podtrzymywania już osiągniętych efektów. Ma długi okres półtrwania, stąd też można przyjąć tą dawkę jednorazowo. Według opinii, Zaobserwowano efekty już przy dawkowaniu 3 mg. RAD-140 nie wywołuje skutków ubocznych, które występują przy zażywaniu syntetycznych sterydów, ale należy zwrócić uwagę na prawidłowe dawkowanie. Z racji tego, że można go łączyć z różnymi środkami, w cyklu oprócz samego RAD-140 dodatkowo w celu budowania masy mięśniowej wielu kulturystów stosuje także testosteron, LGD-4033, czy inne peptydy. Jeżeli głównym celem jest spalanie tkanki tłuszczowej, warto połączyć z testosteronem GW501516, czy SR-9009.

SARM RAD-140 – opinie 

Nie został zatwierdzony jako lek, jednak widnieje na liście zakazanych leków Światowego Stowarzyszenia Antydopingowego. Ciągle są prowadzone badania na organizmie ludzkim, ponieważ w większości wpływ działania RAD-140 badano na zwierzętach, mimo to, można się spotkać z pozytywnymi opiniami, które dotyczą efektów, między innymi beztłuszczowego przyrostu tkanki mięśniowej. Na forach i blogach dotyczących kulturystyki można przeczytać opinie osób, które stosowały lub stosują SARM RAD-140 jako zamiennik do innych środków i chwalą sobie działanie tego sterydu, przede wszystkim na brak skutków ubocznych. Niektórzy znowu nie zalecają korzystanie z tego środka, ponieważ SARM RAD-140 nie został dokładnie przebadany i nie są znane skutki, jakie może wywołać w przyszłości stosowanie tego leku.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE