Strona głównaOpinieQlaira - opinie, cena, kiedy zaczyna działać?

Qlaira – opinie, cena, kiedy zaczyna działać?

Qlaira to środek o działaniu antykoncepcyjnym, który zawiera w sobie żeńskie hormony. Dostępny jest pod postacią tabletek powlekanych, podzielonych na pięć różnych rodzajów, przeznaczonych do brania w określonych dniach. Substancje zawarte w preparacie odpowiadają żeńskim hormonom – walerianian estradiolu jako estrogen, a dienogest jako progestagen. Są to substancje, które łatwo się wchłaniają. Lek stosuje się jako zabezpieczenie przed zapłodnieniem. Kolejną z jego właściwości jest pomoc w leczeniu mocnych krwawień podczas menstruacji.

Qlaira – opinie

Wiele osób chętnie dzieli się swoimi opiniami na temat leku Qlaira. Preparat ten jest bardzo skutecznym lekiem antykoncepcyjnym, zwłaszcza jeśli zażywamy go odpowiednio. Wiele użytkowniczek uskarża się jednak na bóle głowy na początku zażywania leku, oraz wzmożenie apetytu, przez co można szybko wzbierać na wadze. Według opinii o preparacie jest on bardzo skuteczny, jednak niepożądane efekty, które powoduje, mogą być bardzo uciążliwe.

Qlaira – kiedy zaczyna działać?

O sposobie dawkowania leku decyduje lekarz, który przepisuje tabletki. Od sposobu dawkowania zależy to kiedy lek Qlaira zaczyna działać. Jeśli zamierzamy zastosować lek po raz pierwszy, początkową dawkę powinno się przyjąć w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego. W przypadku kontynuacji terapii preparatami antykoncepcyjnymi pierwsza dawka powinna być przyjęta dzień po ostatniej dawce poprzedniego preparatu. Preparat Qlaira zaczyna działać po dziewięciu dniach od przyjęcia pierwszej dawki. Do tego czasu, powinno się stosować inną metodę antykoncepcyjną dla zapewnienia sobie odpowiedniej ochrony.

Qlaira – skuteczność

Lek Qlaira Jest skuteczny tylko wtedy, gdy przyjmowany jest regularnie. Im więcej tabletek pominiemy, tym bardziej narażeni jesteśmy na to, że lek nie spełni swojego zadania. Skuteczność leku w przypadku pominięcia tabletek, zależy też od tego, które z tabletek pominiemy. Jeśli będzie to któraś z białych tabletek placebo, skuteczność leku nie powinna spaść. Im więcej tabletek z substancją czynną pominiemy, tym większa szansa na zajście w ciąże. Prawidłowo stosowany, lek Qlaira gwarantuje bardzo wysoką skuteczność.

Qlaira a menopauza

Lek Qlaira nie jest preparatem często przypisywanym do pomocy z objawami menopauzy. Jest to środek działający przede wszystkim antykoncepcyjnie, jednak jego substancjami czynnymi są żeńskie hormony płciowe. Może on więc być stosowany do uzupełniania hormonów, w trakcie menopauzy. Nie ma gwarancji, że lek okaże się skuteczny, jednak w pewnych przypadkach, bywa bardzo pomocny. Należy jednak pamiętać, że leku Qlaira nie powinno się łączyć innymi lekami oddziałującymi na menopauzę. Zezwolić na łączenie preparatu Qlaira innymi środkami na menopauzę, może tylko lekarz.

Qlaira a tycie

Tycie może być jednym ze skutków ubocznych zażywania preparatu Qlaira. Nie jest to niepożądany efekt pojawiający się zbyt często, on od 1% do 10% kobiet stosujących ten lek. Qlaira jest lekiem, który zawiera w sobie hormony, może więc wpływać na procesy metaboliczne zachodzące w ciele.

Qlaira – skutki uboczne

Qlaira jak każdy lek, może wywoływać szereg skutków ubocznych. Jednymi z najczęściej występujących efektów niepożądanych są obolałe piersi, bolesne miesiączkowanie, bóle głowy i brzucha, nudności i wzdęcia, a także brak miesiączki i pojawienie się trądziku. Istnieje też możliwość wzrostu masy ciała. Kolejnymi skutkami ubocznymi zażywania preparatu, jednak występującymi rzadziej są problemy takie jak zakażenie pochwy, zmniejszenie libido, migrenę, wzmożoną potliwość, od także nadciśnienie i reakcje alergiczne takie jak wysypka czy świąd. Zdarzają się problemy zmianami nastroju tak jak depresja czy bezsenność. Wszystkie skutki uboczne, jakie mogą się pojawiać podczas terapii preparatem Qlaira, wypisane są na ulotce dołączonej do opakowania.

Qlaira – zamienniki

Lek Qlaira nie ma swojego bezpośredniego zamiennika, jako że nie ma jednej substancji aktywnej. Jest złożony z mieszanki równie ważnych w działaniu substancji, przez co jest lekiem dość unikalnym. Inny lek o tym samym działaniu może przepisać jedynie lekarz. Wszelkie leki mające służyć jako zamienniki, dostępne mogą być tylko na receptę.

Qlaira – forum

Na forum internetowym możemy znaleźć wiele informacji na temat skuteczności preparatu Qlaira. Dużo osób chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami i poradami, a także informuje o skutkach ubocznych, których doświadczyli. Forum przepełnione jest informacjami, które mogą okazać się pomocne przy spożywaniu leku, oraz opiniami co do jego skuteczności.

Qlaira – cena

Cena preparatu Qlaira w opakowaniu 28 tabletek, wynosi od 47 zł do 70 zł w zależności od apteki. Lek jest szeroko dostępny, nie podlega on refundacji.

Gdzie najtaniej?

By znaleźć najtaniej dostępny lek, należy przejrzeć strony internetowe aptek znajdujących się w okolicy. Pewne sieci aptek najtaniej oferują lek w cenie około 50 zł.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE