Strona głównaSuplementacjaPurple Haze - co to, działanie, gdzie kupić?

Purple Haze – co to, działanie, gdzie kupić?

Różnorodność odmian marihuany prawdopodobnie nigdy nie przestanie nas zadziwiać. Jedną z nich jest Purple Haze, nazwana na cześć klasyka Jimiego Hendrixa z 1967 roku. Purple Haze jest potężną hybrydą związaną z bardzo unikalnymi, efektami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej odmianie.

Purple Haze – historia i opis odmiany

Purple Haze została nazwana na cześć klasycznej piosenki Jimiego Hendrixa z 1967 roku i jest jednym z najbardziej znanych szczepów w historii dzięki swojej popularności w latach 60. XX wieku.

Uważa się, że Purple Haze jest krzyżówką dwóch dominujących w Sativie szczepów – Purple Thai i Haze, co skutkuje wyjątkowymi właściwościami szczepu. Stosunek Sativa do Indica wynosi 60:40. Odmiana Purple Haze zdecydowanie zasługuje na swoją nazwę, jeśli chodzi o wygląd. Gałązki są jasnozielone z głębokimi fioletowymi odcieniami, pokryte cienkimi niebieskawo-fioletowymi włoskami, z warstwą mlecznobiałych żywicznych trichomów. Jej kwiaty są średnie do dużych, o strukturze łopatkowatej i spiczastym czubku osadzonym na szerokiej podstawie.

Purple Haze ma słodki i owocowy smak porównywalny do wiśni czy i jagody. Niektórzy określają go mianem cukierkowego. Jest tu nawet nuta przypraw i pomarańczy. Podczas wdechu pojawia się przyprawa i słodycz, pozostawiając słodki i pikantny posmak na języku, a przy wydechu utrzymują się nuty owocowe. To jedna z najmilej pachnących odmian.

Purple Haze – podstawowe informacje

Purple Haze ma gęste pąki, jasnozielone z głębokimi pomarańczowymi i jasnofioletowymi odcieniami. Te pąki pokryte są cienką warstwą mlecznobiałych włosków i słodkiej, lepkiej żywicy. Ze względu na te silne efekty, Purple Haze jest idealną odmianą do leczenia pacjentów cierpiących na takie schorzenia, jak zmęczenie, łagodne lub umiarkowane przypadki depresji oraz chroniczny stres, lub lęk.

Purple Haze nie jest stosowany w leczeniu bezsenności. Jej właściwości poprawiające nastrój sprawiają, że jest bardziej odpowiednia na dzień. Ze względu na działanie jest często polecana osobom cierpiącym na depresję, stany lękowe i chroniczny stres. Purple Haze pomaga leczyć zmęczenie i migreny, a także chroniczny ból. Choć nie udowodniono tego klinicznie, może mieć umiarkowane działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jeśli jednak masz jakieś szczególne potrzeby, najlepiej zasięgnij porady medycznej przed rozpoczęciem jej stosowania. Musisz też uważać na dawkowanie.

Co warto o nich wiedzieć?

Podobnie jak w przypadku większości szczepów o dużej mocy, Purple Haze może często powodować suchość oczu i suchość w ustach. Dobrym pomysłem jest dodanie kilku kropel soku z cytryny do butelki wody, który pobudza gruczoły ślinowe i łagodzi nieprzyjemności. Niektórzy konsumenci zgłaszali zawroty głowy, zwiększony niepokój, a nawet paranoję. Może się to zdarzyć przy niewłaściwym dawkowaniu – przyjmowaniu nadmiernych dawek.

Dobrą wiadomością jest to, że odmiana chwastów Purple Haze jest jedną z najłatwiejszych w uprawie, nawet dla osób początkujących. Proces jest prawie taki sam jak w przypadku każdego innego szczepu marihuany – kupujesz nasiona Purple Haze z zaufanego banku nasion, kiełkujesz nasiona, a następnie sadzisz sadzonkę. Reszta procesu jest bardzo prosta.

Purple Haze można uprawiać w pomieszczeniu lub na zewnątrz, ale najszybciej rośnie na zewnątrz w ciepłym klimacie. Możesz także uprawiać tę odmianę w pomieszczeniu, a przy odpowiedniej pielęgnacji uzyskasz całkiem przyzwoity plon. Czas kwitnienia wynosi około dziewięciu do dziesięciu tygodni (do końca października). Dodatkowo odmiana jest dość odporna na szkodniki, owady i choroby. Niektórzy hodowcy zalecają wystawienie rośliny na działanie niskich temperatur tuż przed kwitnieniem. Zmiana temperatury stymuluje produkcję fioletowych i niebieskawych terpenów, co pozwala uzyskać wspaniałe fioletowe kwiaty.

Purple Haze to silna hybryda Purple Thai i Haze z dominacją Sativy. Przez swój owocowy smak i wysoką zawartość THC daje zastrzyk energii. Jest polecana, jeśli chodzi o spotkania towarzyskie lub do stymulacji pracy umysłowej. Pomaga, jeśli chodzi o kreatywność, a większe dawki mogą powodować wzmożoną stymulację zmysłów.

Gdzie można kupić nasiona Purple Haze?

Purple haze można kupić w renomowanych i sprawdzonych bankach nasion, w sklepach internetowych, takich jak – https://ganjafarmer.com.pl/955-purple-haze.html a także od polskich dostawców. Ważne jest, aby wybrać wiarygodnego dostawcę, który ma nie tylko doświadczenie w handlu nasionami, ale też udzieli nam porad, jeśli chodzi o przechowywanie nasion. Nie zaleca się kupowania nasion Purple haze po drastycznie zaniżonej cenie w podejrzanych sklepach internetowych.

Artykuł sponsorowany

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE