Strona głównaPoradyPrzeszczep włosów metodą FUE - dowiedz się więcej o zabiegu

Przeszczep włosów metodą FUE – dowiedz się więcej o zabiegu

Gęste i lśniące zdrowym blaskiem włosy to marzenie wielu mężczyzn i kobiet. Niestety, w niektórych przypadkach dochodzi do nadmiernego wypadania kosmyków wskutek zaburzeń hormonalnych, urazów powypadkowych czy blizn pooperacyjnych. Współczesna medycyna zna jednak skuteczne sposoby na walkę z ubytkami włosów, które obniżają naszą samoocenę. Jedynym ratunkiem często okazuje się przeszczep włosów metodą FUE, która daje bardzo wysokie szanse na powrót do normalności. Zatem na czym polega zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Przeszczep włosów FUE – jak wygląda zabieg?

Transplantacja włosów metodą FUE (Follicular Unit Extraction) to jeden z najbardziej innowacyjnych zabiegów w ofercie klinik specjalizujących się w diagnostyce i leczeniu problemów z włosami i skórą głowy. Gwarantuje on wysoką skuteczność w walce z łysieniem i ubytkami włosów, dlatego też nie brakuje na niego chętnych.

Przeszczep włosów metodą FUE to nic innego jak zabieg polegający na transplantacji mieszków włosowych pochodzących z tylnej części głowy lub też z jej bocznych sektorów. Obszary te nie są zagrożone łysieniem, dlatego też świetnie sprawdzają się jako materiał do przeszczepienia.

Cała procedura rozpoczyna się od podania pacjentowi znieczulenia miejscowego. Następnie lekarz dokonuje pobrania mieszków włosowych z miejsca dawczego i dokonuje ich selekcji. Jednostki włosowe o najlepszych właściwościach są implantowane w miejsca biorcze, czyli te o mniejszym zagęszczeniu lub całkowicie wyłysiałe. Kolejnym etapem jest podanie pacjentowi osocza bogatopłytkowego w okolicach obszaru biorczego, co ma zapewnić szybszą odbudowę tkanek, przyspieszenie wzrostu włosów i stymulować przyjęcie graftów. Osocze pozyskuje się z krwi pacjenta poprzez odwirowanie jej w wirówce. Zabieg przeszczepu trwa od 5 do 10 godzin, w zależności od zakresu wykonywanej transplantacji.

Dla kogo przeszczep włosów metodą FUE?

Warto zaznaczyć, że nie każdy może poddać się zabiegowi przeszczepu włosów. Do grupy pacjentów, którzy mogą skorzystać z dobrodziejstw tej nowoczesnej metody należą osoby zmagające się m.in. z:

  • łysieniem androgenowym,
  • łysieniem pourazowym,
  • łysieniem po leczeniu oparzeń skóry głowy,
  • bliznami pooperacyjnymi,
  • ubytkami owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów, brody.

Kwalifikacja pacjenta do zabiegu transplantacji włosów FUE, który można wykonać w klinice https://medmix.pl/przeszczep-wlosow/fue-opis-metody/ następuje podczas osobistej konsultacji medycznej. Pod uwagę brane są takie czynniki jak: wiek stabilność wypadania włosów, cechy twarzy czy historia rodzinna wypadania włosów. Bezpośrednio przed zabiegiem należy również wykonać szereg badań i stosować się do zaleceń, o których lekarz poinformuje nas po pomyślnym przejściu procesu kwalifikacyjnego.

Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here