Strona głównaLekiPregabalina - opinie, uzależnienie, alkohol, skutki uboczne, opinie na forum

Pregabalina – opinie, uzależnienie, alkohol, skutki uboczne, opinie na forum

Pregabalina to lek, który z założenia stosowany jest w leczeniu padaczki, jednak ze względu na bezpośrednie oddziaływanie na ośrodek nerwowy, często stosowana jest tak także w innych schorzeniach. Jest ona przede wszystkim wykorzystywana w różnego rodzaju stanach lękowych, czy bólach neuropatycznych. Chociaż przez wielu uznawana jest jako lek psychotropowy, wcale tak nie jest. 

W dzisiejszym artykule poruszymy:

  • Jak szybko działa pregabalina?
  • Czy pregabalina usypia? Czy ma inne skutki uboczne?
  • Czy pregabalina leczy?
  • Komu pomogła pregabalina? Jak szybko mu pomogła?
  • Czy uzależnienia od pregabaliny jest możliwe?
  • Czy tycie to poważny skutek uboczny?

Pregabalina – opinie 

Opinii o pregabalinie szukać możemy na wielu forach internetowych, zarówno tych, na których poruszana jest tematyka padaczki, jak i depresji. Generalnie rzecz biorąc, pacjenci dość pozytywnie wypowiadają się o leku i jego skuteczności, jednak jak w każdym przypadku znaleźć możemy także osoby, które wypowiadają się negatywnie. Dla potencjalnych nowych osób, opinie na forum o leku mogą być podstawą do głębszych obserwacji działania farmaceutyku na dany organizm, a także często przydatne są w przypadku wystąpienia skutków niepożądanych.

Pregabalina – opinie pacjentów na forum

Pregabalina w opiniach pacjentów jest jednym z popularniejszych i skuteczniejszych leków, wykorzystywaniu w leczeniu depresji. Pozytywne opinie dotyczą przede wszystkim tego, że pregabalina nie uzależnia i nie otumania, przez co pacjenci stosujący kurację farmakologiczną nie muszą obawiać się o rezygnację z czynności wykonywanych w życiu codziennym. Bardzo ważnym jest jednak odpowiednie dobranie dawki leku przez lekarza i przestrzeganie rygorystycznego zażywania jej przez pacjentów. 

Pregabalina – skutki uboczne z forum

Na licznych forach internetowych, pacjenci dzielą się nie tylko pozytywnymi aspektami zażywania pregabaliny, ale także występującymi skutkami ubocznymi. Najczęściej wymienianym jest wzmożona senność, dlatego też pacjenci, którzy stosują leczenie pregabaliną zwracają szczególną uwagę na to, by osoby, które po raz pierwszy mają styczność z lekiem, nie wsiadały za kierownicę po przyjęciu dawki farmaceutyku, a także w pierwszych dniach szczególnie obserwowały swój organizm. Według niektórych osób, które stosowały pregabalinę, lek ten zwiększa także uczucie łaknienia, co może prowadzić do tycia. 

Czy pregabalina usypia? Tak piszą na forum? 

Uczucie senności, jakie często towarzyszy przyjmowaniu pregabaliny to jeden z częściej wymienianych skutków ubocznych zażywania leku. Mimo iż nawet producent wymienia tę przypadłość w ulotce dołączonej do preparatu, wystąpienie senności wcale nie musi być regułą. Usypiające działanie pregabaliny to często prawidłowa reakcja organizmu na lek. Bardzo często ze wzmożoną sennością po pregabalinie mają do czynienia osoby, które wcześniej cierpiały na bezsenność, chociażby z powodu stanów lękowych. 

Pregabalina – kiedy zaczyna działać, czyli pregabalina jak szybko działa?

Wiele osób, którym zalecono kurację pregabaliną zastanawia się kiedy zaczyna działać. Wszystko zależne jest od reakcji organizmu, jednak w zdecydowanej większości przypadków, pacjenci odczuwają pierwsze pozytywne symptomy działania leku już po dwóch tygodniach. Aby działanie leku było skuteczne, należy pamiętać o regularnym stosowaniu leku i przestrzegać zalecanej dawki przez lekarza. 

Czy pregabalina leczy?

Pregabalina, chociaż przez wielu uznawana jest za lek przeciwbólowy, wcale nim nie jest. Wynikać to może z faktu, iż wielu pacjentów po zażyciu pregabaliny odczuwa zauważalnie mniejszy ból. Jednak fakt, iż pacjenci czują się znacznie lepiej wynika z leczniczego działania pregabaliny. O tym, że pregabalina leczy, wywnioskować można również z tego, że nie daje ona natychmiastowego działania, jak leki, które tylko tłumią ból.

Pregabalina a alkohol, na co uważać?

Zażywając leki, niezależnie czy na bazie pregabaliny, czy też innej substancji czynnej, należy bezwzględnie ograniczyć spożywanie alkoholu. W przypadku pregabaliny warto całkowicie zrezygnować z alkoholu. Wynika to z faktu, że zarówno skuteczność samego leku może być mniejsza, jak również reakcja organizmu na alkohol może być znacznie nasilona. Wypicie nawet jednej lampki szampana przy stosowaniu pregabaliny może stanowić dla pacjenta zakończenie imprezy.

Komu pomogła pregabalina?

Skuteczność pregabaliny w leczeniu stanów depresyjnych uznawana jest na równą lekom zwanym antydepresantami, które są silnie uzależniające. To właśnie z tego względu, pregabalina bardzo często wykorzystywana jest w leczeniu nie tylko padaczki, ale także depresji. To lek pozwalający na zmniejszenie stanów lękowych bez uczucia otumanienia, który jest nie tylko skuteczny, ale również w pełni bezpieczny. Warto wspomnieć, że pregabalina pomaga pacjentom niezależnie od ich wieku, a w odróżnieniu od leków psychotropowych, stosowana może być z innymi lekami. A Ty znasz kogoś, komu pomogła pregabalina?

Pregabalina – uzależnienie, tycie, skutki uboczne

Pregabalina to lek, który nie uzależnia, przez co stosowany może być bez konieczności stosowania przerw. Z możliwych skutków ubocznych najczęściej pacjenci uskarżają się na bóle i zawroty głowy, senność czy tycie. Jeśli chodzi o przybieranie na wadze, spowodowane jest ono nie tyle samym działaniem leku, ile wzmożonym łaknieniem po jego zażyciu, dlatego przy stosowaniu pregabaliny warto zadbać o odpowiednią dietę.

Zobacz też:

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE