Strona głównaOpiniePowiększanie piersi – dlaczego coraz więcej kobiet się na to decyduje?

Powiększanie piersi – dlaczego coraz więcej kobiet się na to decyduje?

Przez wiele lat widzieliśmy, że kobiety nie były tak do końca zadowolone ze swojego wyglądu – ale jednak nic z tym nie robiły, bo miały na głowie o wiele ważniejsze obowiązki domowe i miały też dosyć ograniczone możliwości w tej kwestii. Teraz jednak sytuacja trochę się zmieniła, ponieważ w obecnych związkach partnerzy często dzielą się wszystkimi zadaniami – kobiety mogą więc częściej myśleć o sobie i mają też fundusze na to, aby niektóre rzeczy po prostu poprawić. 

Czy jest to konieczne? Nie, ale mamy taką możliwość – a to już bardzo dużo. Dzisiaj też nie musimy już aż tak bardzo przejmować się tym, co powiedzą o nas inni ludzie. Kobiety przez długi czas miały świadomość tego, że niektórych rzeczy im “nie wypada”. W pewnym wieku nie mogły już ubierać się w konkretny sposób lub malować tak, jak chciały. Teraz widzimy jednak, że coraz więcej pań się buntuje i nie chcą one już być oceniane ze względu na swój wiek czy zawód. Każdy człowiek w takim samym stopniu zasługuje przecież na szacunek. To właśnie dlatego powiększanie piersi nie jest też już niczym nadzwyczajnym i coraz więcej kobiet decyduje się na taką operację. 

Dlaczego panie chcą powiększać sobie piersi? 

Przyczyn może być tak naprawdę mnóstwo – każda kobieta jest w końcu inna i ma swoje własne powody. Niektóre panie chcą poprawić wygląd swoich piersi po urodzeniu dziecka – oczywiste jest, że jeżeli decydujemy się karmić piersią to potem faktycznie ich wygląd się zmienia. Niektóre kobiety nie umieją już wtedy spojrzeć na swój biust w taki sam sposób. Czasami nie jesteśmy w stanie się z tym pogodzić i jedyną opcją jest dla nas zabieg – nie ma w tym nic złego i naprawdę nie musimy się tego wstydzić. Ciąża zmienia nasze ciało – takie są fakty.

Bywa też tak, że kobietom po prostu nie podoba się wygląd ich piersi – mogą być za małe, niezbyt jędrne lub różnić się od siebie wielkością. Wszystko to jest naturalne, ale jeżeli stanowi to dla nas spory problem i mamy przez to niską samoocenę – faktycznie być może lepiej jest sobie z tym poradzić i w końcu zapomnieć o kompleksach. Nie warto się męczyć przez wiele lat, jeżeli rozwiązanie problemu jest tak łatwo dostępne.

Czy kobiety nie obawiają się skutków ubocznych? 

Na pewno każda kobieta, która decyduje się na powiększanie piersi, jest informowana o potencjalnych konsekwencjach. Co może się wydarzyć? Może dojść do rozwoju infekcji i implant trzeba będzie usunąć – możliwe jest też, że w wyniku naszych błędów podczas okresu rekonwalescencji, zmieni się kształt implantu. Zawsze trzeba pamiętać o tym, iż jest to jednak operacja – a ta zawsze będzie wiązała się z jakiegoś rodzaju ryzykiem. 

Panie powinny zawsze starać się korzystać tylko z usług tych gabinetów, które mają bardzo dobre opinie – a przed samym zabiegiem warto zadawać pytania, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. I warto go wykonać u najlepszych lekarzy. W Warszawie polecamy Klinikę Chirurgii Plastycznej Timeless.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE