Strona głównaOpiniePowiększanie piersi – dlaczego coraz więcej kobiet się na to decyduje?

Powiększanie piersi – dlaczego coraz więcej kobiet się na to decyduje?

Przez wiele lat widzieliśmy, że kobiety nie były tak do końca zadowolone ze swojego wyglądu – ale jednak nic z tym nie robiły, bo miały na głowie o wiele ważniejsze obowiązki domowe. Teraz jednak sytuacja trochę się zmieniła, ponieważ w obecnych związkach partnerzy często dzielą się wszystkimi zadaniami – kobiety mogą więc częściej myśleć o sobie i mają też fundusze na to, aby niektóre rzeczy po prostu poprawić. 

Czy jest to konieczne? Nie, ale mamy taką możliwość – a to już dużo. Dzisiaj też nie musimy już aż tak bardzo przejmować się tym, co powiedzą o nas inni ludzie. Kobiety przez długi czas miały świadomość tego, że niektórych rzeczy im “nie wypada”. W pewnym wieku nie mogły już ubierać się w konkretny sposób lub malować tak, jak chciały. Teraz widzimy jednak, że coraz więcej pań się buntuje i nie chcą one już być oceniane ze względu na swój wiek czy zawód. To właśnie dlatego powiększanie piersi nie jest też już niczym nadzwyczajnym i coraz więcej kobiet decyduje się na taką operację.

Dlaczego panie chcą powiększać sobie piersi? 

Przyczyn może być tak naprawdę mnóstwo – każda kobieta jest w końcu inna i ma swoje własne powody. Niektóre panie chcą poprawić wygląd swoich piersi po urodzeniu dziecka – oczywiste jest, że jeżeli decydujemy się karmić piersią to potem faktycznie ich wygląd się zmienia. Czasami nie jesteśmy w stanie się z tym pogodzić i jedyną opcją jest dla nas zabieg – nie ma w tym nic złego. 

Bywa też tak, że kobietom po prostu nie podoba się wygląd ich piersi – mogą być za małe, niezbyt jędrne lub różnić się od siebie wielkością. Wszystko to jest naturalne, ale jeżeli stanowi to dla nas spory problem i mamy przez to niską samoocenę – faktycznie być może lepiej jest sobie z tym poradzić i w końcu zapomnieć o kompleksach.

Czy kobiety nie obawiają się skutków ubocznych? 

Na pewno każda kobieta, która decyduje się na powiększanie piersi, jest informowana o potencjalnych konsekwencjach. Co może się wydarzyć? Może dojść do rozwoju infekcji i implant trzeba będzie usunąć – możliwe jest też, że w wyniku naszych błędów podczas okresu rekonwalescencji, zmieni się kształt implantu. Zawsze trzeba pamiętać o tym, iż jest to jednak operacja – a ta zawsze będzie wiązała się z jakiegoś rodzaju ryzykiem. 

Panie powinny zawsze starać się korzystać tylko z usług tych gabinetów, które mają bardzo dobre opinie – a przed samym zabiegiem warto zadawać pytania, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. I warto go wykonać u najlepszych lekarzy. W Warszawie polecamy Klinikę Chirurgii Plastycznej Timeless.

Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here