Strona głównaOpiniePersen Forte - opinie, skład, jaka cena?

Persen Forte – opinie, skład, jaka cena?

Życie codzienne to nieprzewidywalne sytuacje, które często wywołują w nas negatywne emocje, jak złość, zdenerwowanie. W celu poradzenia sobie w stanach napięcia nerwowego, uspokojenia się i zażegnania problemu z zaśnięciem, warto, jest sięgnąć po ziołowe leki. Jednym z popularniejszych jest Persen Forte. W tym artykule dowiesz się, jakie są opinie na jego temat, jakie informacje znajdują się w ulotce, jaka jest jego cena, dawkowanie, skład, czy można zażyć tabletkę po spożyciu alkoholu oraz, czy istnieje jakiś zamiennik Persen Forte.

Persen Forte – co mówią opinie?

Na forach widnieje wiele opinii, które potwierdzają działanie Persen Forte. Użytkownicy w swoich opiniach wyrażają fakt, że lek jest bez recepty, co czyni go łatwo dostępnym. Twierdzą, że lek działa szybko, ponieważ po kilkunastu minutach od zażycia tabletki odczuwalny jest znaczny spadek napięcia nerwowego i stresu, a także łatwość w zasypianiu. Osoby, które zażywały lek, wykazują w swoich opiniach, że tabletki Persen Forte powodują opuszczenie uczucia niepokoju, przywracają poczucie harmonii i luzu, a przy tym nie otumaniają. Persen Forte zyskuje pozytywne opinie ze względu na swoją niską cenę, ale o tym dowiesz się w dalszej części artykułu. Lek nie uzależnia i jest łagodny dla żołądka, odpręża ciało, można prowadzić po nim samochód.

Persen Forte – ulotka, skład, dawkowanie

W ulotce znajdujemy informacje na temat składu leku, który jest naprawdę zadowalający. Substancjami czynnymi są: wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego, liść melisy oraz liść mięty. Substancje pomocnicze to: tlenek magnezu, laktoza jednowodna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu. Otoczka kapsułki jest wykonana z takich składników, jak: żelatyna, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171). Jak widzisz, skład Persen Forte oparty jest na ziołach, co czyni go atrakcyjnym preparatem, wyróżniającym się swoją naturalnością.

Korzeń kozłka lekarskiego powoduje poprawę jakości i długości snu, a także uspokaja i wycisza organizm. Melisa z kolei działa wspomagająco na sen i uspokajająco. Mięta tworzy świetnie połączenie z korzeniem kozłka, razem stanowiąc świetny kompleks obniżający poziom napięcia nerwowego.

Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od dzieci. Nie wolno przekraczać zalecanej dawki spożycia. W okresie ciąży, jej planowania lub karmienia piersią należy skonsultować stosowanie z lekarzem, lub farmaceutą.

W ulotce widnieje także informacja na temat dawkowania. Młodzież powyżej 12- tego roku życia i osoby starsze mogą zażywać 1-2 kapsułki dwa/ trzy razy na dobę. Jeśli występują problemy z zasypianiem, należy przyjąć 2 kapsułki, pół lub godzinę przed spaniem. Maksymalne dawkowanie to 6 kapsułek w ciągu dnia. W ulotce jest informacja, że działanie leku nie jest uzależnione od tego, czy kapsułka została przyjęta przed, czy po posiłku. Znasz już skład, wskazania dotyczące dawkowania, ale czy ulotka informuje jeszcze o jakiś ważnych kwestiach? Oczywiście! Warto wiedzieć, że leku nie można stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek wcześniej wymieniony składnik leku. Warto także pamiętać, że lek nadaje się do obniżania łagodnych stanów napięcia nerwowego i trudnościach w zasypianiu. W przypadku poważniejszych i długotrwałych problemów, należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza specjalisty.

Persen Forte – cena

Cena Persen Forte jest naprawdę zadowalająca. Za 20 kapsułek zapłacimy ok. 11 zł. Ceny zależą oczywiście od wybranej apteki. Najdroższe opakowanie Persen Forte przy zakupach w Internecie jest w cenie 15,08 zł. W celu zakupu, w jak najniższej cenie, warto jest zorientować się wcześniej i przejrzeć oferty aptek w popularnej internetowej porównywarce cenowej.

Persen Forte a alkohol

Wiele leków nie można stosować w połączeniu z piciem napojów alkoholowych. Tak jest również w przypadku Persen Forte. Ulotka informuje, że podczas stosowania leku Persen Forte nie wolno spożywać alkoholu. Połączenie jakichkolwiek leków z alkoholem może przynieść niepożądane efekty, dlatego też należy bezwzględnie przestrzegać tej zasady, aby nie stwarzać zagrożenia swojemu zdrowiu, a nawet życiu.

Persen Forte – zamiennik

Na rynku istnieje wiele zamienników o podobnym składzie do Persen Forte. Jednym ze znanych zamienników jest Labofarm, albo Nervox. Są to tabletki uspokajające, zawierające w opakowaniu 20 szt. Kapsułek w cenie ok. 7 zł. Innym zamiennikiem wspomagającym w trudnościach w zasypianiu jest herbatka ziołowa ZIELNIK DOZ, 20 szt., także w cenie ok. 7zł.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE