Strona głównaOpinieOtovent - jak stosować, opinie, cena

Otovent – jak stosować, opinie, cena

Otovent to system, który pomaga w radzeniu sobie z objawami ujemnego ciśnienia panującego w uchu środkowym w przypadku trąbek słuchowych, które działają dysfunkcyjne. Ta przypadłość jest bardzo niekomfortowa, daje uczucie zatkanego ucha, słyszalność mocno się obniża, co utrudnia prawidłowe funkcjonowanie. System Otovent jest alternatywą dla zabiegu chirurgicznego, polegającego na ułożeniu rurek wentylacyjnych w błonie bębenkowej w uchu. Otovent jest nieinwazyjny. W jego składzie nie ma żadnych substancji chemicznych i leków. Często jest polecany przez lekarzy laryngologów. Działa łagodząco w objawach ze strony ucha środkowego. Przeprowadzenie zabiegu systemem Otovent jest bezbolesne. Co ważne, ta metoda nie ma żadnych skutków ubocznych, a wyrównanie ciśnienia trwa bardzo krótki czas.

Otovent – opinie

Na forach możemy znaleźć wiele opinii na temat Otoventu. Istnieją zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Jak wiadomo, każdy produkt ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu systemowi do łagodzenia objawów dysfunkcji ucha środkowego. Opiniodawcy sugerują, że początkowo praca na tym systemie jest dosyć trudna, ale wraz z nabywanym doświadczeniem w używaniu Otoventu, wszystko staje się prostsze, a efekty są niebywałe. Mamy w swoich opiniach piszą, że w przypadku dzieci ta czynność jest dosyć uciążliwa, jednak po czasie dzieci same uczą się poprawnego stosowania Otoventu, mając przy tym wiele frajdy. Przy pierwszym użyciu, w niektórych przypadkach, był odczuwalny ból i słyszalne syczenie. 

Mamy wyznają w swoich opiniach, że Otovent jest stosowany również profilaktycznie, szczególnie po infekcjach. Opinie wskazują, że Otovent należy stosować dwa/ trzy razy tygodnie kilka razy dziennie, aby nastąpiła poprawa w leczeniu ubytku słuchu. Negatywne opinie wiążą się z faktem, że nie ma możliwości dokupienia samych baloników do systemu. Minusem jest również wysoka cena, ale temu czynnikowi przyjrzymy się bliżej w dalszej części artykułu. Użytkownicy forum w swoich opiniach radzą, aby przy pierwszym użyciu nadmuchać balonik za pomocą ust, aby rozciągnąć trochę gumę, którą trudno jest za pierwszym razem nadmuchać nosem. Wspominają, że w Internecie znajduje się film z poradnikiem, w którym lekarz tłumaczy działanie systemu Otovent. Specjalista tłumaczy, jak przytrzymać napełniony balonik i nabrać wody do ust, wtedy łatwiej skutecznie przełknąć. Opinie wskazują, że każde przedmuchanie ucha znacząco redukuje szumy, jednak dla uzyskania takich efektów, czynność należy powtarzać kilkakrotnie. W opiniach znajdujemy informację, że dzięki systemowi Otovent, często można uniknąć drenażu. Do minusów zaliczany jest słabo rozciągliwy balonik, który utrudnia napompowanie nosem. Produkt ceniony jest za skuteczność, szybkość działania i wydajność.

Otovent – same baloniki

Niestety, zakup samych baloników nie jest możliwy. W celu kolejnego zastosowania Otoventu, należy kupić cały zestaw. Wiąże się to z dużym kosztem, dlatego też większość internautów ma nadzieję, że w przyszłości będzie możliwy zakup samych baloników. Jest to dosyć uciążliwe, ponieważ reszta część zestawu, która mogłaby zostać użyta ponownie jest bezużyteczna. Możliwość zakupienia samych baloników rozwiązałaby problem niepotrzebnego nadszarpnięcia budżetu, jak i bezużyteczności przedmiotów, które mogłyby być dalej w użytku.

Otovent – cena

Pewnie zastanawiasz się, jaka jest cena systemu Otovent, dzięki któremu jest możliwe nawet ominięcie zabiegu chirurgicznego. Wykonaliśmy analizę cenową w Internecie. Najtańsza oferta była w cenie 41 zł, natomiast najdroższa w cenie 50 zł. Jak widzicie, różnica w cenie wynosi 9 zł, dlatego jeśli chcecie zaoszczędzić parę groszy, przed przystąpieniem do zakupu warto jest prześledzić oferty w Internecie i wybrać aptekę, która będzie najatrakcyjniejsza.

Pamiętajcie, że problemy zdrowotne należy konsultować z lekarzem. Wybór medykamentów najlepiej jest skonsultować z farmaceutą. Zaufajcie specjalistom. Działanie na własną rękę nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Czasami nie warto tracić czasu na próby samowyleczenia, tylko czym prędzej udać się do lekarza, który na pewno udzieli nam pomocy.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE