Strona głównaOpinieNurofen Zatoki - opinie, dawkowanie i cena

Nurofen Zatoki – opinie, dawkowanie i cena

Nurofen Zatoki jak sama nazwa wskazuje, jest lekiem, który działa w dolegliwościach związanych z zatokami. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo. Nurofen Zatoki udrożnia nos i zatoki boczne nosa. Zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Działa kojąco na ból głowy, a także ból związany z niedrożnością zatok, zwalczają gorączką oraz objawy grypy i przeziębienia. Poniżej dowiesz się wszystkiego na temat opinii, cen, dawkowania i interakcji z alkoholem.

Nurofen Zatoki – opinie

Na forach możemy znaleźć wiele opinii na temat Nurofen Zatoki. Pacjenci wskazują w swoich opiniach na to, że lek ma prosty skład i przeciętną cenę. W większości uważają, że jest skuteczny w bólu zatok. Niektórzy wskazują na bardzo szybkie działanie leku i poprawę po 15 min. od zażycia tabletki. Pacjenci wyrażają pozytywne opinie na temat łatwości połykania tabletek, ze względu na ich mały rozmiar. Użytkownicy forów w swoich opiniach piszą, że Nurofen Zatoki szybko przynosi swobodę w oddychaniu i uśmierza ból.

Nurofen Zatoki – cena

Pewnie zastanawiacie się, jak kształtują się ceny Nurofen Zatoki. Sprawdziliśmy to i wiemy, że ceny mogą różnić się w zależności od tego, jaką aptekę wybierzemy. Porównując ceny na Internecie, nie wahają się one w dużym stopniu. Pacjent, zanim przystąpi do zakupu, może zrobić research w sieci, by wybrać miejsce, w którym będzie najtaniej. Oczywiście jest to możliwe w przypadku sieci aptek, czy zakupów przez Internet. Przechodząc do sedna, ceny kształtują się od ok. 18,50 zł do ok. 22 zł.

Nurofen Zatoki a Ibuprom Zatoki

Na rynku jest dostępnych wiele leków, jednak ciężko jest wybrać ten, który będzie najlepszy. Warto jest skonsultować swój problem z farmaceutą, a najlepiej z lekarzem, ponieważ opisując swoje objawy, specjaliści będą wiedzieli jak nam pomóc. Działanie na własną rękę nie zawsze może się sprawdzić. Jednak jeśli jesteście gotowi na samodzielne działanie, pewnie porównujecie dane leki ze sobą. Jaka jest różnica między Nurofenem Zatoki, a Ibupromem Zatoki? Na pewno różnią się ceną, jednak nieznacznie. Ibuprom Zatoki, jest kilka złotych tańszy. Ibuprom Zatoki działa doraźnie i leczy objawy towarzyszące w zapaleniu zatok, a także objawów będących konsekwencją powikłań po przeziębieniu, grypie, czy alergicznym nieżycie nosa. Natomiast Nurofen Zatoki ma nieco szersze działanie, ponieważ działa jeszcze przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Regeneruje błonę śluzową nosa, obkurczające ją i zmniejszając obrzęk. Jakie jeszcze są różnice pomiędzy Nurofenem Zatoki, a Ibupromem Zatoki? Otóż Nurofen Zatoki zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, a także udrażnia zatoki oboczne nosa. Z opinii pacjentów wynika, że zarówno Ibuprom Zatoki, jak i Nurofen Zatoki mają swoich przeciwników i zwolenników.

Nurofen Zatoki a alkohol

Picie alkoholu z równoczesnym stosowaniem leków przeciwzapalnych nie jest rozsądne, ponieważ może ono przynieść niepożądane efekty, a także zwiększyć ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Łączenie alkoholu z lekami jest bardzo ryzykowne, ponieważ powoduje on dysfunkcję nerek. Alkohol może wywołać krwawienie z przewodu pokarmowego.

Nurofen zatoki – dawkowanie

Informację na temat dawkowania Nurofen Zatoki znajdziesz oczywiście w ulotce. Rady możesz zasięgnąć również u farmaceuty, czy lekarza. Dawkowanie wygląda następująco – dorośli i dzieci powyżej 12-tego roku życia mogą zażywać 2 tabletki na początku terapii, następnie w razie potrzeby zwiększyć dawkę następująco: od jednej do dwóch tabletek co 4 do 6 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek na dobę. Leku nie należy zażywać w przypadku posiadania ciężkiej niewydolności wątroby, a także nie należy go podawać młodzieży i dzieciom poniżej 12-tego roku życia. Osoby w podeszłym wieku mogą zażywać lek podobnie, jak dorośli, pod warunkiem, że nie mają zaburzeń czynności nerek lub wątroby. W takim przypadku dawka musi być ustalona przez lekarza.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE