Strona głównaLekiNovanoc - opinie, cena, skutki uboczne, przeciwwskazania

Novanoc – opinie, cena, skutki uboczne, przeciwwskazania

Problem ze spokojnym snem niestety dotyczy wielu osób. W momencie, kiedy trudności z zasypianiem i przebudzenia w trakcie snu są coraz częstsze, warto jest wspomóc się suplementami diety. Jednym z popularniejszych jest Novanoc, który wspiera zdrowy sen.

W tym artykule dowiesz się, jakie opinie panują na forum na temat Novanoc 16 tabletek, jakie są skutki uboczne, wynikające z jego stosowania, przeciwwskazania i cena.

Novanoc 16 tabletek – jakie opinie królują na forum?

Novanoc 16 tabletek to suplement, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Oczywiście, ma swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak w większości opinie mają pozytywny wydźwięk. Użytkownicy forum piszą, że tabletki Novanoc działają po kilku minutach od zażycia, dzięki czemu zasypianie staje się o wiele prostsze, a sen spokojny. Dzięki Novanoc 16 tabletek, noc jest cała przespana. Użytkownicy na forum wskazują w swoich opiniach, że dzięki tym tabletkom są rano wypoczęci. Pozytywne opinie wynikają także z faktu, że cena jest zadowalająca, jednak szczegółowe informacje na ten temat, poznasz w dalszej części artykułu. Ciekawy jest to, że Novanoc 16 tabletek, działa już po zażyciu jednej kapsułki. Opinie na forum mówią, że jakość snu znacznie się polepszyła i w końcu nie jest on męczarnią. Wiele pozytywnych opinii na forum zawdzięcza się również temu, że formuła leku jest oparta na naturalnych składnikach, jak wyciąg z passiflory, który sprawia, że jakość snu znacznie się podbudowuje, a rano jest się pełnym energii, wyciąg z pozłotki kalifornijskiej, który zapewnia nieprzerwany sen, wyciąg z liści moringa i melisy, dzięki któremu czas potrzebny na zaśnięcie znacznie się skraca, a rytm snu reguluje. Dodatkowo występuje w nim witamina B6. Suplement ten nie zawiera glutenu, ani GMO. Opinie na forum, jak i ulotka informują, że optymalny przedział czasowy przyjmowania leku to od 30 min. do 1 godziny przed pójściem spać.

Novanoc – czy występują skutki uboczne?

Ziołowe tabletki nie wywołują skutków ubocznych, pod warunkiem, że bezwzględnie będziesz trzymał się zalecanej dawki, która nie przekracza 1 tabletki Novanoc na dzień. W przeciwieństwie do leków nasennych, których składnikiem są pochodne kwasu barbiturowego posiadają wiele skutków ubocznych. Mogą nawet uzależnić. Mówi się, że tabletki nasenne tego typu posiadają niski indeks terapeutyczny, co oznacza, że między dawką leczniczą, a toksyczną jest bardzo cienka granica. Jej przekroczenie powoduje wiele skutków ubocznych, takich jak, zapaść krążeniowa, upośledzenie funkcji układu oddechowego, porażenie, a nawet zgon. Po odstawieniu tabletek nasennych może nastąpić zespół abstynencyjny, który ma następujące skutki uboczne: drżenie mięśni, drgawki, niepokój, lęk, omamy, zaburzenia krążenia, bóle brzucha, nadmierna potliwość. Jak wynika z powyżej treści, zanim poprosisz lekarza o przepisanie tabletek nasennych z chemicznym składem, warto jest zacząć od zażywania nieszkodliwych suplementów ziołowych jak Novanoc. W poniższej treści artykułu dowiesz się, jakie są przeciwwskazania do stosowania Novanoc, a także poznasz jego cenę.

Novanoc – czy występują jakieś przeciwwskazania?

Zastanawiasz się, czy istnieją przeciwwskazania do stosowania suplementu Novanoc? Przeciwwskazań jest bardzo niewiele. Należą do nich: nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu, bycie w ciąży, karmienie piersią. Novanoc jest przeznaczony jedynie do użytku dla osób dorosłych. Suplement nie może być zażywany jako zamiennik zróżnicowanej diety, czy zdrowego stylu życia. Jeśli masz wątpliwości, co do stosowania jakiegokolwiek leku, czy suplementu, pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z porady lekarza lub farmaceuty. Warto jest także znaleźć przyczynę zaburzeń snu, a nie sięgać po coraz to silniejsze leki, które z czasem mogą uzależnić. Leki ziołowe, jak Novanoc, są najbezpieczniejszym i najmniej inwazyjnym rozwiązaniem i to właśnie po nie powinno się sięgać w pierwszej kolejności. Są one dostępne bez recepty. Silne leki nasenne można kupić tylko po okazaniu recepty. 

Novanoc – jaka cena?

Zastanawiasz się, jaka jest cena za 16 tabletek suplementu Novanoc? Sprawdziliśmy to dla Ciebie w popularnej porównywarce cenowej. Ceny wahają się od 15,92 zł do 18, 47 zł. Rozbieżność cenowa nie jest duża, ale jeśli zależy Ci na jak najniższej cenie, warto jest przez zakupem sprawdzić ceny w danych aptekach w Internecie.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE