Strona głównaLekiNoSpa w Niemczech - jakie zamienniki znajdziemy?

NoSpa w Niemczech – jakie zamienniki znajdziemy?

Wyjazd do Niemiec wiąże się z wieloma decyzjami i zmianami. Czy jedziesz na wakacje, czy w odwiedziny do cioci, a może i do pracy, Twoja walizka będzie zapakowana po brzegi, a i tak pewnie czegoś zapomnisz. Czasem mogą to być kapcie, innym razem ładowarka do telefonu, a jeszcze kiedy indziej… leki. No właśnie, co w takiej sytuacji zrobić? Trzeba znaleźć jakiś odpowiednik w Niemczech. Choroba nie wybiera, a co najgorsze zawsze dopada nas wtedy, kiedy najmniej tego potrzebujemy – między innymi wtedy, kiedy zapomnimy naszych najlepiej działających leków. Nie na wszystkie kryzysy jesteśmy w stanie się przygotować, dlatego warto znać odpowiedniki naszych polskich leków na zagranicznym rynku. Jednym z częściej używanych leków jest NoSpa, poprzez swoje szerokie i bardzo podstawowe działanie.

Kiedy dopada nas ból brzucha – niezależnie czym jest spowodowany – mamy ochotę tylko paść na łóżko, zwinąć się w kłębek i płakać w poduszkę, przeklinając los. Kiedy na dodatek okaże się, że nie mamy pod ręką odpowiedniego leku, który został setki kilometrów od nas, dopada nas możliwie gorszy humor. Co możemy zrobić w takiej sytuacji, pomijając przeklinanie we wszystkich znanych nam językach? Nie poddawać się, choć oczywiście nie jest to takie proste. Coś trzeba poradzić na ból, a zaciskanie zębów i “przetrwanie” nie zawsze jest możliwe. Trzeba sobie dokupić nasz najskuteczniejszy lek. No ale jak nazywa się NoSpa w Niemczech? Czy też jest NoSpą, a może ukrywa się pod zupełnie inną nazwą? Warto się tego dowiedzieć.

NoSpa odpowiednik w Niemczech

W Polsce najbardziej znanym lekiem rozkurczowym jest właśnie NoSpa. Można ją dostać zarówno na receptę, jak i bez i dzieli się na różne podtypy – w teorii każdy na coś innego. Być może nie wiesz, ale NoSpa ma swój odpowiednik w Niemczech. Tak jak wiele innych leków, choć ich nazwy brzmią “zagranicznie”, tak naprawdę są tak nazwane tylko na naszym rodzimym rynku. Odpowiednik NoSpy w Niemczech możemy znaleźć pod dwoma nazwami i od nas zależy, który wybierzemy. Jeden jest oczywiście droższy, ale za to charakteryzuje się lepszym działaniem, natomiast drugi jest tańszy i mniej sprawdzony. 

Pierwszym z odpowiedników NoSpy w Niemczech będzie Buscopan. Według wielu jest on dosłownie NoSpą w Niemczech. Działa rozkurczowo i likwiduje ból wywołany przez skurcze przewodu pokarmowego i inne. Sprawdzi się idealnie w przypadku skurczów żołądka, jak również przy łagodzeniu bolesnych miesiączkowań. Jest on trochę droższy, ale za to wiele osób potwierdza jego doskonałe działanie. 

Jeśli jednak interesuje Cię nieco tańszy odpowiednik NoSpy w Niemczech, równie dobrym wyborem będzie Alacetan NNA 220 mg Schmerztabletten. Jest on nie tyle odpowiednikiem NoSpy, ile Ibuprofenu. W zależności, który lek działa na Ciebie lepiej, warto przyjrzeć się ich składom i wybrać ten, który na pewno przyniesie ulgę.

Warto też przygotować się z rozmówek polsko-niemieckich, by w razie czego móc opisać swoje objawy w aptece. Może się okazać, że dostaniesz wtedy zupełnie inny lek, który jednak będzie lepszym rozwiązaniem Twojego problemu. Zwłaszcza w przypadku bóli brzucha, przyczyn może być wiele i każda ma inne źródło. Opisując w aptece, co dokładnie powoduje Twój ból brzucha, możesz dostać inny lek, niż wyżej wymienione, który jednak okaże się bardziej odpowiedni i pomoże zlikwidować przyczynę Twojego stanu. 

Jeśli jednak wiesz dokładnie, czego potrzebujesz – NoSpa odpowiednik w Niemczech – zdecydowanie skorzystaj z jednej z dwóch opcji, podanych wcześniej. Według wielu opinii Buscopan jest dosłownie zwykłą NoSpą w Niemczech, natomiast Alacetan NNA 220 mg Schmerztabletten jest odpowiednikiem Ibuprofenu.

Teraz kiedy już masz pojęcie, który z leków jest czym, możesz bez problemu udać się do apteki i poprosić o to, co potrzebujesz. Już wkrótce Twój ból minie i wrócisz do swoich normalnych zajęć. Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci powodzenia w walce z bólem, dopóki nie zaznasz ukojenia po odpowiedniej dawce leków.

Sprawdź:

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE