Strona głównaOpinieNasometin Control - opinie i cena

Nasometin Control – opinie i cena

Kiedy masz problem z niedrożnym nosem przez pojawienie się kataru siennego, zapewne szukasz odpowiedniego środka, aby pomóc sobie w leczeniu tych nieprzyjemnych objawów. Możliwe, że natknąłeś się na lek Nasometin Control. Zanim jednak przystąpisz do zakupu, zapoznaj się z opiniami na temat tego aerozolu do nosa, ulotką i cenami. Jest to ważne, aby wybrać skuteczny środek i szybko przynieść sobie ulgę. W poniższym artykule znajdziesz takie informacje.

Nasometin Control – opinie

Nasometin Control łagodzi objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, czyli tzw. kataru siennego, którego objawy to świąd nosa i uporczywe kichanie. Działa miejscowo, przeciwzapalnie, dzięki substancji czynnej, jakiej jest mometazon furoinian (kortykosteroid). Nasometin Control łagodzi kichanie, świąd, zmniejsza wyciek i udrożnia nos. Stosuje się go przy zdiagnozowanym sezonowym alergicznym zapaleniu błony śluzowej. Na forach możemy znaleźć sporo opinii na temat tego leku. Niektóre mają czysto pozytywne zabarwienie, inne nieco mniej. Część pacjentów wystawia dobre opinie na temat Nasometin Control. Twierdzą, że lek pomógł im szybciej uporać się z katarem siennym.

W początkowej fazie stosowania udrożnił się nos i zmniejsza obrzęk błony śluzowej. W opiniach możemy również przeczytać, że Nasometin Control. W opiniach znajdujemy również informację, że spray działa na wszystkie nosowe objawy alergii, działa przez 24h i przede wszystkim nie powoduje senności, a czasami niestety zdarza się to przy stosowaniu innych aerozoli. Jego działanie najlepiej jest oceniać po kilku dniach od rozpoczęcia stosowania, ponieważ efekty nie zawsze są widoczne po pierwszych aplikacjach. Opinie wskazują również na to, że nie można stosować leku w przypadku uczulenia na substancję czynną, czyli mometazonu furoinian lub na jakikolwiek ze składników, o których możecie przeczytać poniżej, pod nagłówkiem „Nasometin Control – ulotka”. Ważne jest, aby sprayu nie stosować, kiedy pacjenci posiadają nieleczone zakażenie błony śluzowej nosa, czy kiedy są w trakcie infekcji nosa, mają opryszczki, czy niedawno poddali się zabiegowi chirurgicznemu w obrębie nosa, bądź w niewielkim odstępie czasu doznały urazu nosa. W opiniach znajdujemy również treść, która mówi, że stosunek działania do ceny jest zadowalający. Z niektórych opinii wynika fakt, że u niektórych pacjentów (co prawda rzadko) występują bóle głowy, kichanie, ból nosa, krwawienie z nosa, owrzodzenie błony śluzowej nosa, czy zakażenie dróg oddechowych.

Niektórzy pacjenci skarżą się, że po użyciu leku nastąpiły objawy uczulenia i musieli przerwać jego stosowanie, czasem nawet zwrócić się o pomoc lekarze, ze względu na wystąpienie obrzęku twarzy, gardła, języka. Pojawiły się trudności w przełykaniu, pokrzywka i świszczący oddech oraz trudności w oddychaniu. Pamiętajmy jednak, że każdy lek może wywołać efekty uboczne, szczególnie w przypadku kiedy występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Nasometin Control – cena

Pewnie zastanawiasz się, jaka jest cena Nasometin Control. Przejrzeliśmy oferty w Internecie i sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny za ten lek. Najtaniej dostaniemy go w cenie 13,89 zł, natomiast najdroższa oferta, która widnieje w Internecie, jest w cenie 17,84 zł. Jeśli zależy Ci na tym, aby kupić produkt w atrakcyjniejszej cenie, zanim przystąpisz do zakupu, warto, jest sprawdzić ceny w poszczególnych aptekach, jeśli to możliwe.

Nasometin Control- ulotka

Jakie najważniejsze informacje posiada ulotka Nasometin Control? Pędzimy z odpowiedzią. W pierwszej kolejności dowiemy się z ulotki, jaki jest skład leku. Wygląda on następująco: substancją czynną jest już wyżej wspomniany mometazon furoinian w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego, substancjami pomocniczymi są – cytrynian sodu, karmeoloza sodowa, glicerol, celuloza mikrokrystaliczna, kwas cytrynowy, chlorek benzalkoniowy, woda do wstrzykiwań. W ulotce znajdziemy również informacje na temat dawkowania. Należy pamiętać, że bezwzględnie trzeba przestrzegać zaleceń lekarza lub farmaceuty. Jeśli po 14 dniach stosowania Nasometin Control nie wystąpiła żadna poprawa, należy skonsultować się ze swoim lekarzem. Nie powinno się stosować leku dłużej niż 1 miesiąc.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE