Strona głównaSuplementacjaMonolipid K - opinie, cena, skutki uboczne

Monolipid K – opinie, cena, skutki uboczne

Tłuste posiłki, regulatory, konserwanty, cukry i nieregularnie spożywane posiłki przyczyniają się do tego, że podczas badań poziomu cholesterolu, nasze wyniki mogą znacznie odbiegać od wymaganej normy. W związku z tym na rynku znaleźć można wiele suplementów diety, które przyczyniają się utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, jednym z takich powszechnie dostępnych preparatów jest Monolipid K, którego zadaniem jest poprawa stężenia cholesterolu.

Przede wszystkim suplement diety jest polecany tym osobom, które miewają problemy z utrzymaniem odpowiedniego poziomu wartości cholesterolu. Dodatkowo Monolipid K można stosować w trakcie kuracji hipercholesterolemii i homocysteiny. W dalszej części wpisu omówimy szczegółowo czym jest Monolipid K, jakie można znaleźć na forum opinie o tym suplemencie, jaka jest jego cena i czy występują po nim skutki uboczne.

Monolipid K – opinie, forum, cena

W takim razie czym dokładnie jest Monolipid K i jakie można znaleźć na forum opinie? Warto zacząć od tego, że preparat ten, zawiera w swoim składzie takie substancje jak monokalina K i ekstrakt z bergamotki. Przede wszystkim monakolina K jest inaczej zwaną fitostatyną, substancja ta jest w głównej mierze odpowiedzialna za hamowanie rozwój głównego enzymu, który uczestniczy w trakcie procesu syntezy cholesterolu. Tym enzymem jest reduktaza HMG-CoA. W sieci na forum znajdują się opinie użytkowników o tym, że cały proces hamowania enzymu, w komórkach znajdujących się w wątrobie przyczyniają się do ograniczenia kompilacji cholesterolu, dodatkowo wszystkie komórki są ożywione do przechwytywania cząstek cholesterolu LDL. Z kolei ekstrakt z bergamotki w Monolipid K stanowi bogate źródło flawonoidów, czyli tych związków chemicznych, które mają właściwości przeciwutleniające pochodzące z kategorii polifenoli.

Należy pamiętać o tym, że Monolipid K nie powinno się stosować wtedy kiedy występuje nadwrażliwość na substancje znajdujące się w tym suplemencie diety. Na ulotce dołączonej do opakowania znajdują się informacje o tym, że preparat jest wolny od takich substancji jak laktoza, gluten, żelatyna czy cukry. W ten sposób Monolipid K zyskuje pozytywne opinie na forum, z tego względu, że mogą go stosować weganie i wegetarianie. Oczywiście tak jak w przypadku wszystkich innych opinii w sieci, znajdą się też negatywne, najczęściej te opinie wystawiają osoby, które nie są zadowolone z efektów bądź ich w ogóle nie doświadczyło. Oczywiście na takie komentarze należy patrzeć z przymrużeniem oka.

Preparat Monolipid K jest dostępny w postaci kapsułek doustnych, warto zapoznać się dokładnie z ulotką, ponieważ znajdują się tam informacje o tym jak stosować ten suplement diety, należy nie przekraczać zalecanej dawki, ponieważ mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne w organizmie. Cena za opakowanie Monolipid K, w której znajduje się 30 kapsułek to koszt około 25 złotych, na forum pojawia się wiele opinii o tym, że lek ma całkiem przystępną cenę. Cena za ten suplement diety może różnić w zależności od punktu sprzedaży.

Monolipid K – jakie występują skutki uboczne?

W takim razie czy po stosowaniu Monolipid K mogą wystąpić skutki uboczne? Monolipid K nie może być stosowany u osób, u których występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ponieważ mogą pojawić się niepożądane objawy. Dodatkowo nie zaleca się Monolipid K u osób, które zmagają się z takimi chorobami jak czynna choroba wątroby, ciężka niewydolność nerek, czy różne choroby mięśni. Na forum znajdują się również opinie lekarzy o tym, że w trakcie przyjmowania Monolipid K nie powinno się spożywać sok z grejpfruta, ponieważ mogą wystąpić niechciane problemy żołądkowe, ze względu na skład suplementu. Monolipid K nie może być również stosowany jako uzupełnienie diety.

Należy pamiętać o tym, że przed stosowanie Monolipid K należy skonsultować się z lekarzem i dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do każdego opakowania. Przede wszystkim lekarz przeprowadzi odpowiednie badania i wskaże, czy występują jakieś przeciwskazania, dodatkowo wyda opinie odnośnie tego suplementu diety.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE