Strona głównaOpinieMomester Nasal i Momester Aerozol - opinie

Momester Nasal i Momester Aerozol – opinie

Katar sienny, to ten rodzaj kataru, który występuje przeważnie w porach jesiennych, jest on przede wszystkim reakcją alergiczną, która jest wywoływana poprzez wdychanie pyłów roślinności czy zarodników różnych grzybów, czy pleśni. Niektóre osoby cierpią na zapalenie błony śluzowej i zmagają się z tą dolegliwością nawet przez cały rok. Objawy tego zapalenia mogą być wywoływane przez różne czynniki tj. roztocza, które lęgną się w kurzu, sierść zwierząt domowych oraz przez żywność. W związku z tym producenci leków poszukują alternatyw na zwalczanie takich dolegliwości, jednym z takich preparatów jest Momester Nasal, który przede wszystkim niweluje podrażnienia i łagodzi ból błony śluzowej nosa. W dalszej części wpisu sprawdzimy dokładnie czym jest Momester Nasal aerozol, jakie można wyczytać opinie w sieci, jaka jest cena i czy ten środek jest dostępny bez recepty.

Momester Nasal – cena, ulotka, opinie

W takim razie czym jest Momester Nasal i jakie można znaleźć w sieci opinie na temat tego preparatu? Momester Nasal jest głównie przyjmowany w trakcie zwalczania polipów nosa u dorosłych osób. Polipy nosa znajdują się w strukturze błony śluzowej nosa i przybiera formę małych narośli, dodatkowo występują one w obu nozdrzach. W tym momencie wkracza Momester Nasal, który przyczynia się do niwelowania powstającego stanu zapalnego w nosie, tym samym cała reakcja powoduje również zmniejszenie się polipów w nosie. W rezultacie Momester Nasal zmniejsza uczucie zatkanego nosa, dzięki temu zyskuje pochlebne opinie.

Na ulotce dołączonej do opakowania, producent wyjaśnia, że Momester Nasal należy również stosować w leczeniu wcześniej opisanego kataru siennego, inaczej zwanego kataru sezonowego. Dodatkowo w sieci, zapoznając się z opiniami lekarzy, doradzają również przyjmowanie Momester Nasal w aerozolu, w trakcie całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa, kolejną zaletą jest to, że Momester Nasal aerozol, mogą przyjmować również dzieci, które ukończyły 3 lata.

Często internauci zadają pytania nt. Momester Nasal aerozol o to, jaki ma dokładnie skład. W składzie tego preparatu główną substancją czynną jest przede wszystkim mometazon furoinian, dodatkowo każda dawka aerozolu zawiera 50-mikrogram tej substancji. Poza tą główną substancją czynną, na ulotce można wyczytać, że w składzie Momester Nasal znajduje się również wiele innych substancji tj. benzalkoniowy chlorek, celuloza, woda oczyszczona oraz kwas cytrynowy. Przed zastosowaniem Momester Nasal koniecznie powinno się odczekać, aż wszystkie rany w nosie się zagoją. Momester Nasal jest również dostępny w każdej aptece, cena za opakowanie Momester Nasal kosztuje przeważnie w okolicach 30 złotych, cena różni się w zależności od punktu sprzedaży. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby zapoznać się z ulotką, która jest dołączona do każdego opakowania oraz skonsultować przyjmowanie Momester Nasal z lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania i wyda opinie nt. tego preparatu.

Momester aerozol – dostępny bez recepty?

Często padają pytania o to jak przyjmować Momester Nasal aerozol i czy jest dostępny bez recepty. Lekarz zaleca najczęściej przyjmowanie po dwie dawki preparatu do każdego otworu nosowego, raz w ciągu dnia. Podczas przyjmowania Momester Nasal należy być pod stałą obserwacją lekarza, w przypadku gdy już są zauważalne efekty, lekarz wyda opinie o tym, aby zmniejszyć dawkę. Z kolei gdy poprawa nie jest widoczna, w tym przypadku zwiększa się dzienną dawkę z dwóch do nawet czterech dawek na dobę. Należy pamiętać o tym, że stosowanie Momester aerozol w momencie kiedy ma się nieleczone zakażenie w jamie nosowej, substancja czynna może przyczynić się do zaostrzenia zakażenia, dlatego wskazane jest to, aby odczekać do momentu kiedy rany się zagoją. Momester Nasal aerozol jest dostępny również bez recepty.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE