Strona głównaLekiModafinil gdzie kupić w Polsce?

Modafinil gdzie kupić w Polsce?

Potrzebujesz leku, który ma w swoim składzie modafinil? Gdzie kupić go w Polsce? Czy jest on w ogóle legalny? W tym tekście odpowiadamy na te pytania. Dowiesz się również tego, czym w ogóle jest ten lek i jak wygląda sprawa jego legalności w Polsce.

Zobacz: Olejek rycynowy gdzie kupić stacjonarnie i online

Czy Modafinil jest legalny w Polsce?

Jeszcze do niedawna nie było żadnego leku na naszym rynku, który zawierałby omawianą substancję. Teraz się to zmieniło. Jeśli chodzi o legalność, to nie jest on zakazany substancja w Polsce. Jednak mimo to, nie jest szeroko dostępny. Na rynku jest kilka leków, które zawierają substancję, jaką jest modafinil. Są to między innymi Actimodal, Provigil, Vigil. Jednak tylko jeden z nich, Actimodal, można znaleźć w polskich aptekach. Oczywiście trzeba mieć na niego receptę.

Czym jest modafinil?

Jest to substancja, która znajduje się w składzie wielu leków. Skutkiem jej zażywania ma być poprawienie wydajności mózgu. Dlatego przez wielu substancja ta jest określana jako doping dla mózgu.

Pierwszym miejscem, gdzie zaczęto stosować ten środek, była armia. Miał być bezpieczniejszym zamiennikiem amfetaminy. Dzięki czemu żołnierze mogli dłużej pozostawać w bez sny. Było to ważne w sytuacjach, kiedy musieli przez wiele godzin czekać w stanie gotowości na rozkazy. Jednak z czasem lek znalazł także zastosowanie w medycynie. Jest stosowany przede wszystkim w walce narkolepsją, czyli chorobie, która powoduje nagłe i mimowolne napady snu w ciągu dnia. Może być więc bardzo uciążliwa.

Oczywiście w przypadku tej choroby stosuje się różne terapie, jednak według wielu osób najskuteczniejsza jest właśnie ta, podczas której wykorzystuje się modafinil. Gdzie kupić ten lek zastanawia się więc wiele osób cierpiących na tę chorobę, ale nie tylko oni. Oprócz narkolepsji jest to środek stosowany także w terapii uzależnień, czy ADHD. Modafinil wykorzystuje się także w leczeniu depresji, wspiera on także regenerację po operacji. Ma więc bardzo szerokie zastosowanie, a dzięki temu, że nie jest lekiem narkotycznym, jest chętniej od nich wybierany przez lekarzy.

Jak działa modafinil?

Jest to substancja, która działa na centralny ośrodek nerwowy. Jej zadaniem jest pobudzenie organizmu do wydzielania neuroprzekaźników. Odpowiadają one między innymi za koncentracje, a ich wydzielanie ma miejsce w mózgu.  Po zażyciu modafinilu możliwe jest niespanie nawet przez kilkadziesiąt godzin. W tym czasie nie odczuwa się zmęczenia intelektualnego. Dzięki temu można długo i efektywnie uczyć się lub pracować. Modafinil ma też wzmacniać funkcje poznawcze.

Źródło: peptydy24.pl

Zobacz: Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy – opinie, leczenie, czy działa?

Czy modafinil jest bezpieczny?

W porównaniu z innymi substancjami o podobnym działaniu, między innymi dlatego, że nie powoduje uzależnienia, pierwszym wyborem jest właśnie modafinil. Gdzie kupić ten lek – takie pytanie zadają więc sobie często studenci przed sesją lub ludzie, którzy muszą intensywnie pracować na jakimś projektem. Jest tak dlatego, że jest to lek stosunkowo bezpieczny. Oczywiście jak w przypadku każdej substancji farmaceutycznej, mogą po jego zażyciu występować skutki uboczne, jak np. migreny, czy zaburzenia rytmu snu. Dlatego żadnych leków nie powinno zażywać się bez konsultacji z lekarzem.  Jednak w porównaniu z innymi środkami o podobnych działaniu, to właśnie modafinil jest najbezpieczniejszy.

Gdzie kupić Modafinil?

Tak jak pisaliśmy wcześniej, w Polsce jest on dostępny jedynie w składzie leku, jakim jest Actimodal. Za granicą dostęp do niego jest znacznie szerszy. Jeśli jednak chcesz go nabyć w Polsce, to pewnie zadajesz sobie pytanie: modafinil – gdzie kupić ten lek? Jest on dostępny w aptekach. Jednak z reguły będziesz musiał go zamówić, gdyż apteki z reguły nie mają go na stanie. Warto sprawdzić dostępność w Internecie w danej aptece. Oczywiście, żeby farmaceuta wydał Ci ten, będziesz musiał mieć na niego receptę. 

Modafinil z zagranicy

Wielu krajach leki z substancją czynną, jaką jest modafinil są dużo łatwiej dostępne niż w naszym kraju. Provigil dostępny jest np. w Belgi, Izraelu i Włoszech. W Niemczech jest znacznie więcej leków opartych o ten sam składnik – modafinil. Gdzie kupić go z zagranicą? Czy jest to możliwe? Apteki mogą sprowadzić takie substancje w ramach tak zwanego importu, jednak procedura z tym związana jest bardzo skomplikowana. Jako że są to leki na receptę, to nie zawsze też będzie też skuteczna. 

W internecie można też znaleźć strony, które oferują ten lek z zagranicy z wysyłką. W takich przypadkach jednak trudno zweryfikować wiarygodność takich sprzedawców. Zawsze najlepszym źródłem leków są apteki. Kupując w nich, ma się nie tylko pewność, że otrzyma się to czego się chce, ale także uzyskać konsultacje w razie potrzeby

Zobacz: Gdzie kupić Asamax 500 w Polsce

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE