Strona głównaDopingMk 677 - opinie, efekty, dawkonie, skutki ubczone

Mk 677 – opinie, efekty, dawkonie, skutki ubczone

SARM MK-677 Ibutamoren, zaliczany błędnie bardzo często do grupy SARM, jest to niepeptydowa, syntetyczna substancja aktywna, która łączy się z receptorem greliny, która wpływa na wydzielanie hormonu wzrostu. Błędnie zaliczany do SARM, ponieważ jego docelowym receptorem jest receptor greliny, a nie androgenowy. Działa podobnie do greliny, która zwiększa stężenie hormonu wzrostu, a więc głównym efektem stosowania MK-677 jest podwyższenie wydzielania hormonu wzrostu. MK-677 Ibutamoren wpływa na receptory hormonu wzrostu, zwiększa stężenie GH i IGH-1, a także na insulinoodporny czynnik wzrostu-3. Odpowiedni jego poziom jest  odpowiedzialny za wiele ważnych procesów w organizmie ludzkim. Jest mimetykiem greliny. Wykazuje jej działania, z wyeliminowaniem jej skutków ubocznych. Oprócz tego, jak większość środków tego typu, powoduje wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Podawany jest doustnie w postaci tabletek. Powstał w celu zlikwidowania objawów chorobowych, między innymi chorób wieku podeszłego, a także związanych z osłabieniem i zanikiem masy mięśniowej oraz kostnej. Stanowi alternatywę dla podawanego za pomocą iniekcji hormonu wzrostu. Jego działanie badano w przypadku dzieci, które borykały się z niedoborem wzrostu. Nie podnosi poziomu kortyzolu, wręcz przeciwnie, obniża go. 

MK-677 – efekty, dawkowanie

Dawkowanie SARM MK-677 należy rozpocząć od 5-10 mg dziennie, zwiększając ją stopniowo, aż do osiągnięcia 25 mg na dobę. Maksymalna, dopuszczalna dawka dzienna wynosi 50 mg – nie trzeba przyjmować od razu, można ją podzielić na dwie trzy porcje. Nie jest to konieczne, bo czas półtrwania tego związku w organizmie to 24 godziny. Największe efekty będzie przynosił po około 4-6 godzinach po spożyciu. Działając razem z receptorem greliny, a także przez zwiększenie stężenia hormonu wzrostu i IGF-1, wpływa na przemiany anaboliczne w mięśniu oraz stymuluje obrót kostny. Przede wszystkim i jednym z najważniejszych efektów stosowania SARMu MK-677 jest wzrost apetytu, co jest szczególnie istotne przy budowaniu masy ciała. Jednak po uwagę należy wziąć fakt, że ważna jest również dieta oraz odpowiedni skład makro- i mikroelementów, aby przybrać na masie mięśniowej, zamiast zwiększyć poziom tkanki tłuszczowej. MK-677 wpływa na wzmocnienie i wzrost gęstości kości, wspomaganie regeneracji organizmu, dodatkowo pobudzając produkcję kwasu hialuronowego,  dzięki czemu stawy nie są narażone na kontuzję. W efekcie stosowania Ibutamorenu zmieniają się parametry metaboliczne poprzez unormowanie profilu tłuszczów we krwi, zmniejszając stężenie lipoprotein płynnych. 

MK-677 Ibutamoren – opinie 

Z powodu swojego działania, jakim jest między innymi zmniejszenie wyniszczenia mięśni, ale także przede wszystkim pomaga budować nową tkankę mięśniową, zalecany jest dla osób wykonujących intensywne treningi oraz tym, którym zależy na zbudowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Oprócz tego, MK-677 wzmaga apetyt, wzrasta wytrzymałość kości oraz regeneracja siły po ciężkim treningu. Czytając opinie i komentarze osób stosujących SARM MK-677, można wywnioskować, że przy braku lub małej liczby występujących skutków ubocznych, środek przynosi zamierzone efekty. Ibutamoren cieszy się dobrymi opiniami, zwłaszcza wśród zawodowych kulturystów, ale również wśród innych sportowców. Dużo osób potwierdza korzystny wpływ na własne zdrowie i ciało. Opinie na temat MK-677 są na ogół ocenami pozytywnymi, wielu sobie chwali działanie Ibutamorenu, pomimo wcześniejszego braku stosowania jakichkolwiek środków z grupy SARM. Na rynku pojawiają się coraz nowi producenci oferujący produkt SARM MK-677 Ibutamoren. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE