Strona głównaLekiMinovivax 5% - opinie, efekty, skutki uboczne

Minovivax 5% – opinie, efekty, skutki uboczne

Łysienie androgenowe jest coraz częściej poruszanych tematem, przeważnie wśród mężczyzn. Jest to choroba oparta na podłożu genetycznym. U mężczyzn najbardziej uwidacznia się w wieku 50 lat i dotyczy, aż 50% mężczyzn. Łysienie androgenowe jest przyczyną nadwrażliwości organizmu na dihydrotestosteron – pochodną testosteronu, która przyczynia się do stopniowego zaniku mieszków włosowych, przez co włosy stają się cieńsze, krótsze, następnie ich wzrost jest całkiem zablokowany. Przyczyną łysienia androgenowego może być także nadmierne wydzielanie łoju skórnego lub silne napięcie skóry głowy. Na tę dolegliwość powstały leki. Jednym z popularniejszych jest Minovivax 5%. W poniższej treści dowiesz się, jaka jest cena tego leku, jakie panują na jego temat opinie na forum, czy ma skutki uboczne, jakie są efekty jego stosowania, jakie cenne informacje znajdują się w ulotce, a także, czy jest to lek dostępny bez recepty.

Minovivax 5% – opinie na forum

Na forum widnieje wiele opinii dotyczących leku Minovivax 5% na łysienie androgenowe. Większość opinii jest pozytywna. Niektórzy uważają, że w podeszłym wieku produkt działa profilaktycznie, hamując wypadanie włosów. Nie jest zauważalne już stymulowanie wzrostu nowych włosów. Młodsi pacjenci twierdzą w swoich opiniach na forum, że efekt wynikający ze stosowania zauważalny jest już po ok. 2 tygodniach. W celu utrzymania efektów należy używać lek do 2 lat, co wiąże się z dużym obciążeniem finansowym. Opinie na forum wyrażają fakt, że skuteczność jest zależna od systematyki stosowania. Inne opinie na forum nie są jednak tak przychylne. Można wyczytać z nich, że po zastosowaniu Minovivaxu 5% wypadanie włosów się nasiliło. Potwierdza to ogólne spostrzeżenie dotyczące leków, że nie każdy preparat działa tak samo na każdego pacjenta.

Minovivax 5% – efekty

W celu dostrzeżenia jakichkolwiek efektów wynikających ze stosowania Minovivaxu 5% najważniejsza jest regularność. Początkowym efektem będzie zahamowanie wypadania włosów. W dalszej fazie stosowania, możliwa jest stymulacja wzrostu i pojawienie się nowych włosów. Najlepsze efekty pojawiają się po długotrwałym stosowaniu, dlatego też trzeba być cierpliwym i stosować się do zaleceń lekarza.

Minovivax 5% – skutki uboczne

Do najczęściej występujących skutków ubocznych, o których można dowiedzieć się z ulotki, wynikającymi z aplikacji leku Minovivax 5%, są bóle głowy, obrzęk obwodowy, świąd, wysypka, zapalenie skóry, wysypka trądzikopodobna. Innymi często pojawiającymi się skutkami ubocznymi jest także nadmierne owłosienie, które pojawia się także na twarzy, duszności i wzrost masy ciała. W ulotce czytamy, że rzadziej mogą wystąpić takie skutki uboczne, jak zawroty głowy i nudności. Inne skutki uboczne to podrażnienie oczu, tachykardia, ból w klatce piersiowej, nadciśnienie, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, ucisk w gardle, zaczerwienienie i podrażnienie skóry, łuszczenie skóry, pęcherze, przejściowa utrata włosów. Do nietypowych skutków ubocznych zalicza się zmianę koloru i struktury włosów, krwawienie i owrzodzenie. W dalszej części artykułu dowiesz się, o czym informuje ulotka oraz, czy lek jest dostępny bez recepty.

Minovivax 5% – ulotka

W ulotce znajduje się informacja, aby nie stosować leku Minovivax 5% w okresie ciąży lub karmienia. Ulotka podaje także treść, z której wynika, jak wygląda dawkowanie leku Minovivax. Preparat aplikuje się miejscowo na zmienione chorobowo miejsce na skórze głowy, po uprzednim osuszeniu skóry i włosów. Produkt należy równomiernie rozprowadzić po powierzchni skóry opuszkami palców. Po każdym zastosowaniu leku, należy umyć ręce.

Minovivax 5% – bez recepty

Lek Minovivax 5% nie jest dostępny bez recepty, dlatego też, aby zacząć go stosować, należy wcześniej udać się do lekarza dermatologa. Bez recepty można dostać mniej stężony Minovivax 2%.

Minovivax 5% – cena

Miniovax 5% nie jest aż tak powszechnym lekiem, dlatego w aptekach internetowych ofert dotyczących tego leku nie jest aż tak dużo. Najniższa cena za 100 ml leku to 43 zł. Cena najdroższej oferty to aż 80,16 zł. W aptekach stacjonarnych ceny kształtują się podobnie.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE