Migrena to zjawisko, z którym zmaga się wiele kobiet. Przede wszystkim migrenie towarzyszy silny ból głowy, który przyczynia się do problemów ze snem, a tym samym powstają trudności z normalnym funkcjonowaniem. Dekoncentracja oraz wzmocniony stres to czynniki, które również doskwierają kobietom z migreną. Migrena ma swoje źródło powstania w sytuacjach nerwowych, w momencie kiedy spożywa się małą ilość wody dziennie czy nieodpowiednio prowadzona dieta. Z kolei migrena pojawia się również u osób, które bardzo dobrze dbają o jakość stylu życia i dietę, w tym przypadku może powstawać bez przyczyny. Opinie lekarzy odnoszą się do tego, że migrenowe bóle głowy mają zazwyczaj charakter pierwotny, czyli takie, które w żaden sposób nie są związane z innymi przypadłościami. Dodatkowo migrena ma usposobienie napadowe, czyli najczęściej pojawia się w momentach uciążliwych skutków neurologicznych. Na rynku znajduje się wiele preparatów, które przyczyniają się do zwalczania napadów migreny, w związku z tym, w dzisiejszym wpisie omówimy jeden z nich – Migea. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie znajdują się opinie o tym preparacie na forum, jaki dokładnie ma skład, jak powinno przebiegać dawkowanie i jaka jest jego cena.
Migea – opinie, forum, skład
Bóle migrenowe charakteryzują się tym, że są pulsujące i pojawiają się często bez powodu. Dodatkowo migrenie towarzyszy wiele innych objawów typu nudności. Z kolei te objawy doprowadzają do pojawiania się następnych takich jak brak apetytu czy zwiększony stany nerwowe. To wszystko sprowadza się do tego, aby jak najszybciej zapobiec dalszym skutkom migreny, zanim rozwiną się jeszcze bardziej. W tym momencie pojawia się preparat Migea, która przyczynia się do zniwelowania objawów migreny. Na forum zdrowotnym, znaleźć można opinie lekarzy o tym, że Migea jest skuteczna dzięki temu, że ma w składzie kwas tolfenamowy. Przede wszystkim Migea to niesterydowa substancja, która działa przeciwzapalnie.
W składzie Migea znajduje się około 200 mg kwasu tolfenamowego oraz wiele innych składników tj. skrobia kukurydziana, celuloza, kroskarmeloza oraz sód stearylofumaran. W sieci znajdują się również opinie na forum, odnoszące się do tego, że stosowanie takich preparatów mogą powodować niewielkie ryzyka zawału serca czy nawet udaru. Skutki uboczne mogą nasilać się wraz ze zwiększaniem się przyjmowanej dawki długookresowo. W tym przypadku nie powinno się przyjmować zalecanych dawek, a leczenie nie powinno być dłuższe niż wskazuje ulotka. W związku z tym pamiętaj o tym, aby przed stosowanie Migea skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania i wyda opinie, o tym czy występują przeciwwskazania związane z przyjmowaniem tego preparatu.
Migea – alkohol, jak przebiega dawkowanie?
Często użytkownicy zadają pytania o to jak przebiega dawkowanie Migea i czy można spożywać alkohol w trakcie leczenia. W związku z tym, że Migea jest powszechnie dostępna bez recepty, należy zapoznać się z ulotką, która jest dołączona do każdego opakowania i postępować zgodnie z zaleceniami. W razie ewentualnych problemów należy skontaktować się z lekarzem. Dawkowanie Migea należy zaprzestać wtedy kiedy ból ustąpi. Nie powinno się ani przyjmować tego preparatu profilaktycznie, ani zwiększać zalecanej dawki.
W takim razie jak powinno wyglądać dawkowanie? Producent zaleca przyjmowanie jednej tabletki dziennie, w momencie kiedy pojawią się pierwsze bóle migrenowe. W sieci, na forum znaleźć można różne opinie lekarzy o tym, że kiedy preparat nie zadziała po pierwszej godzinie, można przyjąć drugą tabletkę, pamiętając, aby nie przyjmować dwóch tabletek Migea jednocześnie. Stosowanie preparatu w żaden sposób nie wpływa na prowadzenie pojazdów i nie wykazuje psychomotorycznych dolegliwości. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że podczas stosowania Migea należy unikać picia alkoholu, ponieważ mogą wystąpić skutki uboczne.
Migea – jaka cena?
Migea jest dostępna bez recepty w każdej aptece. Cena za opakowanie Migea 200mg, w której znajdują się 4 tabletki to koszt około 17 złotych. Cena może różnić się w zależności od punktu sprzedaży.