Strona głównaDopingMasteron - cena, dawkowanie, efekty, opis, skutki uboczne

Masteron – cena, dawkowanie, efekty, opis, skutki uboczne

Według opisu, Masteron jest sterydem anabolicznym wynaleziony już w 1959 roku. Środek ten jest  pochodną dihydrotestosteronu, a pełna nazwa chemiczna tej substancji to 17beta-hydroksy-2alfa-metylo-5alfa-androstan-3-jeden. Początkowo Masteron miał zastosowanie w leczeniu ciężkich przypadków dystrofii i zaników mięśniowych, które wstępowały po przewlekłych zakażeniach wirusowych (AIDS) lub bakteryjnych.

Masteron – skutki uboczne, cena, dawkowanie 

W opisie dołączonym do produktu możemy znaleźć następujące informacje: nie jest to środek zalecany dla amatorów, wręcz jest odradzany, ponieważ jest to produkt przeznaczony dla doświadczonych zawodników w stosowaniu środków dopingujących. Jest on popularnie stosowany w kulturystyce i sportach siłowych przed zawodami lub podczas redukcji.  Zalecane dawkowanie podskórne to 50-100mg co drugi dzień. Tygodniowa przeciętna dawka dla mężczyzny wynosi 300-500 mg. Po jakim czasie działa Masteron? Początkowe, niskie dawki nie dadzą efektu działania Masteronu. Z czasem dawka ta może być  zwiększana, jednak trzeba mieć na uwadze, by nie przekraczać dawki 600 mg na tydzień, a także nie schodzić poniżej 200 mg na tydzień, ponieważ taka dawka jest za niska i nie daje widocznych efektów. W zależności od dawki, czas, po jakim działanie Masteronu będzie widoczne, jest różny. Produkt ten nie jest zalecany do stosowania dla kobiet z powodu występowania wirylizacji, pojawiającej się w wyniku zaburzeń hormonalnych spowodowanych nadmiarem hormonów zaliczanych do androgenów, który środek zwany Masteron posiada w swoim składzie. Mimo to możemy znaleźć informacje, że dawkowanie tego produktu dla kobiet wynosi 50-100 mg tygodniowo. Co zadziwiające środek ten posiada zastosowanie w leczeniu klinicznym niektórych nowotworów, a w szczególności w leczeniu nowotworów piersi u kobiet. Jego cena waha się w granicy 150-200 złotych za 10 ml produktu. Cena dotyczy formy iniekcyjnej Masteronu.

Masteron – efekty, dawkowanie, cykl 

Działanie masteronu jest odczuwalne po 10 dniu od rozpoczęcia brania sterydu. A cykl masteronu nie powinien być dłuższy niż 10 tygodni. Środek ten jest wolno metabolizowany w organizmie dzięki czemu jego działanie jest wydłużone w porównaniu do substancji o podobnym składzie. Efekty  jakich możemy się spodziewać to podkreślenie, twardość tkanki mięśniowej, wpływa korzystnie na rzeźbienie muskulatury co jest istotne podczas startów w zawodach kulturystycznych. Również środek ten hamuje odkładanie tkanki tłuszczowej w organizmie nie powodując przy tym efektów katabolicznych. Efekty są najbardziej widoczne u osób z małą ilością tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać, że osoby mające powyżej 20% tkanki tłuszczowej nie uzyskano zadowalających efektów, osoby te powinny zrzucić kilka kilogramów, aby być usatysfakcjonowanym z działania preparatu.

Masteron – skutki uboczne

Jak każdy tego typu środek posiada również skutki uboczne. Można do nich zaliczyć bóle stawów, może wystąpić czasowa lub trwała bezpłodność, przerost prostaty, wypadanie włosów, problemy skórne i nadciśnienie. Podczas stosowania Masteronu dochodzi do silnej stymulacji produkcji testosteronu co wpływa na układ nerwowy i psychikę. Produkt nie ma negatywnego wpływu na wątrobę, nie uszkadza jej. 

Z czym łączyć Masteron?

Masteron można stosować solo w cyklu. Jednak lepsze efekty i zmniejszenie skutków ubocznych osiągniemy po stosowaniu go z innym sterydem. Najlepszym połączeniem Masteronu jest stosowanie z innymi sterydami o podobnym działaniu. Pozwala to uzyskać dobre efekty. Z czym najlepiej łączyć Masteron: należą do nich Parabolan, Primobolan, Oxandrolon oraz Testosteron propionate. 

Masteron czy Winstrol? 

W przypadku, gdy nie wiemy, czy wybrać Masteron czy Winstrol, musimy się zastanowić, jakich efektów oczekujemy. Masteron ma działanie androgenne, natomiast Winstrol anaboliczne. Nie ma przeciwwskazań do stosowania Masteronu w połączeniu z Winstrolem. Obydwa sterydy działają podobnie, a wręcz jest zalecane stosowanie ich razem, aby uzyskać lepsze efekty. Oba te produkty wzajemnie się uzupełniają i zwiększają efektywności cyklu.  Należy pamiętać, że wymienione efekty uboczne wystąpiły w danej grupie osób i nie występują u wszystkich stosujących Masteron. Wszystko zależy od stanu i kondycji organizmu.

Opinie na temat tego produktu są podzielone. Jest potencjalnie bezpiecznym preparatem bez większych występujących skutków ubocznych. Według niektórych opinii, Masteron świetnie się sprawdza się do pracy nad profilem ciała, nie zatrzymuje wody w organizmie. Jednak zaleca się dodanie innego środka dopingującego, aby wspomóc działanie.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

1 KOMENTARZ

  1. Już po Masteronie czuć stawy (jeśli masz już wyrobione) myślę że po połączeniu z winem ból by się zwiększył . Ale z teściem polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE