Strona głównaDopingM-drol - opinie, efekty, skutki ubczone

M-drol – opinie, efekty, skutki ubczone

M-drol jest silnym środkiem o działaniu anabolicznym. Produkcja tego suplementu po wprowadzeniu na rynek w 2005 roku i zyskaniu ogromnej popularności, została zakazana przez FDA. Po przeprowadzeniu kilku modyfikacji w substancji czynnej ponownie została wznowiona jego produkcja, jednak pod różnymi nazwami. Jest legalnym sterydem, dostępnym na rynku. Efektem stosowania M-drolu powinno być zwiększanie masy mięśniowej ubogiej w tkankę tłuszczową, a także ma zapobieganie gromadzeniu się wody w organizmie. Nawet w przypadku deficytu kalorycznego, tkanka mięśniowa powinna być uboga w tkankę tłuszczową. Dodatkową korzyścią jest zachowanie szczupłej i wyrzeźbionej sylwetki. Jednym z wielu, po stosowaniu środków zawierających M-drol efektów jest poprawa syntezy białek, dzięki czemu dochodzi do zwiększonego metabolizmu i wysokiego przyrostu mięśni. Po zażywaniu M-drolu pozwala się na szybsze rozwijanie mięśni, niż bez jego stosowania. Poprawie ulega również synteza azotu, która wpływa na produkcję tkanki mięśniowej, a także możliwy jest przyrost większej masy beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Z racji tego, że to dosyć silny steryd anaboliczny, należy go stosować po uprzednim skonsultowaniu się z lekarzem lub osobą, która ma wiedzę na temat stosowania takich środków, ponieważ oprócz korzyści, są też skutki uboczne M-drolu. Pomimo wielu pozytywnych opinii o M-drolu, osoby, które go stosowały, zalecają, by korzystać z niego z głową. M-drol jest najefektywniejszym sterydem, ale niestety jest równie toksyczny. Skutki uboczne M-drolu zależą od organizmu, ale również od diety, czy korzystania z używek. Nie jest ich jednak wiele, często one nawet nie występują, a dotyczą one głównie obniżonego libido, które jest jedną z negatywnych opinii M-drolu, a także ospałość czy osłabienie, ból w okolicach stawów, różnego rodzaju obrzęki i ból głowy. Skutkiem ubocznym M-drolu niestety okazuje się również nadmierna agresja, na co należy zwrócić uwagę, gdy zauważymy niepokojące symptomy. Czytając komentarze osób, które miały do czynienia z tym sterydem, można znaleźć opinie, że M-drol przynosi zamierzone efekty, jednak obecne na rynku środki, w których składzie można znaleźć M-drol, nie są już tak skuteczne lub po prostu nie działają tak, jak powinny. Niektóre opinie o M-drolu lub środkach bazujących na M-drolu sugerują, że po zastosowaniu M-drolu lub suplementu z M-drolem w składzie nie było różnicy w przyroście tkanki mięśniowej, dlatego nie ma powodów, by go brać.

Odpowiednie zaplanowanie stosowania, a także profilaktyki, która umożliwi zapobiegnięcie negatywnego działa M-drolu, między innymi na wątrobę, może zminimalizować występowanie skutków ubocznych M-drolu. Ważne jest też odpowiednie dawkowanie suplementów zawierających M-drol. Zazwyczaj zaleca się stosowanie 1-2 tabletek dziennie, w zależności, czy stosujący po raz pierwszy korzysta z prohormonów, czy jest zaawansowany w tej sferze. 

Gdzie można nabyć M-drol?

W sklepach M-drol jest dostępny w postaci suplementów w związku z zakazem produkowania go, jako czystej substancji oraz pod różnymi nazwami. Wiele sklepów ma M-drol w swojej ofercie i są to głównie sklepy z suplementami i odżywkami. Różnice zazwyczaj polegają na cenie produktu. Porównując ich skład, można się przekonać, że nie różnią się one zbyt wiele między sobą, jednak cena na wiele do życzenia. Pod nazwą M-drolu na allegro go jednak nie znajdziemy, chyba że wpiszemy nazwę środka, który ma w swoim składzie ten steryd. Wiele ofert sprzedaży M-drolu na allegro jest już nieaktualnych. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE