Strona głównaLekiLorafen zamienniki — co kupić zamiast tego leku?

Lorafen zamienniki — co kupić zamiast tego leku?

Jeśli potrzebowałeś kiedyś leku, który ma działanie nasenne, przeciwlękowe i uspokajające to być może spotkałeś się z nazwą Lorafen. Jest to środek w formie tabletek dostępny w Polsce na receptę. Szukasz czegoś o podobnym działaniu, ale ma to nie być Lorafen? Zamienniki to coś, co Cię interesuje? W tym tekście znajdziesz informacje o samym leku Lorafen, jak i istniejących dla niego zamiennikach.

Zobacz: NoSpa w Niemczech – jakie zamienniki znajdziemy?

Lorafen co to jest?

Jest to lek w formie tabletek, w którym substancją czynną jest lorazepam. Lorafen występuje w dwóch wersjach. Takiej, która zawiera 1 mg substancji czynnej i takiej, gdzie jest jej 2,5 mg. Lorazepam to pochodna benzodiazepiny, dlatego też wiążę się z receptorem benzodiazepinowym. Powoduje to hamujące czynności w ośrodkowym układzie nerwowym, co przekłada się na działanie uspokajające, przeciwlękowe, nasenne oraz przeciwdrgawkowe. Oprócz tego Lorafen wykazuje działanie prowadzące do zmniejszenia napięcia mięśniowego.

Substancje pomocnicze w Lorafenie to między innymi żelatyna, talk, laktoza, maltodekstryna, skrobia ziemniaczana, sacharoza, czy dwutlenek tytanu. Tak więc pod tym względem nie różni się on mocno od wielu innych leków.  

Warto wiedzieć, że jest to środek, który stosuje się jedynie krótkotrwale. Przy dłuższym używaniu może powodować działanie uzależniające. Z tego też powodu Lorafen, zamienniki i wszystkie inne środki, gdzie substancją czynną są benzodiazepiny, często odstawia się stopniowo, zmniejszając przyjmowaną dawkę. Co ma powodować uniknięcie tak zwanego syndromu odstawienia.

Źródło: polfa-tarchomin.com.pl

Kiedy stosować Lorafen, zamienniki i inne leki o podobnym działaniu?

Leki, w których substancją czynną jest lorazepam stosuje się przede wszystkim w przypadku trudności w zasypianiu spowodowanych stanami lękowymi. Jest to bardzo skuteczny środek, dlatego cieszy się dużą popularnością. Jednak tak jak i inne leki ma także określone działania niepożądane. Może prowadzić do niewydolności oddechowej, reakcji uczuleniowej, miastenii, niewydolności wątroby i nerek, a także zatrucia. Właśnie dlatego powinna stosować się go tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Zobacz: Dalacin C – skutki uboczne, zamienniki, cena

Czy Lorafen można kupić w aptece?

Tak, jest to lek, który można kupić w aptece. Oczywiście trzeba pamiętać, że konieczne jest okazanie przy tym recepty. Bez niej nie da się kupić go w Polsce. Nie jest to lek, w przypadku którego mówi się o problemach z dostępnością. Tak więc łatwo powinno Ci się udać, znaleźć aptekę, która ma ofercie lub będzie mogła sprowadzić Lorafen. Zamienniki tego leku również są dostępne w Polsce, o czym piszemy w kolejnym akapicie.

Lorafen zamienniki

Problemy ze snem spowodowane stanami lękowymi to niestety dość powszechnie występujący problem w społeczeństwie. Dlatego też lista leków, które dostępne są na rynku i mają pomóc ludziom z takimi problemami, jest dość szeroka. Należy do niej właśnie Lorafen. Zamienniki to więc przeważnie środki, które mają działanie bardzo zbliżone do omawianego leku. Poniżej znajdziesz informacje o kilku z nich.

Clonazepam to lek, który działa uspokajająco i nasennie. Jest także przepisywani pacjentom, którzy mają nerwice, fobie lub tym, którzy walczą z atakami drgawek lub padaczki.  Substancją czynna jest w nim właśnie clonazepam. Podobnie jak Lorafen, zamiennik ten wydawany jest na receptę. Innym lekiem, który zawiera clonazepam jest Rivotril.

Xanax to powszechnie stosowany lek w psychiatrii neurologii do leczenia stanów i zaburzeń lękowych. Działa też nasennie oraz uspokajająco i właśnie dlatego jest dość popularny. Substancją czynna jest w nim alprazolam. Żeby go kupić, potrzebna jest recepta.

Kolejny lek, który wykazuje działanie nasenne, uspokajające oraz przeciwlękowe to Signopam. Jego substancją czynna jest temazepam. Stosuje się go w walce zaburzeniami snu, ale też jako środek uspokajający przed operacjami i zabiegami.

Źródło: polfa-tarchomin.com.pl

Relanium to także lek, który stosuje się w podobnym objawach co Lorafen. Zamiennik ten ma substancję czynną, jaką jest diazepam i dostępny jest na receptę. Tak jak inne wymienione tu leki,  wykazuje działanie przeciwlękowe, nasenne, uspokajające oraz przeciwdrgawkowe. Obniża także napięcie mięśni.

Jeśli więc interesuje Cię coś, co będzie miało zbliżone działanie do Lorafenu, zamienniki będą tym, co powinno Cię zainteresować, a ich wybór jest całkiem spory.

Zobacz: Mysimba – opinie, efekty, zamiennik, wycofany, gdzie kupić?

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE