Strona głównaPoradyLifting HIFU – naturalny efekt odmłodzenia skóry

Lifting HIFU – naturalny efekt odmłodzenia skóry

Lifting HIFU to idealny zabieg dla osób, które chcą w widoczny sposób poprawić napięcie skóry, pozbyć się zmarszczek, podnieść policzki, wyrównać owal twarzy, wykorzystując naturalne predyspozycje skóry do samoregeneracji, bez użycia skalpela. Wyjaśniamy, na czym polega technologia wysoce skoncentrowanych ultradźwięków i jakich efektów można się po niej spodziewać.Kopiuj HTMLKopiuj tekst

Czym wyróżnia się lifting HIFU?

Lifting HIFU to zabieg, który w celu napięcia skóry, wykorzystuje technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli wysoce skoncentrowanych ultradźwięków. Fale wytwarzane przez specjalistyczne urządzenie (np. SonoQueen) wnikają aż do trzech warstw:

  • skóry właściwej,
  • tkanki tłuszczowej,
  • powięzi mięśniowej.

Wysokoenergetyczne ultradźwięki w precyzyjny sposób przenikają w głąb skóry i rozpoczynają w niej proces termokoagulacji. Rozgrzana tkanka intensywnie mnoży włókna kolagenowe i elastynę (białka skóry), które obkurczają się, nadając skórze jędrności, zaś komórki tłuszczowe zostają rozbite, a z czasem samodzielnie usunięte przez organizm.

W terapii HIFU na twarz dostępnej m.in. w katowickiej Klinice Miracki wykorzystuje się głowice wyposażone w specjalne kartridże o różnej głębokości działania:

  • od 2,00 do 4,5 mm w przypadku zabiegów na twarz;
  • 6,00 mm i więcej w przypadku zabiegów na ciało.

Dzięki możliwości dopasowania głębokości działania ultradźwięków lifting HIFU można wykonywać nawet w delikatnej okolicy oczu. Profesjonalnie wykonana terapia odmładzająca ultradźwiękami jest mało inwazyjna, przebiega bez bólu i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Przebieg zabiegu HIFU

Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista odtłuszcza skórę, a następnie nakłada cienką warstwę żelu do USG. Lifting HIFU może u niektórych osób powodować uczucie dyskomfortu, dlatego na życzenie pacjenta wykonuje się znieczulenie miejscowe. Lekarz prowadzi głowicę po skórze, skupiając się na miejscach wymagających największego ujędrnienia. Indywidualnie dobrane parametry zabiegu HIFU na twarz pozwalają na przeprowadzenie precyzyjnej i, co najważniejsze, bezpiecznej terapii odmładzającej. Choć lifting HIFU nie wymaga serii zabiegów, to dla lepszego efektu wykonuje się 2-3 powtórzenia.

Efekty zastosowania HIFU na twarz

Dzięki temu, że lifting HIFU działa zarówno na skórę, jak i na tkankę tłuszczową umożliwia uzyskanie wielowymiarowego efektu odmłodzenia twarzy. Skóra zostaje wyraźnie napięta, ponieważ ultradźwięki stymulują proces regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych. Przy okazji możliwe jest usunięcie nadmiarów tkanki tłuszczowej zlokalizowanych np. w okolicach szyi, podbródka czy policzków. Zabieg HIFU skutecznie uelastycznia skórę i kształtuje owal twarzy.

Efekty rewitalizacji skóry po liftingu ultradźwiękowym są bardzo trwałe. Skóra w zasadzie nigdy nie powraca do poprzedniego stanu, a proces jej starzenia się zachodzi wolniej niż dotychczas. Efekt liftingu twarzy bez skalpela widoczny jest już po jednym zabiegu. Najlepsze rezultaty przynosi jednak seria 1-3 zabiegów, przeprowadzanych co 3-4 miesiące. Oddziaływanie fali ultradźwiękowej na skórę właściwą, komórki tłuszczowe oraz powięź mięśniową powoduje, że w skórze błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne. Ze względu na stopniową odbudowę kolagenu, rezultaty pogłębiają się w ciągu około trzech miesięcy.

Jesteś zainteresowana zabiegami z wykorzystaniem technologii HIFU, ale nie jesteś pewna, czy są one dla Ciebie odpowiednie? Umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Artykuł sponsorowany

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE