Strona głównaDopingLGD 4033 - opinie, dawkowanie, efekty, odblok

LGD 4033 – opinie, dawkowanie, efekty, odblok

LGD-4033, nazywany również Ligandrolem, należy do SARM, z angielskiego grupa niesteroidowych związków aktywnych, które łączą się z receptorami androgenowymi pobudzają wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej lub redukować nadmiar tkanki tłuszczowej, czyli mówiąc ogólnie, dopingów nowej generacji. SARMy znajdują się na liście zakazanych substancji według WADA. Należy do grupy selektywnych modulatorów receptora androgenowego. Pod względem siły oraz działania, porównywalny jest z innym sterydem, Turinabolem. Występuje w formie tabletek i jest znaczniej bezpieczniejszy, niż stosowane środki w formie iniekcyjnej.

Działanie LGD-4033

Działanie Ligandrolu poledga na osiągani u dużych przyrostów beztłuszczowej tkanki mięśniowej, a także zwiększając jej wytrzymałość. Dodatkowo, efektem działania jest zapobieganie jej utracie oraz zmniejszanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Docelowo, zastosowanie Ligandrolu w leczeniu ma w przypadku zaniku mięśni w wyniku występowania nowotworu lub w wyniku utraty mięśni z powodu naturalnego procesu starzenia się. Plusem stosowania LGD-4033 są efekty, jak przy zażywaniu testosteronem, przy tym potencjalne skutki uboczne nie występują. LGD-4033 oddziałuje metabolicznie na mięśnie, a także poprawia kondycję kości, nie wpływając na gruczoł krokowy czy piersiowy. Kiedy można stosować LGD-4033? Zalecane jest stosowanie w trakcie zwiększania masy ciała, ponieważ organizm wzbogacany jest o beztłuszczową tkankę mięśniową, a tkanka mięśniowa uzupełniana jest w glikogen. Dobrym rozwiązaniem jest łącznie LGD-4033 z innymi SARM-ami, w wyniku którego uzyskuje się więcej mięśni, ale również, co ważne przed zawodami, wyostrzenie sylwetki kulturysty. 

SARM LGD-4033 – opinie, skutki uboczne

Ogólnie środek uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych środków zaliczanych do grupy SARM, jednak jest możliwe wystąpienie kilku skutków ubocznych. Do działań niepożądanych zaliczyć trzeba redukcję wydzielanego testosteronu, która przejawiać się może obniżoną potencją. Ligandrol może powodować również bóle głowy, wzrost ciśnienia krwi, czy niestrawności. Występowanie skutków ubocznych zależne jest od przyjmowanej dawki sterydu i od indywidualnej reakcji organizmu na zażywany środek. W kwestii  zmniejszenia wydzielania testosteronu, jaki zachodzi po występowaniu po stosowaniu prohormonów, warto wykonywać badania pod kątem jego poziomu w organizmie. Ponieważ SARM LGD-4033 powoduje jego spadek, po skończonym cyklu, należy zrobić test, by przekonać się, że jest on w normie. Gdy wyniki wskazują, że doszło do zablokowania testosteronu, należy przyjąć środek odblokowujący. Uzależnione jest to w dużej mierze od dawki, jaką się przyjmuje, a także od swoistej reakcji organizmu. Według opinii, niskie dawki nie powinny wpływać znacząco na organizm. Zalecana dawka to około 1 mg dziennie, jednak spotkać się można z opinią wśród kulturystów, że jest ona zbyt niska, a chcąc uzyskać efekty, powinna ona wynosić około 10 mg dziennie, a w przypadku kobiet od 5 mg dziennie. Stosowanie 1 mg spowodowało wzrost o 1,2 kilograma, jednak w przypadku tej dawki zauważono spadek wydzielania naturalnego testosteronu. Podstawowa dawka, której skuteczność można zauważyć, to 4-5 mg dziennie, podwyższenie jej do 8-10 mg powinna zwiększyć występowanie efektów. Rekordowa dawka wyniosła 22 mg dziennie, okazała się ona bezpieczną dawką i nie przyniosła skutków ubocznych z racji krótkiego okres półtrwania LGD-4033 w organizmie. Według opinii kulturystów, najlepsza dawka na początek stosowania LGD-4033, to 4 mg dziennie.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE