Strona głównaLekiLek marki Biofenac - jakie pojawiają się opinie?

Lek marki Biofenac – jakie pojawiają się opinie?

Reumatyzm to grupa schorzeń, która najczęściej dotyka osoby starsze i ma podłoże zapalne. Atakuje mięśnie, stawy i kości. Choć jej początkowe stadia nie są aż tak uciążliwe, to dalsze mogą bardzo utrudniać życie. Lekarze często zalecają zażywanie leku Biofenac, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. W tym artykule dowiesz się, jakie panują opinie na forum na temat tego leku, czy jest refundowany, jak długo stosować, czy są tańsze zamienniki, czy można dostać go bez recepty, po jakim czasie działa, jak wygląda interakcja z alkoholem oraz jaka jest cena Biofenacu 100 mg.

Lek Biofenac 100 mg – opinie użytkowników 

Lek Biofenac 100 mg jest używany w leczeniu schorzeń reumatologicznych. Jego substancją czynną jest aceklofenak, działający przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Opinie na forum wskazują, że lek Biofenac hamuje dalszy rozwój stanów zapalnych i skutecznie zmniejsza ich ogniska. Biofenac 100mg wykazuje także działanie łagodzące ból, obrzęki i sztywność stawów. Pozytywne opinie na forum wynikają także z faktu, że lek Biofenac 100 mg nie jest steroidowy, a mimo to świetnie radzi sobie z chorobami reumatologicznymi. Lek Biofenac 100 mg ma także pozytywne opinie na forum ze względu na to, że jest dostępny w dwóch postaciach – jako tabletki lub proszek do rozpuszczenia w wodzie. Zaznaczamy, że w przypadku zażywania leku Biofenac 100 mg należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i chorobach, ponieważ może on wejść w interakcje z innymi preparatami, wywołując niepożądane skutki uboczne.

Biofenac a alkohol

Zastanawiasz się, czy zażywając lek Biofenac możesz spożywać alkohol? Zalecane jest, aby przy jakimkolwiek stosowaniu farmaceutyków nie pić alkoholu, ponieważ takie połączenie podrażnia błonę śluzową żołądka, dodatkowo posiada w składzie Adaptogeny. Układ pokarmowy może źle przyjąć taką mieszanką, odwdzięczając się objawami niepożądanymi.

Biofenac 100 mg – jaka cena?

Biofenac 100 mg posiada w opakowaniu 20 tabletek. Jego cena jest mocno zróżnicowana i podyktowana jest wyborem apteki, w której dokonujemy zakupu. Najbardziej atrakcyjna oferta widnieje w cenie 10,99zł. Najdroższe opakowanie Biofenacu 100 mg 20 tabletek znaleźliśmy w cenie 18, 49 zł.

Biofenac – jaki zamiennik?

Zamiennikiem Biofenacu posiadającym tę samą substancję czynną, czyli aceclofenac jest Digavar, dostępny tylko na receptę. Inną formę zamiennika tradycyjnych tabletek Biofenacu jest Biofenac w proszku. Na rynku farmaceutycznych nie ma żadnych innych zamienników, oprócz wyżej wymienionych, o tym samym składzie i działaniu.

Biofenac – czy dostępna jest refundacja?

Wg listy z 1 lipca 2016 roku ukazanej na stronie Ministerstwa Zdrowia, lek Biofenac nie figuruje jako lek refundowany, dlatego trzeba zapłacić za niego 100 % ceny. Refundacji podlegają inne leki, których aktualną listę możesz znaleźć w Internecie. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak długo stosować Biofenac, po jakim czasie działa i czy można kupić go bez recepty.

Biofenac – jak długo stosować?

Lek Biofenac jest do stosowania doustnego. Preparat w postaci tabletek należy połykać w całości i popić połową szklanki wody. Biofenac w proszku, rozpuszcza się w ok. 50 ml wody. Tak sporządzona zawiesinę wypijamy. W ulotce nie ma informacji, jak długo stosować i jak dokładnie powinno wyglądać dawkowanie leku Biofenac . Zalecenia są indywidualnie ustalane przez lekarza prowadzącego. Warto jednak wiedzieć, że dwie dawki leku nie powinna przekraczać 200 mg – czyli maksymalnie można zażywać jedną tabletkę rano, drugą wieczorem. Przedawkowanie leku może skutkować nieprzyjemnymi objawami.W takim przypadku należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Ulotka nie informuje, jak długo stosować Biofenac, dlatego o tej kwestii powinien poinformować nas lekarz.

Biofenac bez recepty

Biofenac jest lekiem dostępnym tylko i wyłącznie na receptę. Na rynku farmaceutycznym nie występują nawet zamienniki Biofenacu bez recepty.

Biofenac – po jakim czasie działa?

Zastanawiasz się, po jakim czasie działa Biofenac? Jest to kwestia indywidualna i zależna od naszego organizmu. Jeśli po kilku dniach od rozpoczęcia stosowania, żadne objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem, który podejmie dalsze kroki w leczeniu.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE